گشت و گذار در امارات متحده عربی

گشتن در اطراف امارات متحده عربی

هوایی:

پروازهای روزانه ابوظبی، دبی و شارجه را باهم مرتبط می سازد. پروازها می توانند به صورت چارتر باشند و محل های فرود کوچکی در امارات متحده عربی وجود دارند.

مالیات مقصد: معمولا در کرایه مسافر لحاظ می شود.

جاده ای:

جاده های اسفالت و روشن همه بخش های امارات را به هم متصل می کند. ترافیک و رانندگی خطرناک در دبی رایج است، و در ساعات اوج ترافیک در برخی بخش های فشرده شهر حرکت به کندی صورت می گیرد. اکثر جاده ها به خوبی نگهداری می شوند، و یک بزرگراه طولانی به نام جاده شیخ زاید ابوظبی و دبی را به هم متصل می کند.

 

کیفیت جاده:

جاده ها دارای اسفالت مناسبی در مسیر به سمت ساحل غربی بین ابوظبی و دبی، شارجه و راس الخیمه ؛ بین شارجه و ذید هستند و دبی را به سایر ایالت های شمالی و داخلی مرتبط می کنند. جاده ها به وضوح به عربی و انگلیسی نشانه گذاری شدند.

طبقه بندی جاده ای:

اتوراه، جاده نوع A، جاده نوع B.

کرایه ماشین:

اکثر شرکت های کرایه ماشین بین المللی در فرودگاه ها، هتل ها و مراکز خرید دفاتری دارند. به همراه داشتن پاسپورت، کارت اعتباری و گواهینامه بین المللی معتبر برای گردشگران الزامی است.

تاکسی:

تاکسی ها وسیله مناسبی برای سفرهای داخلی در امارات هستند، زیرا در همه جا در دسترس هستند و کرایه انها بر اساس کیلومتر محاسبه می شود.

اسکناس های خرد تر به همراه داشته باشید. اسکناس های بالاتر از 50 درهم موجب اعتراض می‌شود. تاکسی ها حدود ساعت 17 کمیاب می‌شوند. این ساعتی است که رانندگان تاکسی شیفت خود را تغییر می دهند و ماشین های خود را به ایستگاه برمی گردانند.

دوچرخه:

دوچرخه سواری در امارات متحده مورد توجه نیست و مسیرهای دوچرخه سواری محدود هستند، اگرچه مسیر امنی برای دوچرخه سواری در دبی در حال احداث است.

قطار:

خدمات راه آهن در امارات تنوع زیادی دارند و دارای مینی بار ها، صندلی های ماساژو تلویزیون هستند. اتحاد خدمات اکسپرس میان ابوظبی، دبی و العین را ارائه می دهد. این خدمات برای مشتریان اتحاد رایگان است. تعدادی شرکت های اتوبوسرانی هم وجود دارند که سفرهای داخلی در دبی و ابوظبی را ارائه می دهند.

مقررات:

محدودیت سرعت به وضوح در جاده ها مشخص شده است و معمولا تا 60 کیلومتر بر ساعت در مناطق مسکونی، و تا 120 کیلومتر بر ساعت در جاده های اصلی، و تا 140 کیلومتر در ساعت در اتوراه ها است. البته اینکه سایر رانندگان این محدوده سرعتی را رعایت نمی کنند تعجب برانگیز نیست.

مدارک:

 به همراه داشتن گواهینامه بین المللی رانندگی توصیه می شود، اگرچه به لحاظ قانونی مورد نیاز نیست. گواهینامه رانندگی از انگلستان، استرالیا یا آمریکا نیز قابل پذیرش است.

مسیر آبی:

قایق های عبرة Abra در طول نهر از بازار قدیمی دیره Deira Old Souk و ایستگاه عبرة Sabkha Abra Station در بازار قدیمی دبی عبور می کنند و به ازای هر مسافر 1 درهم هزینه دارند. قایق های موتوری دبی بین القبیب Al Ghubaib و مارینای دبی Dubai Marina حرکت می کنند. در ابوظبی خدمات قایق ها از بندر جبل الزانا Jebel Al Dhanna به جزیره دلما Delma Island وجود دارد. تعدادی قایق‌های شخصی از ابوظبی به 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره گشت و گذار در امارات متحده عربی چیست؟

جهت رزرو هتل در امارات متحده عربی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵