آب و هوای امارات متحده عربی

جغرافیا و آب و هوای امارات متحده عربی

آب و هوا

بهترین زمان برای سفر:

امارات متحده پذیرای تمام کسانی است که در جستجوی آفتاب از سراسر جهان به این کشور می‌آیند زیرا این کشور از موهبت تابش آفتاب در طول سال، آسمان آبی و بارش کم برخوردار است. بهترین زمان سفر بین اکتبر و آوریل است که دما بین 25 تا 28 درجه سانتیگراد (72 تا 78 درجه فارنهایت) است و خلیج مناسب شنا است. گرمترین موقع سال در طول ماه‌های بسیار گرم تابستان از ژوئن تا سپتامبر است که رطوبت هوا در این زمان ممکن است غیرقابل تحمل باشد و دمای هوا تا 45 درجه سانتیگراد (113 درجه فارنهایت) می‌رسد. البته این کشور آمادگی چنین هوای گرمی را دارد و دارای استخرهای شنا مجهز به سیستم کنترل هوا و نیز هتل ها، مراکز خرید، رستوران ها و متروهایی است که همه دارای تجهیزات کنترل دما هستند. وزش باد و بارش باران در ماه ژانویه رخ می‌دهد.

لباس‌های مورد نیاز:

به همراه داشتن لباس‌های زیر و رو بهترین انتخاب است. در بیرون لباس‌های سبک بپوشید و بلوز یا پیراهنی به همراه داشته باشید تا در شرایط بارانی اطراف شهر بتوانید از آن استفاده کنید. از ماه نوامبر تا مارس، لباس‌های گرم‌تر برای عصر پیشنهاد می‌شود. کلاه و ضد آفتاب با ضریب بالا نیز به همراه داشته باشید. یک روز تابستانی با تابش شدید خورشید می‌تواند منجر به گرمازدگی و آفتاب سوختگی شود. اگر سفر شما در تابستان است، مانند ساکنین، در اوایل صبح و اواخر عصر به ساحل بروید.

جغرافیا

امارات متحده در گوشه سمت راست و بالای شبه جزیره عربستان واقع شده و با عمان از شرق و با عربستان سعودی از جنوب هم‌مرز است. همه بنادر امارات متحده در خلیج فارس و روبروی ایران واقع شده است و مسافتی حدود 650 کیلومتر (404 مایل) را در طول خط ساحلی پوشش داده است. فجیره Fujairah تنها امارت امیر نشینی است که در خلیج عمان قرار گرفته است. امارات متحده مساحتی به اندازه 83600 کیلومتر مربع (32300 مایل مربع) را در بر می‌گیرد که از این مقدار 87% متعلق به ابوظبی است که بخش عمده آن بیابانی است. این منطقه محل زندگی حیواناتی مانند بزهای کوهی و غزال‌های عربی است که 40 سال پس از اینکه در معرض انقراض قرار گرفتند، مجددا در این منطقه جمع آوری شدند. در حالیکه 80% زمین به صورت بیابان است، سایر زمین‌ها به لحاظ بوم شناختی شامل منطقه کوهستانی و ساحل دریا است.

بلندترین نقطه در این کشور، قله ای بدون نام با ارتفاع 1910 متر (6266 فوت) است که در نزدیکی منطقه Jabal Bil Ays در عمان (اما در مرز امارات متحده) است. پایین ترین نقطه نیز خلیج فارس است. این کشور به دلیل اقلیم خشک تنها 3.8 % جنگل و زمین جنگلی دارد. در اقلیم بیابانی وجود درختان نخل، گز و اکالیپتوس شایع است. طوفان‌های شنی در امارات متحده فراوان است و این موضوع به دلیل کاهش دید می‌تواند موجب ترافیک جاده‌ها شود.

آب‌های ساحلی فجیره Fujairah غنی از کلسیم کربنات است و زمین حاصلخیز و ایده‌آلی برای تپه های مرجانی مانند مرجان شقایق، مرجان نرم آفریقایی، مرجان مغزی و سایر مرجان‌ها دارد. زندگی دریایی در این منطقه به دلیل ساختار مرجانی متنوع و گونه های موجود مانند کوسه‌های راه راه، ماهی‌های گرمسیری، پروانه ماهی باله سیاه، کوسه‌های نوک سیاه مرجانی، طوطی ماهی و حتی کوسه وال‌ها بسیار غنی است که غواصان ممکن است حد فاصل ماه های اوریل تا جولای آنها را مشاهده کنند.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره آب و هوای امارات متحده عربی چیست؟

جهت رزرو هتل در امارات متحده عربی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵