ساحل الممزار دبی , امارات متحده عربی

ساحل الممزار دبی

معرفی ساحل الممزار دبی

یکی از معروف ترین سواحل دبی، ساحل الممزار دبی می باشد که در شمال شرقی دبی واقع شده است. ساحل الممزار دبی در سال 1994 در طی یک کنفرانس که از طرف سازمان شهرهای عربی برگزار شده بود، افتتاح شد. موقعیت بسیار خوب ساحل الممزار دبی که شن های طلایی اش چشمان هر کسی را به خود خیره می کند، باعث استقبال زیاد گردشگران از این ساحل دبی شده است. ساحل الممزار با مساحت 106 هکتار به 4 ساحل کوچک تر تقسیم شده است. در ساحل الممزار دبی 1600 درخت نخل و 3000 درخت نارگیل وجود دارد و نزدیک به 55 هزار متر مربع از وسعت ساحل الممزار با علف ها و چمن ها پوشانده شده است.

 معرفی ساحل الممزار دبی

امکانات ساحل الممزار دبی

ساحل الممزار دبی در کنار ضروریات اولیه از جمله دوش آب، رختکن، نمازخانه و .... که در تمام سواحل دبی وجود دارد، امکانات اضافه تری برای گردشگران در نظر گرفته است. از میان این امکانات ساحل الممزار می توان به چترهای آفتاب گیر کرایه ای، تجهیزات لازم برای باربکیو، چندین استخر، کلبه های چوبی کرایه ای، رستوران ها و کافه ها و کیوسک های خوراکی اشاره کرد.

 

تفریحات در ساحل الممزار دبی

در کنار ورزش های آبی مانند جت اسکی، ساحل الممزار دبی زمین های بازی زیادی از جمله زمین های ساحلی فوتبال و بسکتبال و والیبال، را برای بازدید کنندگانش فراهم کرده است. همچنین منطقه ای مشخص برای اسکیت بازی کردن، دوچرخه کرایه ای، سورتمه برای گردشگران و پارک اختصاصی برای کودکان، هر کدام قسمتی از پارک ساحلی الممزار دبی را به خود اختصاص داده اند.

اسکیت در ساحل الممزار دبی

اگر علاقه به شنا کردن در دریا در شب دارید، در ساحل الممزار دبی این موقعیت برای شما فراهم است. اولین ساحلی که امکان شنای شبانه در آن وجود داشت، ساحل سان ست یا ام سقیم بود. پس از استقبال زیاد مردم از این طرح، تصمیم گرفته شد که ساحل الممزار دبی نیز این امکان را برای گردشگران فراهم کند. در واقع ساحل الممزار دومین ساحلی می باشد که می توانید تا نیمه های شب در آب های خلیج فارس ساحل آن شنا کنید.

 شنا کردن در شب در ساحل الممزار

سانس ویژه بانوان در ساحل الممزار دبی

ساحل الممزار دبی هر هفته در روزهای دوشنبه و چهارشنبه به بانوان تعلق دارد. پسربچه های زیر 4 سال نیز می توانند در این روزها وارد ساحل الممزار بشوند.

 

هزینه ورود به ساحل الممزار دبی

ورودی هر نفر به ساحل الممزار دبی 5 درهم می باشد. پارکینگ های اختصاصی هم برای گردشگران در نظر گرفته شده است. اما اگر خواستید با مترو دبی به ساحل الممزار بروید، باید در ایستگاه (Al Quiadah) پیاده شوید.

چگونه به ساحل الممزار دبی برویم؟

ساحل الممزار دبی از طریق جاده ساحل ممزار و همچنین جاده النخیل که در مسیر تونل الشندقه می باشد، قابل دسترسی است.

آدرس ساحل الممزار دبی

ساحل الممزار دبی در منطقه دیره نزدیک به موسسه خیریه محمد بن رشید المکتوم و پشت باشگاه الشباب واقع شده است.

دبی, امارات متحده عربی

ساعت کار ساحل الممزار دبی

ساحل الممزار دبی از یکشنبه تا چهارشنبه هر روز از 8 صبح تا 10 شب و روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه از 8 صبح تا 11 شب، آماده خدمت رسانی به گردشگران می باشد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره ساحل الممزار دبی چیست؟

جهت رزرو هتل در دبی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵