پارک صفا , امارات متحده عربی

پارک صفا

پارک صفا Safa Park یکی از پارک‌های بزرگ شهرداری دبی است که با مساحت 64 هکتار در interchange 2 در خیابان شیخ زاید Sheikh Zayed Road و در نزدیکی خیابان الوصل Al Wasl و خیابان الحدیقه Al Hadiqa قرار گرفته است. این پارک که در سال 1975 ساخته شده است، یکی از پارک‌های قدیمی و محبوب در دبی است.

در پارک الصفا Al Safa Park ، سه دریاچه، بیش از 200 گونه مختلف از پرندگان و حدود 16000 گونه از درختان و بوته‌ها وجود دارد. جدا از جنگل کوچک و تپه های کمی که در این پارک وجود دارد بیشتر از 80 درصد از فضای پارک با چمن سبز پوشیده شده است. دراینجا مکان‌های زیادی برای پیک نیک و ورزش و همچنین فضای کافی برای فوتبال و تنیس درنظر گرفته شده است. برای کسانی که به آب علاقه زیادی دارند اینجا آبشار، چشمه و امکان قایق‌سواری وجود دارد.

پارک صفا Safa Park چهار در ورودی دارد که هرکدام در یکی از خیابان‌های اطراف پارک قرار گرفته‌اند. این پارک بین دونده‌ها و کسانی که میخواهند در حین پیاده‌روی یک چشم انداز عالی را هم ببینند بسیار مشهور است. در این پارک بزرگ سبز فضاهای جداگانه‌ای برای بازی نیز تعبیه شده است. درواقع اینجا مانند یک شهر کوچک است که با جاده‌های کوچک، چراغ‌های راهنمایی و تابلوهایی برای کودکان تکمیل شده است.

امکانات متعددی در پارک صفا Safa Park وجود دارد از جمله آنها می‌توان از دریاچه به همراه چشمه، آبشار، امکانات قایقرانی، تنیس، زمین والیبال، بسکتبال و فوتبال نام برد. بازی‌های ویدئویی برای نوجوانان، باربکیو، امکان کرایه قایق، ترن سواری، پیاده‌روی یا دوی آهسته دورتادور پارک و همچنین دوچرخه سواری از دیگر امکانات و تفریحاتی است که در پارک صفا برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است. بجز شب‌های پنجشنبه و جمعه که پارک شلوغ است در بقیه زمان‌ها پارکینگ رایگان در اختیار همه است.

هزینه بلیط برای هر نفر 3 درهم است. برای استفاده از زمین تنیس باید مبلغ جداگانه پرداخت شود.

ساعات کاری: هرروز از ساعت 8:00 صبح تا 11:00 شب. روزهای سه شنبه پارک مخصوص استفاده بانوان و بچه‌ها است.

چگونه به پارک صفا برویم؟

اگر بخواهید از مترو استفاده کنید می توانید در ایستگاه بیزینس بای business bay پیاد شوید و بعد از یک پیاده روی کوتاه به پارک برسید.

آدرس پارک صفا

Sheikh Zayed Rd - Dubai - United Arab Emirates دبی, امارات متحده عربی

ساعت کار پارک صفا

ساعات کاری: هرروز از ساعت 8:00 صبح تا 11:00 شب. روزهای سه شنبه پارک مخصوص استفاده بانوان و بچه‌ها است.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره پارک صفا چیست؟

جهت رزرو هتل در دبی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵