میراکل گاردن دبی , امارات متحده عربی

میراکل گاردن دبی

 معرفی میراکل گاردن دبی

میراکل گارد دبی یا باغ گل دبی یا باغ معجزه دبی یا حتی باغ گل معجزه دبی، یکی از مراکز طبیعی دبی می باشد.

اینکه چرا آن را میراکل گاردن  Dubai Miracle Garden نامیده اند، خیلی تعجب آور نیست. چراکه ساختن چنین باغ گلی میان بیابانی چنین سوزان، حقیقتا یک معجزه است.

میراکل گاردن دبی، با مساحت 72 هزار مترمربع، در سال 2016 به عنوان بزرگترین باغ گل طبیعی جهان معرفی شد و این عنوان در کتاب گینس هم ثبت گردید.

جالب است بدانید بیش از 109 میلیون گل در باغ گل دبی وجود دارد.

 

تاریخچه میراکل گاردن دبی

باغ گل دبی در روز ولنتاینِ سال 2013 و در نزدیکی مزارع عربی افتتاح شد و بعد از چهار سال تعداد بازدید کنندگان آن به بیش از یک و نیم میلیون نفر در سال رسید.

 

چرا باید به میراکل گاردن دبی سر بزنید؟

دبی شهری است که بلندترین برج ها و بزرگترین مراکز خرید و مجهزترین مراکز تفریحی را دل خود جای داده است. اما به این ها محدود نمی شود.بسیاری از مردم ممکن است در سفر به دبی از مراکز خرید و مکان های بسته خسته شوند و نیاز به یک فضای طبیعی را درون خود احساس کنند. میراکل گاردن دبی، جایی است که طبیعت را در قلب بیابان های داغ کشور امارات به شما هدیه می دهد و این کار را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. چراکه بیش از 60 گونه گل، از گل شمعدانی و اطلسی گرفته تا گلبرگ های بسیار زیبا، در میراکل گاردن دبی وجود دارد، که قطعا از دیدن آنها سیر نخواهید شد.

 

دیدنی های میراکل گاردن دبی

هر گوشه از باغ گل دبی یا همان باغ معجزه دبی، جاذبه های خاص خودش را دارد. برای مثال  در قسمتی از میراکل گاردن، آرایش گل ها به شکل حیوانات مختلف از جمله طوطی ها، پروانه ها، لاک پشت ها، طاووس های رنگی، حشرات بزرگ و کانگورو می باشد.

میراکل گاردن دبی جاهای دیدنی بسیار زیادی دارد:

طرح های سه بعدی از گل ها

 هفت قلب، هفت ستاره، هفت هرم

 تونل های مختلف که پر از تزیینات زیبای گل هاست

اگر علاقمند به گیاهان دارویی هستید، دهکده معطر در میراکل گاردن، سرشار از گل هایی است که می توانید به انتخاب خودتان دم نوشی از آنها را نوش جان کنید.

قسمتی دیگر از باغ گل دبی، باغ بین المللی نام دارد که نقاط مختلف دنیا را با مجسمه هایی پوشیده از گل، به مشاهده کنندگان نمایش می دهد.

یکی از معروف ترین دیدنی های باغ گل دبی یا باغ معجزه دبی، هواپیمای ایرباسی است که با نام امارات متحده عربی، با گل پوشیده شده است.

در بخشی دیگر خرس تدی را به طول 12 متر مشاهده خواهید کرد که قلبی از شکوفه ها را در برگرفته است.

یکی از جذاب ترین قسمت های میراکل گاردن دبی، باغ های خوراکی آن می باشد که پر از میوه ها و سبزیجات و گل های مختلفی است که بازدید کنندگان می توانند هر اندازه که می خواهند، بچینند و بخورند و لذت بودن در یک باغ خوراکی واقعی را تجربه کنند.

طرفداران کارتون های مختلف نیز حتما در باغ گل دبی، سرگرم خواهند شد:

کارتون شاهزاده و قورباغه، انیمیشن راپونزل، انیمیشن موآنا، میکی موس و ... هر کدام بخشی از باغ را به خود اختصاص داده اند و احتمالا برای کودکان خیلی جذاب خواهند بود.

اگر با کودکتان قصد رفتن به میراکل گاردن دبی را دارید، پارکی پر از بازی های متنوع برای آنها در نظر گرفته شده است. بنابراین برای رفتن به میراکل گاردن نگران آنها نباشید.

اگر هم قصد خرید سوغاتی را دارید، فروشگاهی در باغ گل دبی وجود دارد که سوغاتی مرتبط با گل و پروانه و ... را می توانید با مارک اختصاصی باغ گل دبی، خریداری نمایید.

کافه و رستوران های مختلفی هم در باغ گل دبی وجود دارد که در صورت نیاز می توانید به آنها مراجعه کنید.

 

باغ پروانه در میراکل گاردن دبی

قسمتی از میراکل گاردن دبی، باغ پروانه می باشد که عنوان بزرگترین باغ پروانه سرپوشیده جهان را از آن خود کرده است. در مورد این باغ، در مطلبی جدا، توضیح خواهیم داد.

 

بهترین زمان برای رفتن به میراکل گاردن دبی

بهترین فصل برای رفتن به باغ گل دبی، زمستان می باشد و بعد از آن اوایل بهار و اواخر پاییز ، زمان های مناسبی برای بازدید از میراکل گاردن می باشد.

 

هزینه ورودی میراکل گاردن دبی

باغ گل دبی برای افراد بالای 12 سال: 40 درهم

افراد بین 3 تا 12 سال: 30 درهم

زیر 2 سال: رایگان

ساعت کاری میراکل گاردن در ادامه آورده شده است، اما بطور کلی قبل از رفتن به باغ گل دبی، باز بودن یا نبودن آن را در سایت خود میراکل گاردن (www.dubaimiraclegarden.com) چک کنید.

چگونه به میراکل گاردن دبی برویم؟

اگر با مترو قصد رفتن به باغ گل دبی را دارید، باید خط قرمز رنگ مترو را دنبال کنید و پس از پیاده شدن در ایستگاه امارات مال، برای میراکل گاردن دبی، تاکسی بگیرید.
اگر هم می خواهید با اتوبوس به میراکل گاردن دبی بروید، باید در همان ایستگاه متروی امارات مال، سوار اتوبوس های F30 شوید و پس از پیاده شدن در ایستگاه ساحیل، یک تاکسی به مقصد باغ گل بگیرید، که البته مسیر بسیار کوتاهی است.

آدرس میراکل گاردن دبی

امارات متحده عربی، شهر دبی، منطقه دبی لند، خیابان البرشا، میراکل گاردن دبی

Dubai Miracle Garden, Al Barsha South 3, Dubailand Area - Dubai - United Arab Emirates
دبی, امارات متحده عربی

ساعت کار میراکل گاردن دبی

میراکل گاردن دبی در فصل تابستان به طور کل تعطیل است. اما در فصول دیگر باغ از ساعت 9 صبح تا 9 شب و در روزهای تعطیل تا 11 شب باز می باشد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره میراکل گاردن دبی چیست؟

جهت رزرو هتل در دبی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵