خور دبی , امارات متحده عربی

خور دبی

 معرفی خور دبی (کریک دبی)

اجازه دهید پیش از معرفی خور دبی، ببینیم اساسا خور یا کریک (creek)  چیست.

بر اساس یکی از معتبرترین تعاریف، خور منطقه ای ساحلی است که نیمه باز می باشد و با دریاهای آزاد ارتباط دارد. خورها را در واقع می توان خلیج های کوچک نامید. برخی از خورها مانند خور دبی، ورودی یک رودخانه به دریا هستند که این مسئله باعث مخلوط شدن، آب شور دریا و با آب شیرین رودخانه می شود.

خور دبی (کریک دبی)، منطقه ای است که دریای خلیج فارس در آن، به خاک دبی ورود کرده و این شهر را به دو قسمت «دیره» و «بر دبی» تقسیم کرده است.

در زیر تصویر خور دبی (کریک دبی) را می توانید روی نقشه ببینید:

 

 

پارک خور دبی

یکی از مناطق دیدنی و مراکز تفریحی دبی، پارک خور دبی می باشد. این پارک در منطقه بر دبی و ساحل خور دبی واقع شده است. پارک خور دبی از جاهایی است که کودکان علاقه بسیار زیادی به آن دارند. چراکه شهر بچه های دبی در این پارک قرار دارد و امکانات بسیار زیاد آموزشی و تفریحی در آن برای کودکان در نظر گرفته شده است.

 

شهربازی، سالن نجوم و هوا فضا، بخش کامپیوتر و تکنولوژی، فروشگاه های اسباب بازی، سالن های آمفی تئاتر و کلی بخش جذاب دیگر، پارک خور دبی را به یکی از دوست داشتنی ترین مراکز تفریحی برای کودکان تبدیل کرده است.

 

پارک خور دبی بخش های دیگری هم از جمله مسیرهای پیاده روی دلنشین، اسکله ماهیگیری با تمام امکانات حتی برای کسانی که مبتدی هستند، فضاهای سبز و زیبا، رستوران های متنوع، بازار طلا و جواهرات و ... دارد که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

 

کابل کار در خور دبی 

کابل کار (cable car) چیزی شبیه تلکابین می باشد که با سوار شدن در آن می توانید در کمتر از نیم ساعت حدود 2.3 کیلومتر را در ارتفاع 30 متری از سطح زمین حرکت کنید و خور دبی را از زوایای مختلف مشاهده کنید.

 

 

نمایش های خیابانی در خور دبی

خور دبی (کریک دبی)، در فستیوال ها شاهد نمایش های مختلف موسیقی و آتش بازی و اجرای زنده در خیابان های السیف، المراقبات و الرقه می باشد.

 

 

پارک دلفین ها در خور دبی

دلفیناریوم یا پارک دلفین ها که یکی از مراکز بسیار دیدنی دبی می باشد در پارک خور دبی واقع شده است. در دلفیناریوم می توانید نمایش های دلفین ها را ببینید و با آنها عکس بگیرید و ارتباط برقرار کنید.

 

 

حتی کودکان هم می توانند داخل استخر با دلفین ها شنا کنند و به بازی بپردازند.

 

 

ادویه فروشی های خور دبی

اگر به خور دبی (کریک دبی) رفتید و همچنین به ادویه جات علاقمند هستید، سر زدن به ادویه فروشی ها را فراموش نکنید. طیف وسیعی از ادویه جات و گیاهان معطر و عجیب و غریب را می توانید در این مغازه ها تهیه کنید.

 

بستکیه در خور دبی

اگر به مکان های تاریخی و همچنین تاریخ ایران علاقمند هستید، بستکیه را فراموش نکنید. منطقه ای تاریخی که سالها قبل توسط مهاجران ایرانی در نزدیکی خور دبی ساخته شده است و بافت بسیار زیبایی دارد.

 

چگونه به خور دبی برویم؟

این سوال بستگی به این دارد که شما از کدام نقطه دبی می خواهید به خور دبی (کریک دبی) بروید. اما اگر بخواهید از مترو استفاده کنید، می توانید در ایستگاه الفهیدی پیاده شوید و با گذشتن از منطقه تاریخی بستکیه و مشاهده موزه از بر دبی بگذرید و به خور دبی برسید.

آدرس خور دبی

امارات متحده عربی، دبی، خور دبی (کریک دبی) دبی, امارات متحده عربی

ساعت کار خور دبی

خور دبی (کریک دبی) یک منطقه است و طبیعتا ساعت کار یا باز بودن ندارد. اما اگر می خواهید به خور دبی بروید تا از مراکز مختلف آن مانند پارک و فروشگاه ها و ... دیدن کنید، باید ساعت کاری آنها را چک کنید.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره خور دبی چیست؟

جهت رزرو هتل در دبی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵