خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی , امارات متحده عربی

خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی

 معرفی خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی

خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی، در سال 1896 در منطقه تاریخی الشندغه که در انتهای خور دبی (کریک دبی) قرار گرفته، بنا شد. خانه شیخ سعید آل مکتوم یکی از قدیمی ترین بناهای دبی محسوب می شود و می توان آن را بخشی از تاریخ شهر دبی دانست.

این خانه ی تاریخی اقامتگاه اصلی شیخ سعید آل مکتوم بوده است که در فاصله سال های 1912 تا 1958 میلادی، فرمانروایی دبی را به عهده داشته است.

شیخ سعید آل مکتوم پدربزرگ پادشاه کنونی دبی، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم بوده است.

خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی، جایی است که رویای به واقعیت پیوسته ی دبی در آن شکل می گیرد. رویایی که می خواست دبی را به یکی از محبوب ترین مراکز گردشگری تبدیل کند، که این اتفاق هم افتاد.

خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی که امروزه به یک موزه تبدیل شده، مجموعه ای از عکس ها، سکه ها، مُهرها و مستندات تاریخی را در خود جمع کرده است که روایت گر تاریخ دبی می باشد.

 

معماری خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی

خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی بیش از 3500 متر مربع وسعت دارد که پنجره هایی که بر آنها حکاکی شده، نورگیرهایی که از چوب ساخته شده اند و بادگیرهایش، جلوه خاصی به آن داده اند. همچنین پنجره های خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی در بخش فوقانی ساختمان واقع شده است که حتما حکمتی در ساخت آن وجود داشته است.

مسائلی که در طراحی و ساخت خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی در نظر گرفته شده، می توانند ایده های بسیاری به شما بدهند. برای مثال آشپزخانه خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی، در بخش جنوبی خانه قرار گرفته است. به این دلیل که نسیمی که از خلیج فارس می وزد بوی غذا را به خارج خانه هدایت کند.

همچنین ایمان و دینداری اهالی خانه باعث شده تا طراحان آن را در قسمت جنوب غربی  منطقه الشندغه بسازند، که در جهت قبله در مکه باشد.

چگونه به خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی برویم؟

خانه شیخ سعید آل مکتوم  دسترسی خوبی به وسایل حمل و نقل دارد. نزدیک ترین ایستگاه مترو به آن، ایستگاه صلاح الدین می باشد که در خط سبز متروی دبی قرار گرفته است.
بعد از آن هم با گرفتن یک تاکسی می توانید به جاده الخلیج بروید که خانه شیخ سعید آل مکتوم در آن واقع شده است.

آدرس خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی

Al Khaleej Rd , Bur Dubai, Dubai, United Arab Emirates دبی, امارات متحده عربی

ساعت کار خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی

شنبه تا پنج شنبه: از 8 تا 20:30 جمعه: از 15 تا 21:30

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی چیست؟

جهت رزرو هتل در دبی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵