جزایر نخل دبی , امارات متحده عربی

جزایر نخل دبی

جزایر نخلی Palm Islands که به نام‌های نخل دبی و جزیره نخل نیز شناخته می‌شود، بزرگترین جزایر سه‌گانه مصنوعی در دنیا هستند که در سواحل دبی در امارات متحده عربی ساخته شده‌اند. این پروژه که توسط شرکت ساختمانی نخیل اجرا شده است، درنهایت طول ساحل دبی را به 120 کیلومتر افزایش خواهد داد و در آن خانه های مسکونی و اقامتگاه‌های زیادی ساخته خواهد شد.

ساخت این پروژه از سال 2001 آغاز شد قرار است با ساخت سه جزیره مصنوعی به یک قطب گردشگری در این منطقه تبدیل شود. درصورت تکمیل این پروژه، جزایر نخل دبی Palm Islands عجایب هفت‌گانه دنیا را به هشت عدد تبدیل خواهد کرد. از امکانات این جزایر سه‌گانه می‌توان به هتل‌های مختلف، ویلاها و آپارتمان‌ها، سواحل، اسکله، رستوران و مغازهای متنوع اشاره کرد. هتل 5 ستاره آتلانتیس hotel Atlantis یکی از مکان‌های خاص و فوق‌العاده در جزایر نخلی است.

جزایر سه‌گانه دبی Palm Islands به نام‌های نخل جمیره Palm Jumeirah، نخل جبل علی Palm Jebel Ali و نخل دیره Palm Deira هرکدام به شکل یک درخت نخل با یک تنه و 17 شاخه و برگ ساخته خواهند شد و یک شکل هلال مانند دور هرکدام ایجاد می‌شود. نخل دیرا Palm Deira با مساحت 80 کیلومتر مربع بزرگترین جزیره در بین جزایر سه‌گانه خواهد بود. ساخت و ساز نخل جمیره Palm Jumeirah از آگوست 2001 به عنوان یکی از اقدامات بزرگ در جهان آغاز شد. برخلاف دیگر جزایر مصنوعی که اکثرا از فلز و بتن ساخته شده‌اند، بنا به درخواست شاهزاده شیخ محمد بن راشد آل مکتوم Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoum برای ساخت جزایر نخل دبی از مواد طبیعی مانند سنگ و شن ماسه بهره گرفته شده است. با اینکه این جزایر مصنوعی هستد اما شاهزاده می‌خواست که شکل طبیعی این محیط حفظ شود.

بهترین راه برای بازدید از جزایر سه‌گانه این است که یک تاکسی به مقصد ایستگاه مونوریل پالم Palm Gateway Monorail Station، که پایین ترین نقطه پالم است بگیرید. سپس از آنجا با مونوریل به بالاترین قسمت پالم بروید، جایی که بیشتر جاذبه‌های آن آنجا قرار دارند. از این طریق شما می‌توانید از دیدن چشم انداز پالم هم از داخل قطار هوایی لذت ببرید.

چگونه به جزایر نخل دبی برویم؟

بهترین راه برای رسیدن به جزایر نخل دبی گرفتن تاکسی به ایستگاه منوریل گت اوی getaway و رفتن با منوریل تا آخرین ایستگاه است.

آدرس جزایر نخل دبی

Dubai, United Arab Emirates دبی, امارات متحده عربی

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره جزایر نخل دبی چیست؟

جهت رزرو هتل در دبی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵