آکواریوم دبی , امارات متحده عربی

آکواریوم دبی

معرفی آکواریوم دبی

آکواریوم دبی، بزرگترین آکواریوم جهان می باشد که در بزرگترین مرکز خرید جهان یعنی مرکز خرید دبی مال واقع شده است. البته آکواریوم دبی، میان آکواریوم هایی که در فضای بسته قرار گرفته اند، عنوان بزرگترین را به خود اختصاص داده است.

نزدیک به 33 هزار جانور آبزی از 140 گونه مختلف در 10 میلیون لیتر آبی که در آکواریوم دبی قرار گرفته، وجود دارد. از جمله این حیوانات آبزی می توان به بیش از 400 کوسه و انواع ماهی ها و ... اشاره کرد.

 

باغ وحش زیر آب آکواریوم دبی

در بالای آکواریوم دبی، باغ وحش زیر آب آن قرار دارد که گونه های مختلف جانوری از جمله سمور آبی، اختاپوس بزرگ اقیانوسی، کروکودیل، شیر ماهی، اسب آبی، خرچنگهای بسیار بزرگ، ستاره دریایی ، عروس دریایی، پنگوئن، انواع ماهی های رنگی ، لاک پشت و ... در آن وجود دارد که می توانید شاهد غذا خوردن و شنا کردن و راه رفتن شان باشید.

البته در این باغ وحش قسمتی هم برای حیوانات دو زیست و خزنده هایی مانند مارها، مارمولک ها و سوسمارهای کوچک و بزرگ در نظر گرفته شده است، که اگر علاقمند به این گونه های جانوری باشید، می توانید آنها را در آکواریوم دبی مشاهده کنید.

اگر به آکواریوم دبی رفتید و به باغ وحش آن سر زدید، زیارت کینگ کروک را فراموش نکنید. کینگ کروک بزرگترین و البته یکی از کم یاب ترین تمساح های جهان است که با زوجه ی عزیزش، در باغ وحش آکواریوم دبی، سکنا گزیده است.

این دوست عزیز خوش قد و قامت ما نزدیک به 750 کیلوگرم وزن دارد که البته با توجه به طول 5 متری اش، می توان گفت هنوز روی فرم است.

کروک خان این روزها اوج چل چلی اش است و دو سال پیش، سر چهل سالگی خداوند چند کودک سرحال به آنها عطا فرمود.

لازم به ذکر است شگفتی های باغ وحش، به اینجا ختم نمی شود و تنوع گونه های جانوری آن به شکلی است که تورهای تحصیلی مختلفی برای کشف و تحقیق، آکواریوم دبی را به عنوان آزمایشگاه خود انتخاب می کنند.

 پیشنهاد ما این اس به جای دیدن عکسی از کینگ کروک، عکسی از آکواریوم دبی ببینید!

ملاقات با کوسه ها در آکواریوم دبی

مهم نیست که مدرک یا گواهینامه های جورواجور برای غواصی دارید یا نه، اگر به دنبال هیجان و تجربه ترس تا بیشترین حد ممکن هستید، پیشنهاد ما این است که عزم سفر به دبی کنید، دبی مال بیابید، به آکواریوم دبی بروید و به ملاقات کوسه ها بشتابید.

در باب کوسه ها: این بزرگواران حداقل 340 کیلوگرم وزن و 300 دندان بسیار تیز دارند. همینطور نزدیک به 100 میلیون سال است که قصد دل کندن از دنیا و کنار کشیدن از حیات در فرآیند تکامل را ندارند.

اگر مدارک خاصی ندارید و حتی شنا کردن را به خوبی بلد نیستید، نگران نباشید، مربیانی هستند که شما را همراهی خواهند کرد.

اگر لباس و تجهیزات لازم برای شنا کردن با کوسه ها را ندارید، باز هم جای نگرانی نیست، با پرداخت هزینه ای بیشتر می توانید از تجهیزات ضروری و کامل آکواریوم دبی استفاده کنید.

 

قفس شناور در آکواریوم دبی

اگر علاقه به شنا کردن در آکواریوم دبی را ندارید، اما وسوسه کشف دنیای زیر آب شما را رها نمی کند، می توانید از قفس های شناور استفاده کنید. به کمک این قفس های کاملا بسته  می توانید به عمق این اقیانوس کوچک بروید و بخشی از هزاران جانور زیبای شناور در آکواریوم دبی را از نزدیک مشاهده کنید. همچنین می توانید به همراه اعضای خانواده یا دوستانتان وارد قفس شوید، چرا که ظرفیت هر قفس 4 نفر می باشد.

 

قایق های شیشه ای آکواریوم دبی

اگر قفس شناور هم مورد پسندتان نبود، اما همچنان تمایل به برقراری ارتباط با دنیای زیبای زیر آب را دارید، می توانید بر قایق های رویایی شیشه ای سوار شوید و حرکت ماهی ها و دیگر موجودات داخل آب را با وضوح زیاد زیر پایتان ببینید.

ظرفیت قایق های شیشه ای 10 نفر است و هر گشت آن بر سطح آکواریوم دبی، از یک ربع تا 20 دقیقه طول می کشد.

چگونه به آکواریوم دبی برویم؟

برای رفتن به آکواریوم دبی، می توانید با استفاده از مترو به ایستگاه برج خلیفه که در نزدیکی دبی مال قرار دارد، بروید.

آدرس آکواریوم دبی

امارات متحده عربی، دبی، مرکز خرید دبی مال، آکواریوم دبی دبی, امارات متحده عربی

ساعت کار آکواریوم دبی

از یکشنبه تا چهارشنبه: از ساعت 10 صبح تا 11 شب از پنجشنبه تا یکشنبه: از ساعت 10 صبح تا 12 شب

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره آکواریوم دبی چیست؟

جهت رزرو هتل در دبی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵