برج خلیفه دبی , امارات متحده عربی

برج خلیفه دبی

عملیات حفاری برای ساخت برج خلیفه Burj Khalifa از سال 2004 در شهر دبی آغاز شد. تنها 1325 روز بعد از حفاری، در تمامی جراید نوشته شد: بلندترین برج در دنیا در شهر دبی امارات متحد العربی در حال ساخت است و تا به امروز نیز از برج خلیفه Burj Khalifa بلندتر، برجی ساخته نشده است. در ماه ژانویه سال 2010 جشن افتتاح برج خلیفه Burj Khalifa برگزار شد.

اگر برایتان جالب است که بدانید علت ساخت و نامگذاری برج خلیفه Burj Khalifa چه بوده است، باید به شما بگوییم در سال 2003 بحثی پیرامون تنوع بخشی به اقتصاد مبتنی بر فروش نفت در امارات متحده عربی شکل گرفت که نتیجه بحث و تبادل نظر، حرکت اقتصاد مبتنی بر نفت به اقتصاد مبتنی بر توریست و گردشگری به کشور امارات متحده عربی بود. لذا طراحی و ساخت این برج آغاز گشت و در سال 2010 به پایان رسید. نام این برج نیز به افتخار حاکم ابوظبی و رییس جمهور امارات متحده عربی، خلیفه بن زاید آل نهیان ، برج خلیفه دبی Burj Khalifa نامگذاری شد. ابوظبی و دولت امارات متحده، نسبت به سرمایه گذاری و ساخت این برج با هم همکاری داشته اند و به این ترتیب این آسمان خراش در شهر دبی ساخته شد. درجدول زیر می‌توانید زمان و مراحل ساخت برج خلیفه دبی Burj Khalifa را مشاهده نمایید:

 در منطقه Downtown Dubai شهر دبی، 30،000 خانه، 9 هتل، 3 هکتار پارک، 12هکتار دریاچه، حداقل  19برج مسکونی و مرکز خرید بزرگ دبی مال  Dubai Mall، همگی در دور برج خلیفه قرار گرفته اند، که وقتی از بالای برج به پایین نگاه می‌کنید، شکوه و عظمتی را خواهید دید که در هیچ جای دنیا نمونه مشابهش را نخواهید دید.

این برج توسط شرکت آمریکایی SOM طراحی و ساخته شده است. در کارنامه درخشان این شرکت بزرگ، علاوه بر برج خلیفه دبی Burj Khalifa ، ساخت برج ویلیس Willis Tower در شیکاگو و  برج تجارت جهانی  One World Trade Center در نیویورک را نیز خواهید دید.

معماری برج خلیفه دبی Burj Khalifa تا حدود بسیار زیادی با الهام گرفتن از معماری اسلامی است. طرح اصلی برج خلیفه به شکل Y می‌باشد. علت انتخاب این شکل این است که، در طبقات بالاتر تمامی پنجره ها بتوانند تمامی نور محیط را به داخل آسمان‌خراش هدایت کنند و تا وقت غروب خورشید تمامی طبقات از نور طبیعی آفتاب استفاده نمایند. همچنین این طرح به دید 360 درجه ای محیط نیز کمک می‌کند. از طرف دیگر شکل آسمان‌خراش به صورت مارپیچ نیز می باشد، چرا که این مدل باعث کم شدن وزن طبقات بالاتر و افزایش ارتفاع نیز می شود. این مدل ساختمان مارپیچ که ساخت آنها در گذشته نیز رواج داشته را می‌توانید در مسجد جامع سامرا Great Mosque of Samarra  کشور عراق مشاهده کنید. نوع مواد استفاده شده و طراحی خاص برج خلیفه به گونه ای است که در بیشترین حالت سرعت باد نیز ، هیچ آسیبی نخواهد دید.

ارتفاع برج خلیفه دبی 829.8 متر می باشد و 57 دستگاه آسانسور با گنجایش (12تا 14 نفر)، 8پله برقی، سیستم های گرمایشی و سرمایشی فوق پیشرفته، دستگاه پمپ و مکش آب با تکنولوژی جدید آمریکایی، گجت های فوق مدرن شستشوی پنجره های بیرونی برج، بیش از 1000 قطعه اثرهنری از هنرمندان برجسته شرقی و بین المللی و ... همه و همه در برج خلیفه دبی Burj Khalifa گردآوری شده است.

نحوه محاسبه هزینه بلیطِ بازدید از برج خلیفه دبی Burj Khalifa، براساس ساعت و طبقات می باشد که به شرح زیر می باشد:

خود را برای بازدیدی متفاوت از شهر دبی آماد کنید، با رزرو بلیط برج خلیفه دبی از طبقات 148، 125 و 124 بازدید خواهید کرد.  

هزینه بلیط برج خلیفه برای افراد بالای 12 سال : شروع قیمت از 370 درهم 

برای کودکان بین 4 تا 12 سال : شروع قیمت از 370 درهم

و برای کودکان زیر 4 سال رایگان می باشد.

هزینه بازدید از برج خلیقه طبقات 125 و 124 : شروع قیمت از 135 درهم.

سایت رسمی رزرو بلیط بازدید از برج خلیفه دبی :  رزرو آنلاین بلیط از سایت رسمی برج خلیفه

چگونه به برج خلیفه دبی برویم؟

با استفاده از تاکسی های هتل می توانید به راحتی به برج خلیفه بروید.

آدرس برج خلیفه دبی

1 Sheikh Mohammed bin Rashid Blvd - Dubai - United Arab Emirates دبی, امارات متحده عربی

ساعت کار برج خلیفه دبی

با توجه به جدول بالا برنامه ریزی کنید.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره برج خلیفه دبی چیست؟

نظر مردم درباره برج خلیفه دبی

  • بدک شاید نباشه
    ناشناس | ۱۱ مهر ساعت ۱۵ : ۲۳

    جهت رزرو هتل در دبی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵