راهنمای سفر به آنتالیا

بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم
بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم
بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم
بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم
بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم

تورهای آنتالیا

هتل های آنتالیا

راهنمای سفر به آنتالیا

سفر به آنتالیا یکی از محبوب ترین تورهای خارجی است. خیلی ها آنتالیا را برای گذراندن تعطیلات انتخاب می کنند. در سفر به آنتالیا هم مانند سفر به هر جای دیگر جهان، نکته هایی هست که اگر به آنها توجه کنید، سفر بهتری خواهید داشت. در این مطلب تلاش می کنیم مهمترین نکات را به عنوان راهنمای سفر به آنتالیا به شما یادآوری کنیم!


سفر به آنتالیا


راهنمای سفر به آنتالیا : چه زمانی؟


سفر به آنتالیا در برخی فصول سال ارزان تر است. در پنج ماه آخر سال (از آبان تا اسفند) هوا که به سمت سردی می رود، مسافران کمتر می شوند، و قیمت تور آنتالیا کاهش می یابد. اما این تمام ماجرا نیست. در این فصول سرد، دمای هوا تا 5 درجه سانتیگراد کاهش پیدا می کند و دمای آب دریا هم 16 درجه می رسد. در این آب و هوا، من که نمی توانم از ساحل لذت ببرم!


علاوه بر این میزان بارش ها هم اقزایش پیدا می کند. البته قاعدتا در آنتالیا برف نمی بارد. اما باران تا دلتان بخواهد می آید! در ماه های آذر و دی و بهمن، از هر 30 روز، دوازده روز بارانی در آنتالیا گزارش شده! پس زمان سفر به آنتالیا را طوری تنظیم کنید که در هتل زندانی نشوید. 


سفر به آنتالیا


اما در نیمه اول سال، شرایط به گونه دیگری است. هرچقدر هوای آنتالیا گرم تر می شود، میزان مسافران هم افزایش می یابد و قیمت تورها بیشتر می شود. در ماه های مرداد و شهریور آب و هوای آنتالیا برای آفتاب گرفتن و استراحت فوق العاده است. البته این را خیلی ها می دانند؛ پس هم ساحل ها کمی شلوغ می شود و هم قیمت ها افزایش می یابد! اما در ماه های دیگر سال، بویژه فروردین تا تیر به علاوه مهرماه، تور آنتالیا نه آن قدر گران است، نه آن قدر سرد و بارانی!


سفر به آنتالیا


سفر به آنتالیا : با کدام پرواز؟ 


سفر به آنتالیا با پروازهای مختلفی از نقاط مختلف ایران برگزار می شود. هواپیمایی ماهان، قشم ایر، ایران ایر، اطلس، سان اکسپرس و... پروازهای مختلفی از فرودگاه امام خمینی و سایر قرودگاه های کشور به مقصد فرودگاه آنتالیا دارند.


سفر به آنتالیا


قیمت بلیط پروازهای ایرانی به مقصد آنتالیا ارزان تر از بلیط هواپیمایی های خارجی است. قبل از رزرو تور آنتالیا به این نکته توجه کنید که پرواز برخی از تورها مستقیما در فرودگاه آنتالیا به زمین می نشیند و برخی دیگر در فرودگاه های شهرهای نزدیک به آنتالیا.


راهنمای سفر به آنتالیا : چی ببرم؟ 


سفر به آنتالیا، سفر به ساحل دریای مدیترانه است. خیلی ها رویای شنا در دریای مدیترانه را در سر دارند! پس یادتان نرود، مایو و تجهیزات شنا داشته باشید! اگر عینک شنا همراه داشته باشید، می توانید عجایب زیر آب را به وضوح ببینید!


سفر به آنتالیا


در شهرهای ساحلی مثل آنتالیا، میزان آسیب اشعه های خورشیدی بیشتر است. در ضمن شما احتمالا ساعات زیادی را در ساحل کنار دریا خواهید گذراند. پس اگر در فصول گرم سال به آنتالیا سفر می کنید، کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید. کلاه لبه دار هم اگر همراه داشته باشید، از آفتاب سوختگی در امان مکی مانید و نور افتاب چشمتان را نمی زند.


سفر به آنتالیا : چی بپوشم؟ 


راهنمای سفر به آنتالیا به شما می گوید: آب و هوای آنتالیا معتدل و مرطوب است. در نیمه دوم سال (بویژه از آبان تا اسفند) احتمال بارش بیشتر است، پس لباس مناسب را فراموش نکنید. دمای هوا هم در این ماه ها سرد می شود، پس لباس گرم لازم دارید. اما در نیمه اول سال، با یک تی شرت می توانید در شهر قدم بزنید و از تابش آفتاب لذت ببرید. 


دمپایی و کفش مناسب را هم فراموش نکنید. در ساحل های آنتالیا دمپایی راحت خیلی به دردتان می خورد. هنگام بازدید از جاذبه های توریستی هم بهتر است یک جفت کفش راحت به پا داشته باشید تا از پا نیفتید! اینکه باید حوله همراه داشته باشید هم که گفتن ندارد!


سفر به آنتالیا : چی بخرم؟ از کجا؟


سفر به آنتالیا که فقط ساحل گردی و بازدید از جاذبه های توریستی نیست! خیلی ها به آنتالیا می روند که علاوه بر اینها خرید کنند! وجود چندین مرکز خرید معتبر و نمایندکی های برند های معروف بین المللی، اقتصاد آنتالیا را رونق بخشیده است.


بازار قدیمی آنتالیا مرکز خزید سوغاتی های ترکیه در این شهر است. جواهرات و لباس و چرم و چای و ادویه و سفال و... هرچه از سوغاتی های ترکیه بخواهید در این بازار پیدا می کنید. 


مرکز خرید تراسیتی یک مال 4 طبقه است که برندهای معتبر ترکیه ای و جهانی در 150 فروشگاه آن شعبه دارند. نایک ، ماسیما دوتی، بربری، پیر کاردین، هوگوباس، گانت، لاکوست، تامی هیلفیگر و... از جمله برندهایی هستند که در مرکز خرید مجلل تراسیتی می توانید محصولات اصلی آنها را بخرید.


مرکز خرید مارک هم در مرکز آنتالیا قرار دارد. در این مرکز خرید، محصولاتی از قبیل لباس های مارک، محصولات تکنولوژیک مثل موبایل و کامپیوتر، غذا، سرگرمی و... خریداری کنید. اپل، اچ اند ام، مانگو، هاریبو، کوتون، برشکا و... از جمله برندهای حاضر در مرکز خرید مارک آنتالیا هستند. 


مرکز خرید اوت لت دیپو در منطقه مدیترانه ای آنتالیا و نزدیکی فرودگاه این شهر قرار دارد. این مرکز خرید از بزرگترین مراکز خرید مدرن در این شهر است. هرچه بخواهید در این مرکز خرید پیدا می کنید. برندهای معروف لباس مانند پیرکاردین، ماوی جین، تامی هیلفیگر، پولو و... در اوت لت دیپو شعبه دارند و محصولات اصلی خود را به فروش می رسانند. 


راهنمای سفر به آنتالیا : ساحل ها


سفر به آنتالیا بدون گشت و گذار در ساحل های آن و آفتاب گرفتن زیر آفتاب گرم در کنار دریای مدیترانه، اصلا شدنی نیست! خوشبختانه آنتالیا آن قدر ساحل دارد، که در فصول پرمسافر هم جای مناسبی برای استراحت می توانید پیدا کنید. 


سفر به آنتالیا


ساحل کلئوپاترا معروف ترین ساحل آنتالیا است. زیبایی این ساحل، در کنار بارها و رستوران های اطرافش و امکاناتی که برای تفریح و سرگرمی در آن فراهم شده، ساحل کلئوپاترا را در فصول پرمسافر به یک مرکز شلوغ جمعیتی تبدیل می کند!


ساحل لارا هم مانند ساحل کلئوپاترا حسابی معروف شده است.  این ساحل چند کیلومتری در شرق آنتالیا قرار دارد. یکی از دلایل شهرت این ساحل، پاکی آب دریا در آن است. اینجا جای مناسبی برای شنا و آفتاب گرفتن است. کلاب های ساحل لارا تخت های مخصوص آفتاب گرفتن را به مسافران می دهند. 


ساحل چیرالی آنتالیا در یک منطقه تاریخی در همسایگی الیمپیوس قرار دارد.  شنا و آفتاب گرفتن در این ساحل محبوب هزاران گردشگر است. هتل ها، هاستل ها و خانه های درختی در اطراف این ساحل از مسافران پذیرایی می کنند.


سفر به آنتالیا


ساحل مارمارا در مرکز شهر آنتالیا هم از سواحل معروف است. برای استفاده از این ساحل، باید ورودی اندکی بپردازید، و بعد  وارد ساحل زیبای مارمارا شوید که در میانه دو صخره بزرگ قرار دارد و امکانات رفاهی و استراحت و رستوران و هرچه بخواهید در آن فراهم است.


ساحل آدراسان در منطقه کمر یکی از سواحل خلوت و دنج آنتالیا به شمار می رود. ساحل فاسلیس که همسایه ساحل آدراسان است، کم طرفدارتر است، این یعنی خلوت تر هم هست! 


راهنمای سفر به آنتالیا : جاذبه های توریستی


راهنمای سفر به آنتالیا : علاوه بر ساحل زیبای دریای مدیترانه، ده ها جاذبه توریسنی دیگر در آنتالیا وجود دارند که نباید آنها را از دست بدهید. جاذبه های این شهر را می توانید به دو دسته جاذبه های تاریخی و جاذبه های طبیعی تقسیم کرد. 


سفر به آنتالیا


از جمله آثار تاریخی آنتالیا، می توان به شهر تاریخی پرگه، دروازه هادریان، اسپندوس، شهر باستانی ترمسوس، شهر فاسلیس، و شهر قدیمی آنتالیا (کالیچی) اشاره کرد. منطقه و کوه چیمرا، چشمه های آهکی آنتالیا، غار کارائین، غار کوکین ماگراسی و... نیز جاذبه های طبیعی ای هستند که پیشنهاد می کنیم در سفر به آنتالیا از آنها بازدید کنید.


سفر به آنتالیا

مناطق آنتالیا

جهت رزرو هتل در آنتالیا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

جاذبه های طبیعی آنتالیا

منطقه و کوه چیمرا

منطقه و کوه چیمرا

منطقه و کوه چیمرا سنگی است بسیار بزرگ و سفید که از داخل آن به طور طبیعی آتش بیرون می آید که در شب بسیار زیبا و دوست داشتنی می شود.

چشمه های آهکی آنتالیا

چشمه های آهکی آنتالیا

آبی که از چشمه های آهکی آنتالیا به بیرون می جوشد با خودش آهک را نیز از اعماق به سطح زمین می‌آورد .این آهک های ته نشین شده منظره ی زیبایی را به وجود آورده اند.

غار کارائین

غار کارائین

فضای غار کارائین جذاب است. داخل غار احساس خنکی می‌کنید انگار که سپیده صبح است.دمای هوا در غار در اوج گرمای تابستان و سوز سرمای زمستان معتدل باقی می‌ماند.

غار کوکین ماگراسی

غار کوکین ماگراسی

غار کوکین ماگراسی Kocain Mağarası یکی از بزرگترین غارهای ترکیه محسوب می‌شود.در برخی از نقاط غار استالاگمیت‌هایی که 20 متر درازا دارند نیز وجود دارد.

ساحل چیرالی آنتالیا

ساحل چیرالی آنتالیا

معرفی ساحل چیرالی آنتالیا- طبیعیت زیبای ساحل چیرالی آنتالیا- تفریحات ساحل چیرالی آنتالیا- چگونه به ساحل چیرالی برویم؟- آدرس ساحل چیرالی- عکسهای ساحل چیرالی

ساحل لارا آنتالیا

ساحل لارا آنتالیا

معرفی ساحل لارا آنتالیا- امکانات ساحل لارا آنتالیا- تفریحات ساحل لارا آنتالیا- ورزشهای آبی در ساحل لارا- آدرس ساحل لارا- چگونه به ساحل لارا آنتالیا برویم؟

ساحل کلوئپاترا آنتالیا

ساحل کلوئپاترا آنتالیا

معرفی ساحل کلوئپاترا آنتالیا- تفریحات ساحل کلوئپاترا آنتالیا- جاذبه های ساحل کلوئپاترا آنتالیا- امکانات ساحل کلوئپاترا- آدرس و طریقه رفتن به ساحل کلوئپاترا

ساحل آدراسان آنتالیا

ساحل آدراسان آنتالیا

معرفی ساحل آدراسان آنتالیا- رستورانها و بارهای ساحل آدراسان آنتالیا- ویژگی های خاص ساحل آدراسان آنتالیا- تفریحات ساحل آدراسان آنتالیا

ساحل فاسلیس آنتالیا

ساحل فاسلیس آنتالیا

معرفی ساحل فاسلیس آنتالیا- ویژگیهای ساحل فاسلیس آنتالیا- امکانات ساحل فاسلیس آنتالیا- رفت و آمد به ساحل فاسلیس آنتالیا- آدرس ساحل فاسلیس بر نقشه

ساحل مارمارا آنتالیا

ساحل مارمارا آنتالیا

معرفی ساحل مارمارا آنتالیا- امکانات ساحل مارمارا آنتالیا- ساحل خصوصی مارمارا- از نزدیک ترین سواحل آنتالیا به مرکز شهر- آدرس ساحل مارمارا آنتالیا

اماکن تاریخی آنتالیا

اسپندوس

اسپندوس

کمی آنطرف تر از آمفی تئاتر انتالیا، یک پل سنگی مربوط به دوران سلجوقی را خواهید دید که برروی رودخانه قرار گرفته است و زیبایی این امفی تئاتر را دو چندان کرده است

ترمسوس

ترمسوس

ترمسوس Termessos یکی از بهترین شهرهای باستانی حفظ شده در ترکیه است. از مهم‌ترین بقایای به‌جامانده در این شهر می‌توان به دیوارهای مستحکم، برج‌های آن اشاره کرد.

دروازه هادریان در آنتالیا

دروازه هادریان در آنتالیا

دروازه هادریان آنتالیا که یکی از بناهای تاریخی زیبا و معروف به حساب می آید در دیوارهای اطراف شهر گنجانده شده و به یکی از بزرگترین دروازه‌های شهر تبدیل شده است.

شهر پرگه

شهر پرگه

در سمت جنوبی شهر پرگه نیز یک کلیسا قرار گرفته است.معماری تئاتر و کلیسای شهر پرگه آنتالیا بسیار زیبا و چشم نواز است.

شهر قدیمی آنتالیا ( کالیچی )

شهر قدیمی آنتالیا ( کالیچی )

در گذشته دورتادور شهر قدیمی آنتالیا به وسیله دیوارهای سنگی بزرگ و چندین دروازه احاطه شده بود اما درحال حاضر فقط دو دیوار و یک دروازه از آن باقی مانده است.

شهر قدیمی فاسلیس

شهر قدیمی فاسلیس

ساحل شهر قدیمی فاسلیس بسیار آرام و زیبا است.زمانیکه گل های سیکلامن و شقایق در پایین درختان می‌رویند و یک رنگ و زیبایی وصف ناپذیری به شهر قدیمی فاسلیس می دهند.

مراکز خرید آنتالیا

بازار قدیمی آنتالیا

بازار قدیمی آنتالیا

اگر عاشق حلوا، باقلوا و عسل ترکیه ای هستید، به شما توصیه میکنیم حتما سری به بازار قدیمی آنتالیا بزنید. همچنین در داخل بازار، کافه های قدیمی نیز وجود دارند.

مرکز خرید تراسیتی

مرکز خرید تراسیتی

مرکز خرید لوکس و بسیار جذاب ترا سیتی آنتالیا Terra City در 4 طبقه ساخته شده که طبقه همکف آن به فروش لوازم خانگی و محصولات مرتبط با آنها اختصاص داده شده است.

مرکز خرید مارک آنتالیا

مرکز خرید مارک آنتالیا

در مرکز خرید مارک آنتالیا می‌توانید علاوه بر یک خرید خاص، از سرگرمی‌های موجود در مرکز خرید مارک نیز بهره ببرید و همزمان از فودکورت این مجموعه استفاده کنید.

مرکز خرید اوت لت دیپو آنتالیا

مرکز خرید اوت لت دیپو آنتالیا

مرکز خرید اوت لت دیپو آنتالیا با بیش تر از هزاران محصول و برند با قیمتی برابر با قیمت کارخانه در 24اکتبر سال 2004 میلادی آغاز به فعالیت نموده است.

مراکز تفریحی آنتالیا

بندر قدیمی آنتالیا

بندر قدیمی آنتالیا

در یکی از رستوران های بندرگاه ناهارتان را نوش جان کنید تا زمان غروب آفتاب نزدیک شود. غروب آفتاب در کنار بندرگاه قدیمی آنتالیا بسیار دیدنی خواهد بود.