راهنمای سفر به یونان

رزرو هتل در یونان

درباره یونان

 کشور یونان ملغمه ای از احساسات گرم مدیترانه، اسطوره‌های افسانه ای یونان، غذاهای دریایی تازه، و باشگاه های رنگارنگ شبانه است که باعث شده اند این کشور را به مقصدی جذاب برای گردشگران تبدیل کنند.


یونان درخواست‌های زیادی از گردشگرانی دارد که می‌خواهند برای استراحت در سواحل آن به این کشور سفر کنند، یا به دنبال کشف آثار باستانی هستند و یا می‌خواهند از مهمان‌نوازی افسانه‌ای یونانی ها استفاده کنند.


باوجود محبوبیت این کشور، هنوز هم احساس می‌شود بخش‌هایی از آن مانند کوه المپ Olympus، ساحل پلوپونز Peloponnese و برخی از جزایر دورافتاده ناشناخته مانده‌اند یا حداقل تعداد کمی گردشگر به سراغشان می‌رود.


اولین مقصد گردشگری در یونان، آتن پایتخت حیرت انگیز این کشور است که ترکیبی از یک مرکز مدرن با زیبایی باستانی آشکار پارتنون و چشم‌انداز عالی به آبهای نیلگون خلیج Saronic است.


آتن، مانند دیگر نقاط این کشور در یک تمدن کلاسیک ساخته شده است و محل تولد برخی از بزرگترین متفکران، دانشمندان و شاعران جهان است. یونانیان باستان باعث بوجود آمدن دموکراسی در جهان شدند و مردم محلی با خوشحالی این مورد را به بازدیدکنندگان یادآوری می‌کنند. معبد خدایان نیز  بواسطه مجسمه‌هایشان و رسومات محلی مشهور شده اند.


هرکجا در این کشور، افسانه خاص خودش را دارد؛ از جزیره کوچک ایتاکا Ithaca گرفته تا خانه ادیسه سرگردان، زمین ناهموار پلوپونز و زمین بازی سابق موجودات الهی.


با احترام به گذشتگان مخصوصا پریکلس و اساطیر یونان، این کشور هنوز یکی از مقاصد اصلی گردشگری در اروپا باقی مانده است و این را بیشتر از همه مدیون مجموعه جزایر شگفت انگیزش است که مانند کاغذهای رنگی در امتداد دریای مدیترانه پخش شده‌اند.


یونان به 1400 جزیره‌ای که دارد می‌بالد و در میان آنها جزیره Rhodes قرار دارد که محل زندگی تمدن باستانی مینوسی‌ها بوده است و طبق افسانه‌ها مینوتور هیولای وحشتناکی بوده که نیمی از بدنش گاو و نیمی دیگر از آن انسان بوده است. امروزه این جزیره بخاطر سواحل خیره‌کننده، شهرهای ساحلی جذاب و برنامه های شبانه آن شناخته شده است.


جزایر کورفو Corfu، کرت Crete و سانتورینی Santorini پاتوق کسانی است که به دنبال آفتاب و جشن گرفتن هستند. در حالیکه جزیره Kos  شروع به جذب خدایان مدرن_ افراد ثروتمند و مشهور _ کرده است. درنهایت ورود هرکس به یونان دموکراتیک خوش و گرامی است.

بهترین راه سفر به یونان

پروازهای یونان


خطوط هوایی اصلی یونان Olympic Air و Aegean Airlines هستند. دیگر خطوط هوایی که از انگلستان به این کشور پرواز دارند شامل British Airways، easyJet و Ryanair می‌شوند. هزینه پروازهای یونان در جولای و آگوست به بالاترین حد خود می‌رسد چون در این زمان اکثر اروپایی‌ها به تعطیلات می‌روند. در بقیه ایام سال قیمت‌ها به نسبت تقاضا متغیر هستند.


زمان پرواز:


از لندن به آتن 3 ساعت و 40 دقیقه و از نیویورک به آتن 10 ساعت.


مالیات خروج:


در هزینه بلیط حساب می‌شود.


سفر بوسیله خطوط ریلی


شرکت راه‌آهن ملی این کشور، سازمان راه آهن یونان با مسئولیت محدود است.


یک راه خوب برای سفر از انگلستان استفاده از شبکه ریلی یورواستار است که از طریق کانال امکان سفر از لندن به بروکسل و پاریس وجود دارد که هردو به یونان نیز متصل می‌شوند ( از طریق ایتالیا، پس از یک کشتی سواری شبانه). این سفر بطور متوسط 48 ساعت طول می‌کشد. شرکت The Man in Seat 61 انتخاب های خوبی برای این نوع سفر دارد.


مسیرهای ریلی


 سفر ریلی داخلی: سفرهای درجه 1 یا درجه 2 بصورت نامحدود در بین 29 کشور اروپایی برای ساکنان اروپا که بیش از شش ماه از اقامتشان می‌گذرد، با دو نوع پاسپورت امکانپذیر است. پاسپورت جهانی اجازه سفر برای 15 روز، 20 روز، یک ماه، 5 روز در 10 روز و 10 روز در 22 روز را به کل این کشورها می‌دهد. پاسپورت یک کشوره نیز برای سفرهای سه روزه، چهار روزه، شش روزه یا هشت روزه در یک ماه برای تمام کشورها بجز بوسنی و هرزگوین و مونته نگرو قابل قبول است.


مسافران زیر 26 سال دارای تخفیف هستند. کودکان زیر 12 سال درصورت سفر با یک فرد بزرگسال که پاسپورت بزرگسالان را دارد، سفرشان رایگان است. برای خدمات با سرعت بالا، رزرو صندلی و همچنین جای خواب مبلغ اضافی دریافت می‌شود. در یورواستار و برخی از مسیرهای کشتیرانی تخفیف نیز ارائه می‌شود.


سفر با خطوط ریلی اروپا: در 28 کشور اروپایی امکان سفرهای نامحدود با قطار ارئه می‌شود. بلیط‌ها برای 15 روز، 21 روز، یک ماه، دوماه، سه ماه، پنج روز در 10 روز، ده روز در دوماه و 15 روز در 2 ماه در دسترس است. با پاسپورت جهانی اجازه عبور از همه کشورهای عضو داده می‌شود. پاسپورت انتخابی The Select Pass نیز برای چهار کشور هم‌مرز قابل قبول است. پاسپورت منطقه‌ای برای دو کشور هم‌مرز استفاده می‌شود. پاسپورت یک کشوره نیز برای عبور از یکی از 27 کشور امکانپذیر است. برای سفر درجه 1 باید از پاسپورت بزرگسال استفاده کرد. درحالیکه با پاسپورت جوانان (زیر 26 سال) فقط می‌توان سفر درجه دو را امتحان کرد.کودکان زیر 12 سال درصورت سفر با یک فرد بزرگسال که پاسپورت بزرگسالان را دارد، سفرشان رایگان است. پاسپورت به هیچ وجه نمی‌تواند به شهروندان اروپایی یا افراد ساکن فروخته شود.


رانندگی به یونان


این امکان وجود دارد که ماشین یا کاروان خود را با کشتی به یکی از بنادر مهم یونان وارد کنید. نقاط ورودی زمینی از طریق جمهوری مقدونیه از Evzoni (در فاصله 550 کیلومتری آتن) و Niki (در فاصله 630 کیلومتری آتن) است. همچنین مرز Promahonas (در 610 کیلومتری آتن) در بلغارستان و مرز Kastanies (920 کیلومتری آتن) و Kipoi (840 کیلومتری آتن) در ترکیه قرار دارند.


سفر دریایی به یونان


Patras بندر اصلی یونان برای ورود کشتی‌های بین المللی است که به صورت شبانه‌روزی از Venice، Ancona، Brindisi و Bari در ایتالیا پذیرای کشتی‌های مختلف است. بندر اصلی یونان برای ورود مسافران داخلی، بندر آتن، Piraeus است که روزانه ده‌ها کشتی و قایق از آن به سمت جزایر یونان خارج می‌شوند.


کشتی کروز:


بندرگاه‌های یونان (به ویژه پیره، کورفو، سانتورینی، میکونوس، رودز و هراکلیون) بوسیله تعدادی از خطوط کروز مورد استفاده قرار می‌گیرند. بندر پیره آتن محل اصلی (به این معنی که از اینجا خارج می‌شوند و درنهایت هم به همینجا برمی‌گردند) کشتی‌های است که در شرق دریای مدیترانه در حرکتند، البته این کشتی‌ها از بنادر دیگر نیز استفاده می‌کنند (برای توقف‌های یک‌روزه یا کمتر).


کشتیرانی:


خطوط کشتی بین المللی Patras و Igoumentisa را با Ancona، Bari، Brindisi و Venice در ایتالیا در طول سال مرتبط می‌کنند. همچنین در فصل تابستان نیز خدمات از کورفو به این بنادر انجام می‌گیرد. علاوه بر اینها خدمات حمل و نقل بین رودز و مارماریس در ترکیه نیز انجام می‌پذیرد.


کشتیرانی‌های بزرگ که خطوط اصلی کشتی‌ها را پوشش می‌دهند، Superfast Ferries، Minoan و ANEK Lines هستند.


 


در یونان در کجا اقامت کنیم؟


هتل‌ها: هتل‌های یونان که در جزایر آن یا در سرزمین اصلی قرار دارند، تفاوت‌های زیادی باهم دارند؛ هتل‌های لوکس و زنجیره‌ای تا هتل بوتیک‌های شیک با ارائه خدمات شخصی، و همچنین هتل‌هایی برای کسانی که به دنبال پکیج کامل خدمات شامل استخر روباز و دارای وعده‌های غذایی کامل هستند وجود دارد. برای فصل تعطیلات (جولای-آگوست) ضروری است که از قبل رزرو کنید. هتل‌های بزرگ 4 ستاره و 5 ستاره در آتن و جزایر یونان مانند سانتورینی، میکونوس، رودز و کرت یافت می‌شوند. هتل‌ها با استفاده از سیستم ستاره‌دهی بین المللی درجه‌بندی می‌شوند، هرچند که بازدیدکنندگان باید به این نکته توجه داشته باشند که استانداردها از یک کشور به کشوری دیگر ممکن است متفاوت باشد. مراقب باشید که اتاق‌های هتل (و حمام) در اروپا کوچکتر از اتاق‌های هتل‌های آمریکاست.

سفارتخانه های یونان

سفارت یونان در تهران

نام سفیر :  گیورگیوس آیفانتیس

آدرس : خیابان افریقا، بلوار اسفندیار، شماره 43

تلفن : 22053784

فکس : 22057431

جهت رزرو هتل در یونان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

سوالات متداول درباره یونان

اماکن تاریخی یونان

مراکز خرید یونان

جاذبه های طبیعی یونان

مراکز تفریحی یونان