باغ ملی , یونان

باغ ملی

باغ ملی National Garden

باغ ملی یا Vassilikos Kipos ( که قبلا به عنوان باغ سلطنتی در یونان شناخته می‌شد) یک محیط سبز و آرامش‌بخش در فضایی به مساحت 15.5 هکتار در مرکز آتن است. این باغ دقیقا در پشت ساختمان پارلمان یونان ( کاخ قدیمی) قرار گرفته و در ادامه از جنوب به Zappeion می‌رسد. ویرانه‌های باستانی، سرستون‌های قرنطی، موزاییک‌ها و ... از مواردی هستند که در این باغ دیده می‌شوند.

در جنوب شرقی این باغ نیم‌تنه‌هایی از Capodistrias اولین فرماندار یونان، همچنین در قسمت جنوبی باغ مجسمه نیم‌تنه Dionysios Solomos از شاعران مشهور یونانی و نویسنده سرود ملی یونان نیز قرار دارد. باغ ملی National Garden به دستور آمالیا Queen Amalia، اولین ملکه یونان در سال 1840 در زمینی در مرکز آتن ساخته شد. او حتی به نیروی دریایی جدید یونان دستور داد تا از ایتالیا 15000 نهال برای استفاده در این باغ بیاورند. در سال 1923 زمانی که کاخ سلطنتی به یک مکان جدید انتقال پیدا کرد این باغ نیز برای عموم مردم گشوده شد و در همان زمان نامش به "باغ ملی" تغییر پیدا کرد.

مردم برای تفریح به این پارک می‌آیند و معمولا در کنار یکی از دو حوضچه اردک استراحت می‌کنند. کودکان نیز در زمین بازی مخصوص مشغول می‌شوند. همچنین یک باغ وحش کوچک نیز در این باغ وجود دارد. تزئین و طراحی این باغ توسط فردریش اشمیت Friedrich Schmidt مردی که برای جمع‌آوری گیاهان مختلف در دنیا سفر می‌کرد انجام گرفته است.

زاپیون The Zappeion

زاپیون The Zappeion یک ساختمان بزرگ هلالی شکل است که به سبک نئوکلاسیک در داخل باغ ملی National Garden ساخته شده است. از این ساختمان برای برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌ها بخصوص جلسات بین سران کشور یونان با دیگر کشورها استفاده می‌شود. ساخت این بنا از سال 1874 تا 1888 توسط یک معمار دانمارکی به نام Theophil Hansen انجام گرفته است. در سال 1896 این ساختمان برای احیای بازی‌های المپیک در نظر گرفته شد و درواقع اولین ساختمان در جهان است که بطور انحصاری برای بازی‌های المپیک ساخته شده است.

چگونه به باغ ملی برویم؟

با استفاده از مترو و با پیاده شدن در ایستگاه سینتاگما (syntagma) به راحتی به باغ ملی آتن بروید.

آدرس باغ ملی

Amalias 1, Αμαλίας 1, Athina 105 57, Greece آتن, یونان

ساعت کار باغ ملی

همه روزه میتوانید از باغ زیبای ملی آتن دیدن فرمایید.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره باغ ملی چیست؟

جهت رزرو هتل در آتن با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵