ویزای یونان

قوانین ویزا و پاسپورت برای یونان

پاسپورت:

پاسپورت باید سه ماه بیشتر از مدت زمان اقامت فرد در این کشور اعتبار داشته باشد، همچنین زمان صدور آن باید برای 10 سال گذشته باشد و تمامی اتباع کشورهای لیست بالا به آن احتیاج دارند بجز اتباع اتحادیه اروپا که فقط به یک پاسپورت یا کارت ملی برای مدت زمان اقامتشان نیاز دارند.

اتباع اتحادیه اروپا در صورت سفر از مرزهای رایگان دو کشور عضو شینگن نیازی به نشان دادن پاسپورت یا کارت ملی نیز ندارند. هرچند که توصیه می‌شود حتما هنگام سفر یکی از این دو مورد را به همراه داشته باشید تا درصورت نیاز بتوانید هویت خود را اثبات کنید. توجه داشته باشید که بلغارستان، کرواسی، قبرس، ایرلند، رومانی و انگلستان جزو منطقه شینگن نیستند، بنابراین برای سفر از/به این کشورها به گذرنامه یا کارت ملی احتیاج خواهید داشت.

اتباع اتحادیه اروپا نیاز به داشتن بلیط برگشت یا نشان دادن بودجه کافی ندارند.

ویزا:

 

  •      اتباع بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا که میخواهند تا 90 روز اقامت داشته باشند ( اعضای اتحادیه اروپا اگر به دنبال کار باشند می‌توانند بیشتر از سه ماه هم بمانند)
  •         اتباع استرالیا، کانادا و آمریکا برای اقامت تا 90 روز.

به اتباع کشورهایی که در جدول بالا به آنها اشاره نشده است، توصیه می‌شود که برای بررسی شرایط اخذ ویزا با سفارت تماس بگیرند.

نکته برای اخذ ویزا:

کشور یونان از پذیرش و جا‌به‌جا شدن مسافرانی که ویزای‌شان را از بخشی از قبرس دریافت کرده اند -که توسط دولت قبرس و سازمان ملل متحد کنترل نمی شود- جلوگیری می‌کند.

اعتبار:

ویزای شینگن: 90 روز در یک دوره شش ماهه.

ترانزیت:

استرالیایی‌ها، کانادایی‌ها، آمریکایی‌ها و دارندگان پاسپورت اتحادیه اروپا به ویزای ترانزیت نیاز ندارند. اتباع کشورهای دیگر حتما باید از کنسولگری سوال کنند.

درخواست ویزا:

می‌توانید به نزدیک‌ترین کنسولگری یونان در کشورتان مراجعه کنید، آنها این درخواست ویزا را بررسی خواهند کرد. در انگلستان اتباع می‌توانند از طریق مرکز ثبت درخواست ویزای یونان اقدام کنند. برای ارائه خدمات اضافی مبلغ 17.20 پوند دریافت می‌شود. متقاضیان ویزای 12 سال و بالاتر باید در هنگام ثبت درخواستشان اطلاعات بیومتریک خود را نیز ارائه کنند.

ویزای شینگن:

یونان یکی از امضاکنندگان قرارداد شینگن 1995 است.

اقامت موقت:

اگر شما جزو اتباع اتحادیه اروپا هستید و بیش از 90 روز می‌خواهید اقامت کنید، باید به اداره اتباع بیگانه (در آتن) و یا نزدیکترین ایستگاه پلیس (در مناطق خارج از آتن) مراجعه کنید و یک گواهی ثبت نام که برای مدت نامحدود اعتبار دارد را بگیرید. برای دریافت این گواهینامه شما باید پاسپورت خود را که هنگام ورود به کشور از آن استفاده کرده‌اید را نشان دهید، همچنین باید یک تائیدیه از کارفرمای خود (درصورتی که برای کار اینجا هستید) و یا گواهی ازدواج یا تولد (اگر شما بخاطر نسبت خانوادگیتان در اینجا هستید) را ارائه دهید.

اگر شما از ایالات متحده آمریکا هستید، می‌توانید برای اجازه اقامت موقت سه تا شش ماه درخواست دهید. این موارد توسط اداره پلیس محل بخش اتباع خارجه انجام می‌گیرد، اما این اتفاق تنها زمانی می‌افتد که شما دلیل موجهی برای ادامه اقامتتان در یونان بتوانید ارائه بدهید.

روزهای کاری:

فرآیند صدور ویزا معمولا بین 3 تا 14 روز طول می‌کشد.

بودجه کافی:

استرالیایی‌ها، کانادایی‌ها، آمریکایی‌ها و دارندگان پاسپورت اتحادیه اروپا لازم نیست هنگام ورود به یونان به قصد گردشگری دسترسی به منابع مالی خود و کافی بودن بودجه برای برگشت را اثبات کنند.

متقاضیان ویزای شینگن احتیاج دارند که بودجه کافی خود را اثبات کنند.

تمدید اقامت:

دارندگان ویزای شینگن تنها می‌توانند ویزای خود را در شرایط استثنائی مانند وقوع حوادث اجتناب ناپذیر و یا به دلایل بشردوستانه تمدید کنند.

محدودیت‌های ورود:

دارندگان ویزا که عضو اتحادیه اروپا نیستند، می‌توانند تا 90 روز در یک دوره 180 روزه در منطقه شینگن باقی بمانند. اما بعد از تمام شدن این مدت آنها حداقل تا 90 روز نمی‌توانند به هرکدام از این کشورها برگردند.

ورود با حیوانات خانگی:

حیوانات خانگی که از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به یونان سفر می‌کنند، به یک ریزتراشه برای شناسایی، پاسپورت حیوانات خانگی اتحادیه اروپا و یک مهر که نشان دهد در مقابل بیماری هاری واکسینه شده‌اند نیاز دارند.(در مدت یک سال و چهار هفته قبل از ورود به یونان) حیوانات خانگی خارج از اتحادیه اروپا هنگام ورود به این کشور، به یک گواهی سلامت که توسط یک دامپزشک در یونان یا انگلیس صادر شده باشد نیاز دارند.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره ویزای یونان چیست؟

سفارت یونان در تهران

نام سفیر :  گیورگیوس آیفانتیس

آدرس : خیابان افریقا، بلوار اسفندیار، شماره 43

تلفن : 22053784

فکس : 22057431

جهت رزرو هتل در یونان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵