راهنمای سفر به آتن

هتل های آتن

راهنمای سفر به آتن

کشور یونان ممکن است برای دوره‌ای دستخوش مشکلات سخت شده باشد اما آتن با مکان‌های کلاسیک خیره‌کننده و موزه‌های جهانی برای همیشه به عنوان مرکز فرهنگی اروپا باقی می‌ماند. درحالیکه بحران اقتصادی مشکلات زیادی برای مردم بوجود آورده است، اما نباید فراموش کرد که قطعا توریست‌ها با دیدن کافه‌ها و رستوران‌های شلوغ شهر متعجب خواهند شد. ناگفته نماند با وجود این بحران اقتصادی هنوز هم معاملات بزرگی در یونان انجام می شود که قسمتی از سود آن قطعا درجیب مردمان این کشور می رود.


نام این شهر از آتنا Athena ، الهه خرد گرفته شده است و مراسم نامگذاری در یک معبد باستانی در آکروپلیس Acropolis ، در بالای جنگل‌های مدرن شهر جشن گرفته شد. این شهر در قرن 5 قبل از میلاد، زمانی که بسیاری از نمادهای یونان باستان در آن ساخته شد، به اوج خود رسید.


اینجا جایی‌ست که دموکراسی در آن متولد شد، درام رونق گرفت و سقراط پایه‌های فلسفه غرب را در آن بنیان نهاد.


آکروپلیس از مکان‌هایی‌ست که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و بوسیله 4 معبد باستانی یونان پوشانده شده که معروف‌ترین آنها، پارتنون Parthenon باشکوه است. در نزدیکی آن، موزه جدید آکروپولیس قرار دارد که با طراحی به سبک قرن 21 و چشم‌اندازی زیبا به شهر، با بکارگیری جدیدترین تکنولوژی‌ها و فضاهای نمایشگاهی مینیمالیستی، در سال 2009 افتتاح شد. پس از آن، موزه ملی باستان‌شناسی به سبک نئوکلاسیک قرن 19 است که بهترین آثار به جامانده از یونان باستان را نمایش می‌دهد.


در پایین آکروپولیس، منطقه توریستی پلاکا Plaka قرار دارد که از یک سمت به بازار موناستیراکی Monastiraki وصل است. همچنین از طریق خیابان Ermou که پر از مراکز خرید شلوغ است، می‌توان به میدان سینتاگما Syntagma رسید که پارلمان یونان در آن قرار دارد و پس از بحران اقتصادی در این کشور محل اصلی اعتراضات مردمی بوده است.


در غرب موناستیراکی Monastiraki، ناحیه Psiri قرار دارد که کافه ها و رستوران‌های زیادی را در خود جای داده است. البته در غرب آن نیز محله مدرن و بروز Gazi قرار دارد که به داشتن برنامه‌های شبانه شهرت دارد.


در سراسر دنیا غذاهای یونانی طرفداران زیادی دارد، شما چه بخواهید جایرو gyros بخورید و چه موساکا moussaka قطعا مقدار زیادی از آن را نوش جان خواهید کرد. اگر ریسک کنید و کمی دورتر از مرکز شهر نیز بروید، حتما غذاهای متنوع‌تر و رستوران‌های خلاقانه‌تری را نیز خواهید دید.


پس از خوردن غذا می‌توانید با استفاده از کافه‌بارها و همچنین باشگاه‌های ساحلی از برنامه‌های ویژه شب‌ها لذت ببرید. سرگرمی‌های جذاب در یک هوای عالی مدیترانه‌ای شب‌های فوق‌العاده‌ای را در تمام طول سال در اینجا می‌سازد بطوریکه مشکلات و نگرانی‌های خود را فراموش می‌کنید.

بهترین راه سفر به آتن

پرواز به آتن


خطوط هوایی انگلستان مانند British Airways، easyJet، Ryanair، Olympic Air و Aegean Airlines پروازهای مستقیم به آتن دارند. Delta نیز پروازهای بدون توقف از ایالات متحده آمریکا به آتن دارد. پروازها در ما‌ه‌های جولای و آگوست گران‌تر هستند.


مدت زمان پرواز


از لندن 3 ساعت و 40 دقیقه؛ نیویورک 10 ساعت؛ لس آنجلس 16 ساعت (با توقف)؛ تورنتو 9 ساعت و 40 دقیقه؛ سیدنی 22 ساعت (باتوقف)


سفر از طریق جاده


در آتن، رانندگان از سمت راست حرکت می‌کنند و حداقل سن رانندگی 18 سال است. محدودیت سرعت بین 110 تا 130 کیلومتر بر ساعت در بزرگراه‌ها است. همچنین در مناطق غیرمسکونی 90 کیلومتر بر ساعت و در مناطق مسکونی 50 کیلومتر بر ساعت است. حمل بنزین اضافی در خودرو غیرقانونی است. داشتن گواهینامه ملی برای اتباع اتحادیه اروپا قابل قبول است اما اتباع دیگر کشورها حتما باید گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشند. اتباع اتحادیه اروپا که دارای گرین کارت هستند که به عنوان بیمه بین المللی شخص ثالث نیز محسوب می‌شود، مجاز هستند که یک خودرو، کاروان، موتورسیکلت، قایق یا تریلی خارجی را حداکثر به مدت 6 ماه وارد کنند ( این مدت می‌تواند با پرداخت هزینه به 15 ماه افزایش یابد). گرین کارت برای بازدیدکنندگانی که کمتر از سه ماه می‌خواهند در یونان بمانند الزام قانونی ندارد؛ اگرچه که بدون آن، بیمه حداقل پوشش قانونی را برای افراد درنظر خواهد گرفت. شما باید اسناد مالکیت خودرو را همیشه همراه خود داشته باشید. باشگاه خدمات اتومبیل یونان ELPA به اعضای خود خدمات 24 ساعته جاده‌ای ارائه می‌کند.


خدمات امداد خودرو:


ELPA ( تلفن: 10400، فقط در یونان)


جاده‌ها:


بزرگراه PATHE (مشتق شده از جاده‌های Pátra، Athens و Thessaloníki) از Pátraدر غرب بوسیله Athens به Thessaloníki و Tsoliades می‌رسد که با مقدونیه (جمهوری مقدونیه از یوگسلاوی سابق) هم‌مرز می‌شود. برای رسیدن به دو شهر استانبول و صوفیه رانندگان باید به سمت شمال از E75 به Thessaloníki بروند. از اینجا، استانبول در شرق در E90 است که با عبور از مرز Kipi می‌توان به آنجا رسید؛ درحالیکه صوفیه در شمال در E79 است و لازم است از مرز Promahonas عبور کنید.


مدت زمان رانندگی:


از Thessaloníki – 6 ساعت؛ صوفیه – 9 ساعت؛ استانبول – 11 ساعت.


اتوبوس:


دو ترمینال اتوبوس‌های راه دور داخلی در آتن وجود دارد، ترمینال یک، Kifissou 100 و ترمینال دو، Liossion 260. این اتوبوس‌ها آتن و تمام شهرهای اصلی در آتیکا Attica، شمال یونان و پلوپونز Peloponnese را به هم متصل می‌کنند. اطلاعات برنامه اتوبوس‌ها برای منطقه آتیک Attiki نیز از KTEL قابل دسترس است.


سفر از طریق خطوط ریلی:


خدمات:


تمام قطارهایی که از ایستگاه Larissis حرکت می‌کنند، بوسیله خطوط قرمز مترو به مرکز شهر در سینتاگما وصل می‌شوند. اگرچه که خدمات ریلی بین المللی این کشور بطور کامل در سال 2011 قطع شد، خدمات خطوط Belgrade-Thessaloniki و Sofia-Thessaloniki مجددا در سال 2014 احیا شدند.


اپراتورها:


شبکه راه‌آهن داخلی محدود به نقاط اصلی است و بطور کلی از سفر جاده‌ای کندتر است. خدمات ریلی در این کشور بوسیله سازمان راه‌آهن یونان OSE اجرا می‌شود. قطارهای یونانی دو قسمت درجه یک و درجه دو دارند. بااینحال کاهش خطوط در سال 2011، که طی آن چندین خط ریلی به دلیل مشکلات مالی متوقف شد، خدمات راه‌آهن این کشور را به نواحی اصلی شمالی و شرقی (مسیر اصلی از Athens-Thessaloniki شروع می‌شود) و بخش‌های شمالی پلوپونز Peloponnese محدود کرده است (در حال حاضر فقط خط Athens-Corinth دایر و در حال کار است اما برنامه‌هایی برای ارتقا و بازگشایی خط Corinth-Patra نیز وجود دارد)


بطورکلی قطار در یونان ارزان‌تر از اتوبوس است اما بسیار کندتر است. رزرو بدون هیچ هزینه اضافی قابل انجام است و 20% تخفیف در هزینه برگشت وجود دارد.


مدت زمان سفر با قطار:


از Thessaloníki – 5 ساعت و 30 دقیقه؛ Corinth – 1 ساعت و 20 دقیقه.

دمای کنونی آتن

8 درجه

ابری

بیشترین دما
16 درجه
کمترین دما
7 درجه
رطوبت
96
طلوع آفتاب
7:33 am
غروب آفتاب
5:7 pm

شنبه

۲۴ آذر

17 / 12

در بیشتر نقاط ابری

یکشنبه

۲۵ آذر

15 / 9

رعد و برق پراکنده

دوشنبه

۲۶ آذر

15 / 8

کمی تا قسمتی ابری

مراکز خرید آتن

مرکز خرید گلدن هال

مرکز خرید گلدن هال به مساحت 41000 متر مربع، و طیف گسترده ای از سالن های نهار نخوری و نشیمن از میهمانان و گردشگران استقبال می کند

مرکز خرید آتن هارت

برای آشنایی با جاذبه های توریستی و مراکز خرید در آتن کلیک کنید؟

مرکز خرید مترو مال

برای آشنایی با جاذبه های گردشگری آتن و مرکز خرید مترو مال در آتن کلیک کنید.

مرکز خرید اونیو

برای آشنایی با مراکز خرید در آتن کلیک کنید

مرکز خرید مک آرتوگلن دیزاینر اوت لت

برای آشنایی با مراکز خرید و جاذبه های شهر آتن کلیک کنید

مرکز خرید آتن کپیتال

برای آشنایی با جاذبه ها و مراکز خریدآتن از جمله مرکز خرید آتن کپیتال کلیک کنید

اماکن تاریخی آتن

آکروپولیس

پربازدیدترین جاذبه توریستی و یکی از قدیمی ترین اماکن تاریخی آتن ،آکروپولیس میباشد

معبد هفائستوس

معبد هفائستوس،یکی از جذاب ترین اماکن تاریخی و دیدنی های آتن در یونان

آگورا_آتن

آگورا قلب آتن باستان و مرکز سیاسی، تجاری، اداری ،اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و عدالت

موزه جدید آکروپولیس

شاید همه شما راجع به موزه آکروپلیس شنیده باشین ولی ممکنه اطلاعتتون راجع به موزه جدید آکروپلیس کامل نباشه... برای آشنایی با موزه جدید آکروپلیس کلیک کنید

متئورا

برای آشنایی با جاذبه های تاریخی یونان کلیک کنید

موزه جدید آکروپولیس

برای آشنایی با جاذبه های دیدنی و گردشگری آتن و رزرو تور یونان کلیک کنید.

مراکز تفریحی آتن

منطقه پلاکا

محله پلاکا یکی از جذاب‌ترین مناطق آتن است

میدان سینتاگما

برای آشنایی با جاذبه های شهر آتن و رزرو تور و هتل یونان کلیک کنید

میدان سینتاگما

برای آشنایی با جاذبه های شهر آتن و میدان سنتاگما کلیک کنید

جاذبه های طبیعی آتن

باغ ملی

باغ ملی آتن یا باغ سلطنتی سابق، باغی سرسبز و آرام که در مرکز آتن قرار گفته است.تعداد بسیاری حیوان از جمله طاووس ها، اردک ها و لاک پشت ها میباشد.

جزایر آیونی

این مجمع الجزایر در سواحل غربی یونان قرار گرفته اند

جزیره لسبوس

اگر به دنبال جزیره ای آرام میگردید که مورد تهاجم هر توریستی واقع نشده،اینجا را کلیک کنید

جهت رزرو هتل در آتن با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

۵ جزیره برتر دنیا که باید به آن سفر کنید.

۵ جزیره برتر دنیا که باید به آن سفر کنید.

اگر هنوز برنامه سفرتان را مشخص نکرده اید، و به دنبال مقاصد جذاب و متفاوتی هستید پیشنهاد ما به شما ۵ تا از زیباترین جزایر دنیا، هست. جزیره اول : مائویی،هاوایی مجمع‌الجزایر هاوایی ، ایالت پنجاهم کشور آمریکا است. پایتخت و شهر مهم آن هونولولو است. هاوایی از ۸ جزیره تشکیل شده که دومین آن مائوئی با  بیش از […]

چندین مقصد از عجایب دنیا که حتما باید در طول عمرتون به  انجا سفر کنید

چندین مقصد از عجایب دنیا که حتما باید در طول عمرتون به انجا سفر کنید

کوهستان رنگین کمان در چین در شمال غربی گانسو یکی از استان های چین، و در پارک زمین شناسی ژانگی دانکسیا، یک مکان گسترده بسیار زیبا از کوه و زمین با سنگهایی به رنگ رنگین کمان وجود دارد. رگه هایی به رنگهای سرخ آتشین، نارنجی، کرم، سبز پر رنگ و زرد روشن در روی کوه […]

اطلاعات کشور یونان

پرچم یونان
پایتخت یونان
نام انگلیسی یونان
Greece
مساحت یونان
131,990 کیلومتر مربع
جمعیت یونان
10,846,979 نفر
کد تلفن یونان
  • 0030
واحد پول یونان
  • یورو   (EUR)
زبان رایج در یونان
  • یونانی
کشورهای هم مرز یونان

شماره رزرو هتل در آتن

۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵