راهنمای خرید در آتن

از زمان اعلام بحران اقتصادی ، دولت آتن استفاده از کارت‌های اعتباری را که در طی دهه ی اول قرن استفاده می‌شد را ممنوع کرد. خرده فروش ها ضرر کردند و بسیاری از مغازه ها در مرکز شهر بسته شدند. با این وجود، آتن کماکان مرکز خرید بسیاری از توریست‌ها با انواع امکانات مالی می باشد.

مناطق اصلی خرید:

برای خرید لباس و لوازم جانبی آن، شلوغ‌ترین خیابان، خیابانِ خرید Ermou است که از یک سمت به میدان سینتاگما Syntagma میرسد. از آنجا می‌توانید بروزترین لباس‌های فصل و لوازم مرتبط با آنها را انتخاب کنید. مجلل‌ترین منطقه خرید که در آن بوتیک طراحان معروف و جواهرفروشی‌ها قرار دارد Kolonáki است که شامل خیابان Tsakalof هم می‌شود که یکی از گرانترین خیابان‌ها در جهان است. منطقه توریستی پلاکا Plaka نیز جایی‌ست که مغازه‌های زیادی به ‌فروش سوغاتی‌های آتن می‌پردازند.

بازارها:

در موناستیراکی، در نزدیکی پلاکا، فروشگاه‌هایی که به سبک بازار وجود دارند همه چیز می‌فروشند؛ از پوتین‌های نظامی تا کتاب‌های دست دوم و عینک‌های آفتابی غیر اوریجینال. یکشنبه صبح‌ها در موناستیراکی Monastiráki یک بازار از انواع عتیقه‌جات و خرت و پِرت گسترده می‌شود. Kentrikí Agorá (بازار مرکزی) یک ساختمان فلزی بزرگ مربوط به قرن 19 است که در نزدیکی میدان Omonia قرار دارد و محلی برای فروش ماهی، گوشت و محصولات تازه است. میوه‌ها و سبزیجات به صورت هفتگی در Laiki (بازارهای مردمی) در سرتاسر آتن فروخته می‌شود.

مراکز خرید:

پاساژی که در حومه شمالی Maroussi قرار دارد، یکی از بزرگترین مراکز خرید در این شهر است. با اینحال هیچ مرکز خرید بزرگی در مرکز شهر وجود ندارد.

ساعات کاری:

بطورکلی مغازه‌های کوچک و خانوادگی روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 09:00 تا 14:30 باز هستند و روزهای سه شنبه، پنج‌شنبه و جمعه صبح‌ها از ساعت 09:00 تا 13:30 و عصرها از ساعت 17:30 تا 20:30 فعالیت می‌کنند. همچنین ساعات کاری روزهای شنبه 09:00 تا 15:00 است. فروشگاه‌های زنجیره‌ای اروپایی از دوشنبه تا شنبه در ساعات 10:00 تا 21:00 باز هستند.

سوغات:

هدایای یونانی عموما شامل فرش‌های دستبافت که به نام flokati معروف هستند، قهوه‌جوش مسی، روغن زیتون و عسل می‌شود. در برخی از موزه‌ها نیز کپی آثار باستانی یونانی به فروش می‌رسد.

اطلاعات مالیاتی:

گردشگرانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و برای مدت کمتر از سه ماه به یونان می‌آیند می‌توانند در هنگام خروج از این کشور با ارائه فاکتور خرید خود مبلغ مالیات بر ارزش افزوده تا 18 درصد را که هنگام خرید پرداخت کرده‌اند دریافت کنند.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره راهنمای خرید در آتن چیست؟


جهت رزرو هتل در آتن با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵