رفت و آمد در آتن

حمل و نقل عمومی:

خدمات حمل و نقل شهری در آتن از طریق اتوبوس، اتوبوس برقی، تراموا و مترو/ قطار برقی انجام می‌شود.

حمل و نقل عمومی ارزان و گسترده اما اغلب شلوغ است. بلیط‌ها در ترمینال اتوبوس‌ها و یا کیوسک‌های خیابانی به فروش می‌رسد و باید برای آنها از طریق دستگاه‌های نارنجی که در ایستگاه‌های اتوبوس و مترو قرار دارد اعتبار گرفت. بلیط‌های یک‌روزه، سه‌روزه، پنج‌روزه و ماهانه برای استفاده در کل شبکه حمل و نقل شهری وجود دارد.

اتوبوس‌های آبی و سفید روزانه در حرکت هستند و سرویس‌های محدودی نیز شب‌ها در مسیرهای اصلی دارند. در بخش‌های پربازدید شهر نیز چندین اتوبوس برقی زردرنگ در خطوط حرکت می‌کنند.

قطار برقی/ مترو خط 1 از شمال تا جنوب بین حومه کیفیسیا Kifissia تا بندر پیره Piraeus با عبور از موناستیراکی در حرکت است. خط 2 از Anthoupoli به Helloniko با عبور از سینتاگما در حرکت است؛ درحالیکه خط 3 از Aghia Marina با عبور از موناستیراکی و سینتاگما تمام طول راه را به سمت فرودگاه بین المللی آتن Eleftherios Venizelos طی می‌کند. برنامه‌هایی برای اضافه کردن خط چهارم به این خطوط وجود دارد.

سه خط تراموا مرکز شهر را به سواحل وصل می‌کند Syntagma-Neo Faliro، Syntagma-Glyfada و Neo Faliro-Glyfada.

تاکسی:

شما می‌توانید تاکسی‌های زردرنگ رسمی که در خیابان هستند را صدا کنید. شرکت‌های تاکسی رادیویی فعال در آتن Hellas و Ikaros هستند. زمانیکه تقاضا برای تاکسی زیاد است، این غیرمعمول نیست که بصورت اشتراکی (البته نه در کرایه) با دیگران سوار شوید. تاکسی‌ها در اینجا باتوجه به استاندارهای اروپا ارزان هستند. انعام دادن هم مرسوم نیست.

رانندگی:

به منظور بهبود ترافیک آتن و حل مشکل آلودگی، روزهای دوشنبه تا جمعه فقط ماشین‌هایی که ثبت نام کرده اند می‌توانند وارد مرکز شهر شوند، همچنین پلاک‌های فرد فقط روزهای فرد و پلاک‌های زوج فقط در روزهای زوج مجاز هستند به مرکز شهر بیایند. ماشین‌های خارجی شامل این محدودیت‌ها نمی‌شوند.

پارکینگ در مرکز آتن بسیار محدود می‌باشد. هتل‌های لوکس دارای فضای اختصاصی برای پارکینگ هستند. روش دیگر این است که سعی کنید ماشینتان را در میدان Kathmonos که بسیار شلوغ است پارک کنید. درحقیقت اتومبیل بیشتر از اینکه یک دارایی در آتن محسوب شود یک مشکل بحساب می‌آید، هرچند که شما ممکن است برای سفرهای خارج از شهرتان تمایل داشته باشید یک ماشین کرایه کنید.

اجاره ماشین:

حداقل سن برای اجاره ماشین در یونان 21 سال است. بازدیدکنندگانی که جزو اتحادیه اروپا هستند فقط نیاز به یک گواهینامه رانندگی ملی دارند اما دیگر بازدیدکنندگان حتما باید یک گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشند. شرکت‌های فعال در زمینه اجاره خودرو Avis، Europcar و Hertz هستند.

اجاره دوچرخه:

شرکت Athensbybike علاوه بر اجاره دوچرخه تورهای نیم‌روزه دوچرخه سواری نیز برگزار می‌کند. شرکت Funkyride نیز در Koukaki دوچرخه کرایه می‌دهد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره رفت و آمد در آتن چیست؟


جهت رزرو هتل در آتن با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵