جاذبه های آتن

آکروپلیس از مکان‌هایی‌ست که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و بوسیله 4 معبد باستانی یونان پوشانده شده که معروف‌ترین آنها، پارتنون Parthenon باشکوه است. در نزدیکی آن، موزه جدید آکروپولیس قرار دارد که با طراحی به سبک قرن 21 و چشم‌اندازی زیبا به شهر، با بکارگیری جدیدترین تکنولوژی‌ها و فضاهای نمایشگاهی مینیمالیستی، در سال 2009 افتتاح شد. پس از آن، موزه ملی باستان‌شناسی به سبک نئوکلاسیک قرن 19 است که بهترین آثار به جامانده از یونان باستان را نمایش می‌دهد.

در پایین آکروپولیس، منطقه توریستی پلاکا Plaka قرار دارد که از یک سمت به بازار موناستیراکی Monastiraki وصل است. همچنین از طریق خیابان Ermou که پر از مراکز خرید شلوغ است، می‌توان به میدان سینتاگما Syntagma رسید که پارلمان یونان در آن قرار دارد و پس از بحران اقتصادی در این کشور محل اصلی اعتراضات مردمی بوده است.

در غرب موناستیراکی Monastiraki، ناحیه Psiri قرار دارد که کافه ها و رستوران‌های زیادی را در خود جای داده است. البته در غرب آن نیز محله مدرن و بروز Gazi قرار دارد که به داشتن برنامه‌های شبانه شهرت دارد.

در سراسر دنیا غذاهای یونانی طرفداران زیادی دارد، شما چه بخواهید جایرو gyros بخورید و چه موساکا moussaka قطعا مقدار زیادی از آن را نوش جان خواهید کرد. اگر ریسک کنید و کمی دورتر از مرکز شهر نیز بروید، حتما غذاهای متنوع‌تر و رستوران‌های خلاقانه‌تری را نیز خواهید دید.

پس از خوردن غذا می‌توانید با استفاده از کافه‌بارها و همچنین باشگاه‌های ساحلی از برنامه‌های ویژه شب‌ها لذت ببرید. سرگرمی‌های جذاب در یک هوای عالی مدیترانه‌ای شب‌های فوق‌العاده‌ای را در تمام طول سال در اینجا می‌سازد بطوریکه مشکلات و نگرانی‌های خود را فراموش می‌کنید.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره جاذبه های آتن چیست؟


جهت رزرو هتل در آتن با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵