جزایر آیونی , یونان

جزایر آیونی

این مجمع الجزایر در سواحل غربی یونان قرار گرفته اند. تعداد جزایری که در این مجموعه قرار گرفته‌اند 6 عدد می باشند که به نام های کورفو Corfu ، کفالونیا Kefalonia ، زاکیندوس Zakynthos ، لفکادا Lefkada، ایداکا Ithaca و پاکسی Paxi مشهور هستند. بارش مناسب باران در زمان‌های مختلف و خاک حاصلخیز باعث شده است که جزایر آیونی Ionian Islands صادرکننده چوب، میوه، گوسفند، بز و تخم کتان باشند. البته سایر اقلام همانند کشمش، پنبه، نمک، ماهی و زیتون نیز از اینجا به دیگر نقاط یونان و دنیا صادر می‌شوند. بنادر موجود در این جزایر، کاملا مجهز و مناسب برای پهلو گرفتن انواع کشتی‌های باربری هستند در نتیجه صادرات از این جزایر به بیشترین حد خود انجام می‌گیرد. شاید تنها مشکل این جزایر، بروز زمین لرزه به نسبت زیاد در آنها باشد که در سال 1953 خسارت جدی به جزیره ها و ساکنینش زده است. البته بعدها نحوه ساختمان سازی و شهرسازی به گونه ای انجام شده است که در مقابل امواج زلزله مقاوم بوده و آسیب جدی نبینند.

کورفو Corfu

کورفو Corfu در قسمت شمال غربی یونان و در جزایر آیونی Ionian Islands قرار گرفته است و یکی از بهترین سواحل را در یونان به خود اختصاص داده است. به دلیل بارش زیاد باران در اینجا گونه های مختلفی از گیاهان و درختان روییده‌اند. به دلیل نام آشنا بودن این جزیره بسیاری از گردشگران فقط زمانی را به بازدید از همین یک جزیره اختصاص می‌دهند. هنوز هم رنگ و بویی از بریتانیا در این جزیره وجود دارد، این جزیره در قرن 19 میلادی تحت حمایت بریتانیا بوده است و از این جهت انگلستان بسیار خرسند است که در جزیره های نام آشنا هنوز هم نفوذ قابل توجهی دارد.

پاکسی Paxi

جزیره پاکسی Paxi خودش از دو جزیره کوچک‌تر به نام های پاکسوس Paxos و آنتی پاکسوس Antipaxos ایجاد شده است. گردشگران ماجراجویی که برای اکتشاف و دیدن آثار تاریخی آتن و یونان به جزیره کورفو آمده بودند به علت شلوغی بیش از حد آن، به این جزیره آمدند و تا حدودی در آن ساکن شده اند. وجود غارها و صخره های بلند و تماشایی و ورود کمتر افراد به این جزیره، هنوز طبیعت بکر اینجا محفوظ مانده است. ساحل جزیره آنتی‌پاکسوسAntipaxos بسیار دیدنی است که به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که به جزایر آیونی Ionian Islands رفتید، حتما سری به آن بزنید.

لفکادا Lefkada

جزیره لفکادا بسیار کمتر توریستی بوده است و ساحل آن مناسب برای ورزش های ساحلی است و حتی ادعا می‌شود از این نوع ساحل و امواج آب که مخصوص ورزش های ساحلی و آبی است، دیگر در هیچ نقطه از کل جزیره نخواهید دید. در این جزیره یک رستوران خوب با مردمانی مهمان نواز نیز وجود دارد که به شما توصیه می‌کنیم حتما سری به آنجا نیز بزنید. این جزیره به گفته مردمان محلی از یکسری جزایر کوچکتر ساخته شده است.

ایداکا Ithaca

نمیشود به یونان رفت اما جزیره ای که هومر در کتاب بینظیرش"اودیسه" به آن اشاره کرده است، را ندید. در عین حال که ایداکا Ithaca کوهستانی است و از صخره های بلند و کوتاه تشکیل شده، درختان و باغ‌های زیتون بسیار زیادی دارد. اگر علاقه به مسیرهای پیاده روی دارید حتما سری به این جزیره بزنید. ماه ژوئن بهترین زمان برای گذراندن اوقات فراغت در ایداکا Ithaca  است.

کفالونیا Kefalonia

وقتی صحبت از جزیره کفالونیا به میان می آید ناخودآگاه صحنه‌های زیبای فیلم ماندولین کاپیتان کارولی Captain Corelli's Mandolin که محصول سال 2001 به کارگردانی جان مدن و بازی زیبای نیکلاس کیج و پنه لوپه کروز است به یاد می آید. تا قبل از فیلمبرداری از این جزیره، عده کمی از گردشگران به کفالونیا Kefalonia می آمدند اما بعد از پخش شدن این فیلم، به تعداد گردشگران این جزیره هرساله اضافه می شود.

زاکینتوس Zakynthos

درست است که در این متن به عنوان آخرین جزیره از جزایر آینونی Ionian Islands یاد شده است اما این به آن معنی است که اگر وقت داشتید حتما به این جزیره بروید و از آن لذت ببرید چون در غیر اینصورت باید به صورت قطعی بگوییم که داستان رفتن به یونان و دیدن جاذبه های توریستیش با ندیدن این جزیره ناتمام مانده است. یک جزیره زیبا که در آن همان کشتی معروف که شکسته و به ساحل نشسته را خواهید دید که سوژه بسیاری از عکاسان دنیا بوده است. علاوه بر دیدن این کشتی و ساحل تمیز آن، باید بگوییم در قسمت دیگری از ساحلش محل تخم‌گذاری لاک پشت هاست که تخم ها را در ساحل رها میکنند و خود به درون آب می‌روند. در نتیجه صحنه بسیار زیبایی از تعداد بسیار زیاد تخم لاک پشت و به دنیا آمدن آنها را خواهید دید.

 

 

 

 

 

چگونه به جزایر آیونی برویم؟

آدرس جزایر آیونی

آتن, یونان

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره جزایر آیونی چیست؟

جهت رزرو هتل در آتن با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵