راهنمای خرید در یونان

گزینه‌های خرید خاص در یونان شامل یراق، جواهرآلات، کارهای فلزی، سفال، بافتنی، فرش، محصولات چرمی، نوشیدنی‌های الکلی، شراب محلی، روغن زیتون و اشیا ساخته‌شده از چوب درخت زیتون می‌شوند. آتن مرکز خرید کالاهای لوکس، صنایع دستی، نام‌های تجاری بین‌المللی و فروشگاه‌های خیابانی است. بازارهایی که به صورت هفتگی یکشنبه صبح‌ها در موناستیراکی در زیر آکروپلیس برگزار می‌شود در فصل‌های توریست‌پذیر بسیار شلوغ می‌شود. بازار مرکزی آتن نیز مجموعه ای از چندین سالن با غرفه‌های رنگارنگ است که در آنها غذاهای دریایی تازه، گوشت، میوه و سبزیجات وجود دارد که ارزش نگاه کردن را دارند. محصولات منطقه‌ای شامل این موارد می‌شوند؛ نقره از Ioannina؛ سرامیک از Sifnos و Skopelos؛ قلاب‌دوزی و قیطان از کرت، جزایر ایونی، رودز و Skiros؛ مرمر سفید از کرت؛ خز از Kastoria؛ و فرش فلوکاتی از منطقه اپیروس. دیگر کالاهای محبوبی که خریداری می‌شود لوازم بهداشتی و آرایشی سازگار با محیط زیست و گرفته‌شده از روغن زیتون (صابون، شامپو، کرم‌های صورت و غیره) محصولات تولیدشده از درخت مصطکی (لوازم آرایشی و بهداشتی ساخته شده از صمغ رزینی مصطکی در جزیره خیوس) است.

ساعات مراکز خرید:

ساعات کاری این مراکز باتوجه به فصل، مکان و نوع فروشگاه متفاوت است. بااینحال راهنمای زیر تاحدودی به شما کمک می‌کند: دوشنبه، چهارشنبه و شنبه از ساعت 09:00 تا 14:30؛ سه شنبه، پنجشنبه و جمعه ساعت 09:00 تا 14:30 و 17:30 تا 20:30. اکثر مغازه‌هایی که در قسمت‌های ساحلی و توریستی هستند تا ساعات پایانی شب باز هستند. در آتن، چندین مرکز خرید جدید بزرگ در حومه شهر هستند که دوشنبه تا جمعه از ساعت 10:00 تا 21:00 و شنبه ها از ساعت 09:00 تا 20:00 باز هستند.

توجه:

(الف) گردشگران باید مراقب باشند که بسیاری از اشیای عتیقه که فروخته می‌شود تقلبی هستند. اطلاعات بیشتر در مورد خروج اجناس عتیقه از کشور را می توانید از آدرس www.law-archaeology.gr بدست آورید. (ب) شهروندان خارج از اتحادیه اروپا مالیات‌های ارزش افزوده پرداختی‌شان (که 23درصد است) در خریدهای بالای 120 یورو را از دولت پس بگیرند؛ درست است که این روند پیچیده است اما ارزشش را دارد. اطلاعات بیشتر را از صاحبان فروشگاه‌ها و دفاتر گردشگری بپرسید.

 


مراکز خرید یونان

مرکز خرید گلدن هال

مرکز خرید گلدن هال به مساحت 41000 متر مربع، و طیف گسترده ای از سالن های نهار نخوری و نشیمن از میهمانان و گردشگران استقبال می کند

مرکز خرید آتن هارت

برای آشنایی با جاذبه های توریستی و مراکز خرید در آتن کلیک کنید؟

مرکز خرید مترو مال

برای آشنایی با جاذبه های گردشگری آتن و مرکز خرید مترو مال در آتن کلیک کنید.

مرکز خرید اونیو

برای آشنایی با مراکز خرید در آتن کلیک کنید

مرکز خرید مک آرتوگلن دیزاینر اوت لت

برای آشنایی با مراکز خرید و جاذبه های شهر آتن کلیک کنید

مرکز خرید آتن کپیتال

برای آشنایی با جاذبه ها و مراکز خریدآتن از جمله مرکز خرید آتن کپیتال کلیک کنید

جهت رزرو هتل در یونان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

اطلاعات کشور یونان

پرچم یونان
پایتخت یونان
نام انگلیسی یونان
Greece
مساحت یونان
131,990 کیلومتر مربع
جمعیت یونان
10,846,979 نفر
کد تلفن یونان
  • 0030
واحد پول یونان
  • یورو   (EUR)
زبان رایج در یونان
  • یونانی
کشورهای هم مرز یونان

شماره رزرو هتل در یونان

۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵