جزیره لسبوس , یونان

جزیره لسبوس

 

جزیره لسبوس Lesvos island یکی از بزرگترین جزایر شرق دریای اژه و در کل یکی از بزرگترین جزایر یونان است. این جزیره ( به جز مرکز توریستی آن به نام Molyvos )یکی از مناطق آرام محسوب می‌شود که هنوز توسط گردشگران شلوغ نشده است ؛ به همین علت اینجا یک مکان فوق العاده آرام و آرامش‌بخش است. حتی Molyvos نیز فقط در فصل گردشگری بسیار شلوغ است و سواحل آن در زمان‌های دیگر بسیار خلوت است.

جزیره لسبوسLesbos island ، به دلیل معماری‌اش، خلیج‌های زیبا و سواحل بکر و تمیزش معروف شده است. طبیعت متنوع این ناحیه به همراه پرندگان خاصش از دیگر جاذبه‌های طبیعی این جزیره می‌باشد.جنگل سنگی درSigri  در نوع خودش در دنیا منحصربفرد است و همانند روستاهای ساحلی پترا و Molyvos ارزش یکبار دیدن را دارد. در لسبوس Lesvos چندین موزه جذاب وجود دارد که شما نباید بازدید از آنها را از دست بدهید مانند موزه باستان‌شناسی با یافته‌هایی از دوران ماقبل تاریخ. دوست‌داران هنر نیز می‌توانند سری به موزه هنر مدرن بزنند و در آن به تماشای آثاری از پیکاسو Picasso ، ماتیس Matisse و میرو Miro بپردازند.

در بسیاری از قسمتهای جزیره لسبوس Lesbos island می‌توان آثار به جامانده از یونان باستان، رم و دوره بیزانس را مشاهده کرد. بطور خلاصه می‌توان گفت که اینجا برای دوست‌داران طبیعت، هنر، فرهنگ و همچنین کسانی که به سواحل زیبا علاقه دارند جاذبه‌های زیادی دارد.

وسعت جزیره لسبوس Lesvos island به اندازه ای است که برای دیدن مناظر مختلف، موزه ها، روستاها و سواحل آن به چند هفته زمان نیاز است. بازدید از همه مکان‌های آن در یک دفعه تقریبا غیرممکن است و به همین دلیل بسیاری از افراد برای بار دوم به اینجا بازمیگردند تا جاذبه‌های دیگرش را هم ببینند. روستاهای موجود در این جزیره بسیار متفاوت هستند و هرکدام معماری و زیبایی خاص خود را دارند. اگر می‌خواهید خرید کنید به شهر اصلی آن یعنی Mytilene بروید و برای دیدن سواحل به جنوب و شمال جزیره بروید. در لسبوس پرنده‌های خاص و غیرمعمول زیادی وجود دارند همچنین لاک‌پشت‌های بسیاری نیز در رودخانه ها و دریاچه‌های این ناحیه زندگی می‌کنند.

 

چگونه به جزیره لسبوس برویم؟

آدرس جزیره لسبوس

آتن, یونان

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره جزیره لسبوس چیست؟

جهت رزرو هتل در آتن با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵