جزیره اسپاینا لونگا , یونان

جزیره اسپاینا لونگا

جزیره اسپاینا لونگا Spinalonga Island یک جزیره کوچک و خالی از سکنه است که در نزدیکیEloundaدر شرق کرت Crete واقع شده است. اسپاینا لونگا Spinalonga که به عنوان جزیره جذامی‌ها نیز شناخته شده است، تا سال 1957 محل قرنطینه جذامی‌های کرت و بقیه قسمت‌های یونان بوده است. امروزه هزاران گردشگر بوسیله قایق از Agios Nikolaos، Elounda و پلاکا در تابستان‌ها به اینجا می‌آیند تا از ساختمان‌های مخروبه آن بازدید کننند؛ ساختمان‌هایی که باستان‌شناسان تلاش زیادی برای حفظ آنها می‌کنند.

اگرچه این جزیره کوچک است و به عنوان جزیره "رانده‌شدگان" معروف شده است اما داستان جالبی دارد. این جزیره به عنوان یک مکانیزم دفاعی طبیعی از بندرگاه Elounda بوده است که در سال 1579 ونیزی‌ها در اینجا و بر روی بقایای آکروپولیس یک قلعه بزرگ را می‌سازند. ونیزی‌ها حتی پس از اینکه بقیه قسمت‌های کرت Crete در سال 1669 به دست عثمانی‌ها سقوط کرد، کنترل اسپاینا لونگا Spinalonga را همچنان در دست خود نگه داشتند تا حدود نیم قرن بعد یعنی سال 1715 که به طور کامل تحت سلطه عثمانی‌ها درآمد.

براساس آمارها در سال 2009 روزانه بین 1200 تا 1500 گردشگر در طول ماه‌های تابستان از جزیره اسپاینالونگا Spinalonga بازدید داشته‌اند که این جزیره را به عنوان دومین جاذبه‌ باستان‌شناسی بعد از Knossos در کرت Crete تبدیل کرده است.

چگونه به جزیره اسپاینا لونگا برویم؟

برای رفتن به اسپاینا لونگا Spinalonga شما باید از Agios Nikolaos، Elounda و یا پلاکا یک قایق بگیرید. حرکت قایق‌ها از Agios Nikolaos صبح‌ها است. این تورها به جز سفر به اسپاینا لونگا Spinalonga به شما پیشنهاد نهار و شنا کردن در سواحل پشت شبه جزیره Kolokytha را هم قبل از بازگشت به Agios Nikolaos در عصر را می‌دهند. از بندرگاه Elounda در طول تابستان هر 30 دقیقه یک قایق به سمت اسپاینا لونگا Spinalonga حرکت می‌کند که حدود 15 تا 20 دقیقه طول می‌کشد. همچنین قایق‌هایی از روستای کوچک پلاکا Plaka به اسپاینا لونگا Spinalonga نیز وجود دارند که مسیرشان کوتاه‌تر است و 10 دقیقه طول می‌کشد.

آدرس جزیره اسپاینا لونگا

Crete, Greece هراکلیون, یونان

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره جزیره اسپاینا لونگا چیست؟

جهت رزرو هتل در هراکلیون با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵