منطقه و کوه چیمرا , ترکیه

منطقه و کوه چیمرا

منطقه و کوه Chimera در 8 کیلومتری روستای الیمپوس Olympos قرار گرفته است، در آنتالیا  Chimera به عنوان محله شعله های آتشین در میان مردم شناخته می شود. در امتداد روستای سیرالی Çirali که حرکت می‌کنید به کوهپایه ای  به نام  Chimera می‌رسید. در اینجا سنگ‌هایی را می‌بینید که از آنها آتش بلند می شود و هیچ گونه ماده آتش زایی را نیز در کنار این سنگ ها نمی‌بینید. باتوجه به اینکه این سنگ ها در کوهپایه قرار گرفته‌اند لذا شما باید یک کیلومتری را کوهنوردی کنید تا به کنار این سنگ‌های برافروخته برسید. هزینه بازدید از اینجا نیز 4 لیر می باشد. بیشتر گردشگران در هنگام شب از Chimera بازدید می‌کنند چرا که کاملا به وسیله این آتش ها آن منطقه روشن می شود. درگذشته باتوجه به مسیر پر و پیچ خم دریا و سواحل ، ناخدایان با دیدن این آتش ها مطمئن می شدند که مسیر را به درستی آمده‌اند و در نزدیکی آناتولی(همان آنتالیای فعلی) قرار دارند.

و اما تاریخچه Chimera از چند افسانه و وهم قدیمی سرچشمه می‌گیرد که یکی از این افسانه ها که بیشتر میان مردم شهرت دارد به این ترتیب است که : یونانیان بر این باور بوده‌اند که در این کوهستان اژدهایی بسیار مخوف و ترسناک به نام  Chimera با سه سر زندگی می‌کند که یک سر او شیر، سر دیگر بز و سر آخر نیز مار است. این اژدها بال‌هایی به قدرت عقاب داشته و با دم آتش زایی که داشته دهستان ها و مردم را به خون و آتش می کشانده است. پادشاه روم، جوانی زیبا و برومند به نام  Bellerophontes را با اسب بالدارش به نام پگاسوس  Pegassos به مبارزه با این اژدها می فرستد. Bellerophontes به کوه می‌رسد و مبارزه را با اژدها آغاز می‌کند، ساعت ها طول می کشد و در انتها Bellerophontes  با یک نیزه یکی از سرهای اژدها را هدف می گیرد و او را از بالای کوه به سمت سیاهچالی که در آنجا بوده پرت می‌کند و سپس سنگ‌ها و نیمی از کوه به روی اژدها می‌ریزند. بعد از مرگ اژدها آتش‌هایی از دل خاک بیرون می آیند و مردم بونان باستان براین باور بوده اند که آن اژدها زنده است و از دم آتش‌زای خود هنوز استفاده می‌کند تا روزی از حصاری که برایش ایجاد شده رهایی یابد.  

اما علت حقیقی و فیزیولوژیکی این آتش از دل سنگ ها نیز، تراوش گاز متان است که از زمین بیرون می آید و باعث ایجاد این آتش از دل سنگ ها می شود. البته هنوز هیچ کاوش باستان شناسی در این منطقه صورت نگرفته است.

اولیمپوس Olympos

منطقه الیمپوس نیز یکی از مناطق مهم در زمان رومیان بوده است، در اینجا معبد خدایگان آتش the fire god Hephaistos وجود داشته است، همچنین یک معبد دیگر به نام  Plutarch بوده است که مردم برای عبادت الهه میترا که خدای نور بوده است به این منطقه می آمدند. در نتیجه در منطقه اولیمپوس Olympos علاوه بر معبد بناهای دیگری همانند یک آمفی تئاتر، کلیسا، پل، مقبره و دیوارهای دفاعی بلند نیز ساخته می شود که هم اکنون فقط خرابه های آن قابل مشاهده است چرا که اینجا جزو مناطقی است که در آن سرعت فرسایش سنگ ها و سازه ها براثر عوامل طبیعی همانند باد ، باران ، سیل و ... زیاد است.

چگونه به منطقه و کوه چیمرا برویم؟

کافی است از هر جای شهر به وسیله تاکسی خود را به روستای اولیمپوس برسانید.از این روستا اتوبوس هایی هستند که شمارا به این مکان آتشی می برند.

آدرس منطقه و کوه چیمرا

منطقه و کوه Chimera در 8 کیلومتری روستای الیمپوس Olympos قرار گرفته است و در منطقه سیرالی واقع شده است. آنتالیا, ترکیه

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره منطقه و کوه چیمرا چیست؟

جهت رزرو هتل در آنتالیا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵