ویزای ترکیه

الزامات دریافت ویزا و پاسپورت ترکیه

گذرنامه باید حداقل 60 روز بعد از انقضای ویزای مسافرتی به ترکیهو یا پایان دوره معافیتی مسافران  اعتبار داشته باشد.

بخش ویزاها:

هر ملیتی به جز موارد زیر میبایست قبل از ورود به خاک کشور ترکیه، ویزای این کشور را دریافت کنند و با ویزا وارد کشور شوند. مواردی که احتیاج به ویزا ندارد به شرح زیر است:

1) افراد در صورت داشتن ملیت کشورهای بلغارستان، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، لیتوانیا، لوکزامبورگ، اسلواکی، اسلوونی و سوئد میتوانند بدون ویزا به مدت 90 تا 180 روز در کشور ترکیه بمانند.

2) افرادی که تابعیت کشور لتونی را نیز دارا باشند می‌توانند به مدت 30 روز بدون ویزا در کشور ترکیه بمانند.

طرح ویزای الکترونیک ترکیه

کشور ترکیه طرحی با نام ویزای الکترونیکی ایجاد کرده است که اتباع بیش از 90 کشور که برای ورودشان داشتن ویزای ترکیه الزامی است، می‌توانند از طریق وبسایت www.evisa.gov.tr/en این ویزا را تهیه نمایند. در فرودگاه ترکیه باجه هایی نیز گذاشته شده است که می‌توانند از آن باجه ها نسبت به گرفتن ویزای الکترونیک اقدام کنند، لازم به ذکر است هزینه این عملیات در داخل این باجه ها گران است و احتمال دارد، رفته رفته این باجه ها از فرودگاه جمع شوند. پس بهتر است قبل از سفر به ترکیه، نسبت به تهیه ویزای الکترونیک اقدام نمایید.

توجه

در صورتی که مایل به صعود به قله آرارات هستید، حتما باید مجوز لازم برای کوه‌نوردی و صعود را به همراه سایر مدارک نظیر ویزا و ... به همراه داشته باشید. که برای اطلاع از سایر مدارک، اسامی کشورهایی که احتیاج به گرفتن ویزا دارند و شرایط لازم برای اخذ ویزا می‌توانید با سفارت ترکیه در تماس باشید.

عناوین و هزینه‌های ویزای ترکیه:

هزینه ویزای الکترونیک ترکیه برای اتباع کشور مالت رایگان، اتباع اتحادیه اروپا و آمریکا 20 دلار امریکا و اتباع استرالیایی، کانادایی 60 دلار امریکا است.

هزینه ویزای الکترونیکی (در صورتی که از باجه های داخل فرودگاه استفاده شود) برای اتباع کشور مالت رایگان، اتباع اتحادیه اروپا و آمریکا 30 دلار امریکا و اتباع استرالیایی، کانادایی 70 دلار آمریکا است.

اعتبار ویزای ترکیه:

ویزای الکترونیکی از 90 تا 180 روز معتبر است.

درصورتی که مایل به بیشتر ماندن در کشور ترکیه و یا سفر به دفعات در سال را دارید می‌توانید به سفارت ترکیه مراجعه کنید و درخواست زمان بیشتر و یا دفعات بیشتر را نمایید که میزان اعتبار به 6 ماه، 1 سال یا 5 سال قابل ارتقاء است.

الزامات برای دریافت ویزای ترکیه:

حداقل 48 ساعت قبل از خروج از کشور مبدا و وارد شدن به کشور ترکیه، نسبت به تهیه ویزای الکترونیک اقدام نمایید. توجه داشته باشید در صورتی که می‌خواهد مدتی بیشتر از 180 روز در کشور ترکیه بمانید و یا قصد سفر به صورت متوالی به این کشور را دارید، به کنسولگری/ سفارت ترکیه در کشورتان مراجعه نمایید. لازم به ذکر است در صورتی که ویزای خود را از کنسولگری ترکیه در انگلستان دریافت کرده اید، حتما باید نسبت به ثبت ویزا به صورت آنلاین از طریق آدرس لینک زیر نیز اقدام نمایید.

www.visa.gov.tr

در انتها بعد از وارد کردن تمامی اطلاعات خواسته شده، ویزای شما به صورت الکترونیک آماده و قابل چاپ است. 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره ویزای ترکیه چیست؟

نظر مردم درباره ویزای ترکیه

 • سلام پس نتیجه میگیریم کسانی که پاسپورت المانی دارن احتیاج به گرفتن ویزا ندارن واسه یه سفر ۱۵ روزه درسته ایا ؟؟؟؟؟؟
  ناشناس | ۲۰ تیر ساعت ۲۳ : ۰۱

  سفارت ترکیه در تهران

  نام سفیر :  رضا حاکان تکین

  آدرس : خیابان فردوسی ، شماره 337

  تلفن : 33951100 33111202

  فکس : 33117928

  جهت رزرو هتل در ترکیه با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵