ساحل چیرالی آنتالیا , ترکیه

ساحل چیرالی آنتالیا

معرفی ساحل چیرالی آنتالیا

ساحل چیرالی آنتالیا (Cirali Beach) یکی از معروف ترین سواحل آنتالیا می باشد که در منطقه ای تاریخی واقع شده است. در واقع ساحل چیرالی آنتالیا در کنار ساحل الیمپیوس قرار گرفته که دارای یک خلیج مشترک نیز می باشند. به طور دقیق تر ساحل چیرالی آنتالیا در 70 کیلومتری جنوب غربی آنتالیا واقع شده است و با تاریخی هزار ساله، میزبان تعداد زیادی از گردشگرانی است که سالانه به آنتالیا می روند و در این ساحل به استراحت و شنا و دیگر تفریحاتی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، می پردازند.

همچنین گفتنی است که در کنار ساحل چیرالی آنتالیا تعدا زیادی هتل و هاستل و همچنین خانه های درختی متعددی ساخته شده است که پذیرای مسافران و توریست ها از کشورهای مختلف می باشند.

 معرفی ساحل چیرالی آنتالیا

طبیعت زیبای ساحل چیرالی آنتالیا

ساحل چیرالی آنتالیا را می توان با کمی اغراق بهشتی نامید که دور از نقاط توریستی آنتالیا واقع شده است. سنگ های زیبای ساحلی که منظره ای دیدنی را می سازند و همچنین چشم اندازهای کوهستانی مرتفع در مقابل دیدگان ناظرین، ساحل چیرالی آنتالیا را به رویایی زیبا اما دست یافتنی تبدیل کرده است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، یکی از ویژگی های بسیار خوب ساحل چیرالی آب بسیار تمیز و شفاف آن می باشد که برای شنا کردن بسیار مناسب می باشد.

آب شفاف ساحل چیرالی

در فصولی که گردشگر زیاد است، ممکن است ساحل چیرالی آنتالیا شلوغ باشد، همچنین آخر هفته ها نیز همینطور است، اما در دیگر روزها، ساحل چیرالی با فضای باز زیادی که دارد، محلی است بسیار دلنشین برای استراحت و ارتباط گرفتن با طبیعت!

برخی از هتل هایی که در نزدیکی ساحل چیرالی آنتالیا قرار دارند، برای میهمانان خود تخت های مخصوص آفتاب گیری و چترهای مرسوم را نصب می کنند، تا به آرامش و دلچسبی چیرالی، شدت بیشتری بخشند.

نکته مهمی که در مورد ساحل چیرالی آنتالیا وجود دارد این است که در این ساحل امکانات لازم برای ورزش های آبی وجود ندارد، و اگر خواستار این تفریحات و ورزش ها هستید، بهتر است خودتان تجهیزات کافی به همراه داشته باشید.

همچنین گفتنی است که هر ساله در تابستان که آب و هوای آنتالیا مناسب تر است، کشتی های تفریحی در ساحل چیرالی آنتالیا پهلو می گیرند که پذیرای مسافران به مقصد آب های مدیترانه ای و برگزاری انواع جشن ها برای خوش گذارنی آنها هستند.

تفریحات در ساحل چیرالی آنتالیا

همچنین رستوران های متعددی در کناره ی ساحل چیرالی آنتالیا وجود دارند که با طراحی ها و استایل ها و منوهای متفاوت خود، پذیرای میهمانان و مسافران ساحل می باشند.

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی ساحل چیرالی آنتالیا صخره های همیشه شعله ور Chimaira هستند که فرهنگی کهن پشت آنها وجود دارد.

اگر قصد سفر به ساحل چیرالی را دارید، این صخره های آتشفشانی را فراموش نکنید. لازم به ذکر است که این آتش این صخره ها در روز خیلی قابل مشاهده نیست و بهتر است برای دیدن آنه در شب به بالای کوه بروید و با مشعل یا چراغی به مشاهده ی این زیبایی طبیعی بپردازید.

ارتفاع شعله های این صخره ها در بیشترین حالت خود 50 سانتی متر می باشد و خود صخره ها هم نزدیک به 2 کیلومتر از ساحل چیرالی فاصله دارد.

 

چگونه به ساحل چیرالی آنتالیا برویم؟

برای رفتن به ساحل چیرالی آنتالیا از فرودگاه دو راه معمول وجود دارد. یکی آنکه با تاکسی مستقیما از فرودگاه به ساحل بروید، دیگر آنکه با تاکسی به شهر بروید و از آنجا سوار اتوبوس های به مقصد ساحل چیرالی بشوید.

آدرس ساحل چیرالی آنتالیا

61-55, Hamsiköy, Turkey آنتالیا, ترکیه

ساعت کار ساحل چیرالی آنتالیا

محدودیت زمانی ای برای رفت و برگشت و ماندن در ساحل چیرالی وجود ندارد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره ساحل چیرالی آنتالیا چیست؟

جهت رزرو هتل در آنتالیا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵