غار کوکین ماگراسی , ترکیه

غار کوکین ماگراسی

 کوکین ماگراسی Kocain Mağarası که در کناره شمال غربی آنتالیا و با فاصله 38 کیلومتر از مرکز شهر قرار گرفته است، 1100 متر بالاتر از سطح دریا در کوه های شمالی ترکیه Ahirtaş واقع شده است. برای رفتن به این غار ابتدا باید در اتوبان D650  آنتالیا از شمال به سمت شهرهای بوردور Burdur یا اسپارتا Isparta حدود 28 کیلومتر رانندگی کنید. در روستای سلمیه Selimiye یک شاخه از جاده به سمت شمال می‌رود. این جاده فرعی به سمت شمال را دنبال کنید تا پس از 13 کیلومتر به Ahirtaş برسید. در ادامه که باز به سمت شمال می‌روید یک جاده پرپیچ و خم کوهستانی را باید طی کنید. بعد از گذراندن 4.5 کیلومتر، یک تابلوی راهنما به شما سمت راست/شرق را نشان می‌دهد که باید از جاده خاکی عبور کنید. در این جاده خاکی باید با احتیاط رانندگی کنید تا بعد از گذشت 4 کیلومتر دیگر به یک پارکینگ کوچک برسید. این پارکینگ دقیقا زیر ورودی غار قرار دارد.

غار کوکین ماگراسی Kocain Mağarası یکی از بزرگترین غارهای ترکیه محسوب می‌شود. طول این غار به تنهایی 680 متر می‌باشد. اگرچه که ورودی غار به عرض 70 متر و با ارتفاع 20 متر است. در داخل غار ارتفاع سقف به 80 متر نیز می‌رسد. در برخی از نقاط غار استالاگمیت‌هایی که 20 متر درازا دارند نیز وجود دارد.

این غار از زمان ماقبل تاریخ برای بشر قابل سکونت بوده است. مسیحیان اولیه از آن برای حفاظت از خود و خلوت کردن بهره می‌بردند و حتی در دوره بیزانس مراسمات مذهبی در اینجا برگزار می‌شد. کتیبه های یونانی زیادی در اینجا وجود دارد که متاسفانه قابل خواندن نیستند اما شواهد خوبی هستند که این غار قبلا محل عبادت بوده است.

در کل غار کوکین ماگراسی Kocain Mağarası به راحتی می‌توان قدم زد. فقط داشتن یک کفش خوب و کمی احتیاط کافی است. در داخل غار نیازی به چراغ قوه نیست؛ چون نور خورشید که از ورودی غار به داخل می‌تابد، تا دورترین نقطه را نیز نشان می‌دهد. بنابراین شما همیشه می‌توانید راه خود را پیدا کنید. این غار همیشه باز است و هیچ نگهبانی هم ندارد. برای وارد شدن به آن نیاز به پرداخت ورودیه هم ندارید.

چگونه به غار کوکین ماگراسی برویم؟

برای رفتن به این غار ابتدا باید در اتوبان D650 آنتالیا از شمال به سمت شهرهای بوردور Burdur یا اسپارتا Isparta حدود 28 کیلومتر رانندگی کنید. در روستای سلمیه Selimiye یک شاخه از جاده به سمت شمال می‌رود.

آدرس غار کوکین ماگراسی

کوکین ماگراسی Kocain Mağarası که در کناره شمال غربی آنتالیا و با فاصله 38 کیلومتر از مرکز شهر قرار گرفته است آنتالیا, ترکیه

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره غار کوکین ماگراسی چیست؟

جهت رزرو هتل در آنتالیا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵