غار کارائین , ترکیه

غار کارائین

جایی را تصور کنید که 25000 سال به عنوان سکونتگاه از آن استفاده می‌شده است. این مکان همان غار کارائین Karain Cave در شمال آنتالیا و در سواحل دریای مدیترانه می باشد.

شما را تحت تاثیر قرار نداد؟ پس بهتر است به شما بگویم که بیشتر اتفاقات در کتاب مقدس هم برای بیش از 3000 سال قبل نمی‌باشد. حتی اهرام مصر در نیل نیز 5000 سال قبل ساخته شده‌اند. جاهای بسیار کمی بر روی زمین وجود دارند که افراد بیش از چند هزار سال در آن ساکن بوده باشند. درحالیکه غار کارائین Karain Cave بصورت متوالی بیست و پنج هزار سال سکونتگاه بشر بوده است. شما می‌توانید برای بازدید از غار کارائین در یک گردش یک روزه در آنتالیا همزمان که به ترمسوس Termessos سر می‌زنید به این غار هم که در نزدیکی آن قرار دارد بروید. اگر مسیر را درست و بموقع طی کنید می‌توانید برای یک نهار دیروقت و یا شنای عصرگاهی به شهر بازگردید.

در بزرگراه بوردور- کورکوتلی Burdur-Korkuteli در شمال آنتالیا سمت راستتان جاده‌ای هست که به سمت کارائین Karain می‌رود و سمت چپ به سمت ترمسوس Termessos. حتما به تابلوها توجه کنید. این جاده باریک به سمت روستاهای کشاورزی و شهر Çığlık منحرف می‌شود. جاده در بعضی نقاط بسیار باریک می‌شود. تابلوهای راهنمایی بسیار کم است؛ بنابراین شما باید حواستان باشد که از بزرگراه بوردور- کورکوتلی Burdur-Korkuteli تا روستای  Yağcı و غار کارائین  12 کیلومتر را باید طی کنید. جاده به این مکان باستانی که می‌رسد تمام می‌شود، بنابراین شما متوجه می‌شوید که رسیدید.

غار کارائین Karain Cave در ماه‌های آپریل تا اکتبر هرروز از ساعت 09:00 تا 19:00 باز است و در ماه‌های اکتبر تا مارس، ساعت کاری‌اش 8:30 تا 17:00 می ‌باشد. برای ورود هزینه بسیار کمی باید پرداخت کنید. پس از آن باید از یک مسیر شیب دار سنگی بالا بروید و حدود یک ربع پیاده روی کنید تا در بالای کوه به ورودی غار برسید. در ورودی غار شواهدی است که نشان می‌دهند باستان شناسان هنوز در حال حفاری و کشف در این منطقه هستند ( آثار کشف شده از این غار در موزه آنتالیا Antalya Museum نگهداری می‌شوند)

کمی دورتر از ورودی غار، چندین اتاق بزرگ با سقف‌ها و دیوارهای وجود دارد که توسط چراغ‌های برق پرقدرت روشن شده‌اند. در بالای یک ستون تصویر یک صورت حک شده است که به نظر می‌رسد نوعی ادای احترام به آتاتورک است.

فضای غار کارائین Karain Cave ترسناک اما جذاب است. داخل غار احساس خنکی می‌کنید انگار که سپیده صبح است و شما با خودتان فکر می‌کنید چطور مردمانی سالیان سال (تا سال 1700 بعد از میلاد مسیح) در اینجا می‌زیستند؟ دمای هوا در غار در اوج گرمای تابستان و سوز سرمای زمستان معتدل باقی می‌ماند ( همانطور که منطقه آنتالیا آب و هوای معتدل دارد).

آدم‌هایی که در اینجا زندگی می‌کردند اکثرا محل زندگی‌شان بیرون غار بوده است و از داخل آن به عنوان انبار آذوفه، حفاظ در برابر باران و پناهگاه در هنگام حملات استفاده می‌کردند. در دشتی که زیر غار وجود دارد، به دلیل پرآب بودنش محل کشاورزی و کشت انواع محصولات برای انسان‌های اولیه بوده است. درواقع هنوز هم کشاورزان ترکیه ای از این دشت برای کشت محصولات استفاده می‌کنند.

مکان این غار به دلیل قرارگیری در دامنه کوه‌های شیب دار برای دفاع بسیار مناسب بوده است و برخی دشمنان که متوجه این مورد نبودند در زیر سنگ‌های آهکی که از بالا به سمت پایین می‌انداختند نابود می‌شدند.

بازدید از داخل غار کارائین Karain Cave زمان زیادی نمی‌برد. پیشنهاد می‌کنیم بعدش به سمت پایین بیایید و سری به موزه بزنید مطمئن باشید در مدت زمان کمتری نسبت به صعود به پایین می‌رسید.

اگر هنوز از ترمسوس Termessos بازدید نکردید توقف بعدی شما می‌تواند آنجا باشد. اما در هر صورت هرکجا که بخواهید بروید باید اول به بزرگراه بوردو- کورکوتلی Burdur-Korkuteli برگردید.

چگونه به غار کارائین برویم؟

در بزرگراه بوردور- کورکوتلی Burdur-Korkuteli در شمال آنتالیا سمت راستتان جاده‌ای هست که به سمت کارائین Karain می‌رود و سمت چپ به سمت ترمسوس Termessos. حتما به تابلوها توجه کنید.از بزرگراه بوردور- کورکوتلی Burdur-Korkuteli تا روستای Yağcı و غار کارائین 12 کیلومتر را باید طی کنید.

آدرس غار کارائین

Antalya Merkez, Yağca/Antalya Merkez/Antalya, Turkey آنتالیا, ترکیه

ساعت کار غار کارائین

غار کارائین Karain Cave در ماه‌های آپریل تا اکتبر هرروز از ساعت 09:00 تا 19:00 باز است و در ماه‌های اکتبر تا مارس، ساعت کاری‌اش 8:30 تا 17:00 می ‌باشد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره غار کارائین چیست؟

جهت رزرو هتل در آنتالیا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵