چشمه های آهکی آنتالیا , ترکیه

چشمه های آهکی آنتالیا

اطراف آنتالیا غنی از چشمه های آب معدنی، گودال، آبشار های متنوع در اندازه‌های متفاوت و غارهای مختلف است. آبی که از چشمه‌ها به بیرون می جوشد با خودش آهک را نیز از اعماق به سطح زمین می‌آورد، 1.5 تا 2 میلیون سال طول می‌کشد تا سطح وسیعی از سنگ تراورتن که ساخته شده از آهک است در اطراف این چشمه ها ایجاد شود. البته این نوع از ساخته شدن سنگ تراورتن را در منطقه  Kirkgöz و  Pınarbası  (واقع در شمال غرب آنتالیا) نیز خواهید دید. در نقطه‌ای در انتهای رودخانه دودنRiver  Duden آب رودخانه از فلاتی که بالاتر از کوه‌های  Taurus mountains قرار دارد به سمت فلات کوتاهتر سرازیر می‌شود، عمق آب 15متر و عرض سرازیری آب 20 متر است. در داخل آب سرازیر شده، مقدار بسیار عظیمی از مواد آتشفشانی است که بستر رودخانه را کاملا صیقل می‌دهد و می‌فرساید؛ غاری که پشت این آبشار عظیم  Düden Waterfalls بوجود آمده، دقیقا به همین شکل ایجاد شده است.

برای دیدن آبشار دودن Düden Waterfalls، می‌توانید از ورودی پارک و باغ گیاه‌شناسی وارد شوید. صدای پرندگان مختلف که از میان انبوهی از درختان شنیده می شود و درنهایت صدای سقوط قطرات آب لحظات آرامش بخشی را برای شما ایجاد خواهد کرد. در صورتی که دوست دارید با خانواده به پیک نیک بروید، در اینجا فضاهایی برای این کار ایجاد شده است. با کمی پیاده روی به آبشار دودن Düden Waterfalls می‌رسید می‌توانید از پله هایی که به صورت کاملا دستی ایجاد شده است، به سمت پایین آبشار دودن Düden Waterfalls بروید و در امتداد رودخانه کمی قدم بزنید. طبق تحقیقات انجام شده هنوز هم آب این منطقه با خود مواد آتشفشانی کوه ها را حمل می‌کند و باعث ایجاد شدناستالاکتیت‌ها Stalactites ‌ (اشكال مخروطي توپر يا متخلخل كه از سقف غار آويزان است) و استالاگمیت‌ها  Stalagmites (نوع ديگري از رسوبات ستوني شكل است كه بر كف غار هاي آهكي شكل مي گيرد) در غار می شود. طول غار را حدودا 40 متر برآورد کرده‌اند که به شما توصیه می‌کنیم زمانی را برای دیدن داخل غار بگذارید و سپس به تماشای سرازیر شدن آبشار دودن Düden Waterfalls، بنشینید.

برای بازدید از آبشار دودن Duden Waterfall  باید 10 کیلومتر به سمت سواحل جنوب شرقی آنتالیا بروید که به راحتی می‌توانید از حمل و نقل عمومی شهر استفاده کنید و یا با اجاره کردن یک ماشین خودتان را به آبشار دودن Duden Waterfall برسانید.

چگونه به چشمه های آهکی آنتالیا برویم؟

برای بازدید از آبشار دودن Duden Waterfall باید 10 کیلومتر به سمت سواحل جنوب شرقی آنتالیا بروید که به راحتی می‌توانید از حمل و نقل عمومی شهر استفاده کنید و یا با اجاره کردن یک ماشین خودتان را به آبشار دودن Duden Waterfall برسانید.

آدرس چشمه های آهکی آنتالیا

آنتالیا, ترکیه

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره چشمه های آهکی آنتالیا چیست؟

جهت رزرو هتل در آنتالیا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵