شهر قدیمی فاسلیس , ترکیه

شهر قدیمی فاسلیس

شهر قدیمی فاسلیس Phaselis توسط سه خلیج احاطه شده است و در حال حاضر تحت نظارت پارک ملی آنتالیا National Park می باشدو بین روستای کمر Kemer و الیمپوس Olimpos قرار گرفته است و خیلی نیز از  شهر آنتالیا دور نمی باشد. ساحل موجود در اینجا بسیار آرام و زیبا است. برنامه بیشتر تورها برای شهر قدیمی فاسلیس  Phaselis به این ترتیب می باشد: که صبح گردشگران را با قایق به این شهر قدیمی می آورند، زمانی را برای شنا اختصاص می‌دهند، برنامه بعدی ناهار است و در انتها گشت و گذار در میان مخروبه ها و بازگشت به آنتالیا می باشد.

دو هزار سال پیش در زمان رومی ها، شهر فاسلیس Phaselis جزو یکی از مراکز تولید و صادرات روغن گل رز و عطر آن بوده است، همچنین تکه های چوب و الوار نیز صادر می شده است. امروزه سه خلیج و قناتهای موجود در شهر + درختان کاج و گل های معطر همگی حاکی از رونق زندگی و تجارت در گذشته است. برای دیدن شهر فاسلیس Phaselis از کنار بندرگاه بزرگ Harbour Way باید عبور کنید و به جلو بروید، سپس از جلوی یک عمارت قدیمی که به گفته محققان بسیار سخت ساخته شده است عبور خواهید کرد، این عمارت یک حمام رومی قدیمی است، سپس از کنار آگورا عبور خواهید کرد و یک آمفی تئاتر کوچک که پله‌های آن همگی از چوب ساخته شده است را خواهید دید. اگر بر روی یکی از صندلی های این آمفی تئاتر قدیمی بنشینید معمار و طراح رومی را تحسین خواهید کرد چرا که باوجود مرتفع نبودن این آمفی تئاتر شما به راحتی می‌توانید محیط اطرافتان را با کوچکترین جزئیات ببینید.

تاریخچه شهر فاسلیس Phaselis به سفر اسکندر بزرگ  Alexander the Great در روزهای سرد زمستانی برمی‌گردد که شب‌هایی را در اینجا سپری می‌کند و از نزدیک با موقعیت بکر و زیبای این منطقه آشنا می شود و سپس دستور ساخت یک شهر را در همین منطقه صادر می‌کند. بعدها که ترکیه به قلمرو ایران بزرگ اضافه می شود نیز ساخت و سازهایی در آن انجام می گیرد. از دست‌نوشته های آن‌زمان مشخص است پادشاه پوبلیوس آئلیوس ترایانوس هادریانوس Emperor Hadrian نیز در زمانی که شهر قدیمی فاسلیس در قلمرو روم بوده است، از آن بازدید نموده است.

سواحل زیادی در کنار بندرگاه قرار گرفته اند که می‌توانید از فضای آنها استفاده کنید اما توصیه ما به شما این است که به ساحل جنوبی بندرگاه بروید، در آنجا شن و ماسه های ساحل بسیار نرم هستند و از خلوتی خاصی برخوردار است. اما امکاناتی نظیر دوش حمام و یا جایی برای تعویض لباس وجود ندارد و هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است.

بهترین زمان برای دیدن اینجا، در فصل پاییز به خصوص ماه مهر و آبان است، زمانیکه گل های وحشی سیکلامن و شقایق در پایین درختان می‌رویند و یک رنگ و زیبایی وصف ناپذیری به شهر قدیمی فاسلیس  Phaselis می دهند.

شهر قدیمی فاسلیس  Phaselis در فاصله 58 کیلومتری از آنتالیا و 14 کیلومتری از روستای کمر Kemer  قرار دارد. همچنین مسافت این شهر تا شهر قدیمی الیمپوس Olimpos نیز 18 کیلومتر برآورد شده است.

 

چگونه به شهر قدیمی فاسلیس برویم؟

صبح گردشگران را با قایق به این شهر قدیمی می آورند، زمانی را برای شنا اختصاص می‌دهند، برنامه بعدی ناهار است و در انتها گشت و گذار در میان مخروبه ها و بازگشت به آنتالیا می باشد.

آدرس شهر قدیمی فاسلیس

شهر قدیمی فاسلیس Phaselis در فاصله 58 کیلومتری از آنتالیا و 14 کیلومتری از روستای کمر Kemer قرار دارد. همچنین مسافت این شهر تا شهر قدیمی الیمپوس Olimpos نیز 18 کیلومتر برآورد شده است. آنتالیا, ترکیه

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره شهر قدیمی فاسلیس چیست؟

جهت رزرو هتل در آنتالیا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵