راهنمای خرید در استانبول

یکی از جاذبه های شهر استانبول، مراکز خرید عریض و طویل آن است. در کنار مراکز خرید مدرن، بازارهایی کاملا سنتی نیز هستند که سوغاتی های شهر استانبول و کلا کشور ترکیه را می‌فروشند و یقینا، حرکت در این بازارها، تجربه ای جدید برایتان خواهد بود.

مناطق کلیدی استانبول برای خرید:

سلطان احمد Sultanahmet ، اولین منطقه توریستی در استانبول به شمار می آید. مغازه های اینجا به فروش عتیقه جات و صنایع دستی می‌پردازند. در کنار این مغازه‌ها، مغازه‌های دیگری نیز هستند که به فروش اجناس با کیفیت و قیمتی پایینتر مشغول هستند. مغازه‌های فروش وسایل آنتیک و عتیقه جات که به فروش کالاهای اصل اقدام می‌کنند را در امتداد خیابان Turnacibasi Sokak در منطقه خیابان استقلال نیز می‌توانید ببینید. شعبه‌هایی از برندهای مختلف جهانی همانند گوچی، آرمانی و هوگوباس را می‌توانید در منطقه نیشانتاشی مشاهده کنید.

بازارهای سنتی استانبول:

بازار بزرگ در بایزید Beyazit، یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری استانبول است، حتی اگر نمی‌خواهید خریدی انجام دهید. طلا و جواهرالات آنتیک و جدید، مبلمان چوبی منبت کاری شده، منسوجات و قلاب دوزی، سنگهای معدنی و ... را می‌توانید در خیابان‌ها و کوچه‌های اطراف بایزید، پیدا کنید. در کنار این بازار، سری به بازار ادویه جات در منطقه Eminonu نیز بزنید. این ادویه‌ها عطر و طعم ویژه‌ای دارند. در این بازار علاوه بر ادویه جات، زیتون، میوه خشک، آجیل، سبزیجات معطر، شکلات و آب‌نبات نیز فروخته می‌شود که رنگ و بوی ویژه ای به بازار داده‌اند.

ساعات و روزهای کاری مراکز خرید استانبول:

ساعات و روزهای کاری مراکز خرید در استانبول دوشنبه‌ها تا شنبه‌ها از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر است. در تابستان‌ها بسیاری از مراکز خرید و مغازه‌ها مخصوصا آن‌هایی که در مناطق توریستی هستند تا ساعت 9 شب باز هستند.

 

سوغاتی‌های استانبول:

استانبول به صنایع دستی مخصوصا قالیچه و فرش، جواهرآلات و نقره‌جات آنتیک، ادویه جات، شیرینی جات، و ...  معروف است. البته می‌توانید پوشاک، کیف و کفش، لوازم جانبی و ... نیز از استانبول خرید کنید که بعضی از برندها در سطح کپی از برندهای مطرح جهانی است.

 

اطلاعات مالیاتی:

گردشگران خارجی، در صورتی که از مغازه های خاص خرید کرده باشند، می‌توانند مالیاتی که در هنگام خرید برروی فاکتورخریدشان درج شده است و پرداخت کرده اند؛ را بازپس بگیرند. برای اینکار حتما، فاکتور خرید را از این مغازه‌های خاص دریافت کنید و در فرودگاه و یا بندرگاه به باجه های مربوطه نشان دهید.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره راهنمای خرید در استانبول چیست؟


جهت رزرو هتل در استانبول با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵