رفت و آمد در استانبول

حمل و نقل عمومی در استانبول

استانبول دارای یک مترو مدرن در کنار خطوط اتوبوسرانی دولتی و خصوصی است. تراموا نیز از مرکز شهر به حومه مسافر جابجا می‌کند.

قطار سبک شهری استانبول به فرودگاه آتاترک، ایستگاه اصلی اتوبوسرانی، آکسارای Aksaray، حیدرپاشا Haydarpasa و Gebze Banliyö خدمات حمل و نقل ارائه می‌کند.

سرویس های حمل و نقل غیرمعمول دیگری نیز در استانبول وجود دارد؛ مانند قطار کابلی بین کاباتاش Kabatas و تقسیم Taksim؛ ترموای نوستالژیک که در خیابان استقلال حرکت می‌کند؛ تونل زیرزمینی ساخته شده در سال 1877 که سفر در سرازیری تپه بین کاراکوی Karaköy و خیابان استقلال  Istiklal Caddesi را ممکن می‌سازد؛ تراموای دایره ای کوچک بین کادیکوی Kadiköy و تراموای نوستالژیک مودا Moda .

کشتی‌های مسافربری دو نقطه شاخ طلایی Golden Horn و بسفر Bosphorus را به هم متصل می‌کنند. بلیط را از کیوسک‌های کنار لنگرگاه بخرید. اتوبوس دریایی دنیز Deniz Otobusu سرویس سریع‌ ولی گرانتری را ارائه می‌دهد. کشتی‌های خصوصی کوچک نیز در مسیر بین Üsküdar و Besiktas در تردد هستند.

مینی‌بوس‌های دولموش در سرتاسر استانبول و حومه در مسیرهای ثابتی حرکت می‌کنند که شما هرجا که بخواهید می‌توانید پیاده شوید. کرایه را هنگام سوار شدن به راننده پرداخت کنید.

استانبول‌کارت یک کارت هوشمند است که شما می‌توانید برای بهره‌مندی از اکثر سرویس‌های حمل و نقل در شهر از آن استفاده کنید. این کارت‌ها در بیش از 2000 جایگاه فروش در استانبول قابل تهیه هستند.

 

تاکسی های استانبول:

شما می‌توانید در هر جایی از استانبول و در زمانهای مختلف تاکسی صدا کنید. مردم ترکیه معمولا به تاکسی‌ها انعام نمی‌دهند، اما رانندگان تاکسی اغلب امیدوار هستند که از خارجی‌ها انعام دریافت کنند. طبق قانون هنگام سوار شدن از راننده بخواهید که تاکسی‌متر خود را روشن کند. شرکت‌های معتبر تاکسی عبارتند از Çamlica Turizm Telsiz Taksi و Zincirlikuyu Taksi.

 

رانندگی در استانبول:

پراکندگی وسیع شهری در استانبول باعث شده است ازدحام جمعیت در این شهر زیاد شود. رانندگی در خیابان‌های آن دشوار و استاندارهای رانندگی ضعیف است. بنابراین رانندگی در این شهر به بازدیدکنندگان خارجی نه توصیه می‌شود و نه برایشان ضروری است.

 

اجاره خودرو در استانبول:

اجاره خودرو در استانبول توصیه نمی‌شود اما با اینحال می‌توانید از شرکت‌های Avis، Europcar و Hertz ماشین کرایه کنید. رانندگان باید 21 سال سن داشته باشند و حداقل یک سال از گرفتن گواهینامه آنها گذشته باشد.

 

اجاره دوچرخه در استانبول:

شرکت Istanbul on Bike هم دوچرخه اجاره می‌دهد و هم تورهای دوچرخه سواری برگزار می‌کند.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره رفت و آمد در استانبول چیست؟


جهت رزرو هتل در استانبول با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵