بازار ادویه استانبول , ترکیه

بازار  ادویه استانبول

بازار ادویه استانبول یا بازار مصری ها(Mısır Çarşısı)، یکی از مشهورترین بازارهای سرپوشیده بعد از گراند بازار استانبول در ترکیه  است. بازار ادویه از قدیم الایام بازار مرکزی تجارت ادویه در استانبول بوده و هست. اما در چند سال گذشته مغازه های دیگری هم جایگزین برخی ادویه فروشی ها شده است. مثل سبزیجات و میوه های خشک شده و ... .بازار ادویه استانبول محل بسیار گرم و دلنشینی برای گردشگرانی است که به ادویه جات و غذا های سنتی علاقه مندند.

معماری بازار ادویه استانبول

بازار ادویه استانبول 88 باب مغازه دارد. طراحی ساختمان بازار ادویه را، کوجا قاسم آغا ( koca kasim  Ağa)  به عهده داشته است و معماری که ساختمان را بنا می کند مصطفی آغا نام دارد. ساختمان بازار ادویه قسمتی از ساختمان بزرگتری است که به نام ینی مسجد (مسجد جدید) شهرت دارد.

تاریخچه بازار ادویه استانبول

بازار ادویه استانبول در سال 1660 ساخته شد و کلیت ساختمان های مسجد جدید طی سال های 1660 تا 1665 توسط ملکه تورهان خدیجه و مادر سلطان محمد فاتح راه اندازی گردید. بازار وقف مسجد جدید(ینی مسجد) شده است و از این رو درآمد حاصل از اجاره ی مغازه ها جهت تعمیر و نگهداری مسجد خرج می شود.

بازار ادویه استانبول، یا بازار مصری های استانبول؟

بازار ادویه استانبول در آغاز به نام بازار جدید مشهور بوده است اما بعد ها نام آن به بازار مصری ها تغییر کرد. علت این نام گذاری این است که بازار از درآمد عثمانی ها از ایالتی متعلق به دولت عثمانی در مصر ساخته شد و به این منظور مدتی به بازار مصری ها مشهور بود. لغت misir در زبان ترکی دو معنی دارد یکی کشور مصر و دیگری گیاه ذرت. به همین دلیل بازار ادویه استانبول به اشتباه به بازار ذرت هم مشهور بوده است!

موقعیت جغرافیایی و دسترسی به بازار ادویه استانبول

بازار ادویه استانبول در بخش اروپایی استانبول و در محله امینیو نزدیک محله ی فاتیح استانبول واقع شده است. بازار ادویه در طولخیابان چیچک پازاری و خیابان ینی مسجد کشیده شده است.

مساجد سلیمانیه و رستم پاشا، میدان سلطان احمد، پل گالاتا، و بسیاری دیگر از دیدنی های توریستی استانبول ترکیه در همسایگی بازار ادویه قرار دارند و می توانید با اندک پیاده روی از این بازار، استانبول باشکوه و تاریخی را نظاره کنید.

 

 

چگونه به بازار ادویه استانبول برویم؟

برای رسیدن به بازار ادویه استانبول می توانید از ترموا و مترو استفاده کنید و در ایستگاه امینیو از قطار پیاده شوید و به آسانی به بازار ادویه استانبول بروید.

آدرس بازار ادویه استانبول

Rüstem Paşa, 34116 Fatih/İstanbul, Turkey
استانبول, ترکیه

ساعت کار بازار ادویه استانبول

بازار ادویه همه روزه از ساعت 8 صبح تا 7:30 بعد از ظهر، به استثناء یکشنبه ها در ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر، باز است. همچنین در تعطیلات عمومی و مذهبی تعطیل می باشد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره بازار ادویه استانبول چیست؟

جهت رزرو هتل در استانبول با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵