راهنمای سفر به کوش آداسی

راهنمای سفر به کوش آداسی

کوش آداسی" شهری با اقامتگاه های تفریحی در ساحل دریای "اژه" و مرکز منطقه ای ساحلی به همین نام در استان "آیدین" (Aydin ) است. کوش آداسی در 94 کیلومتری جنوب بزرگترین منطقه شهری وابسته به ازمیر و 71 کیلومتری منطقه استانی آیدین قرار گرفته است. صنعت اصلی این شهر گردشگری بوده و همسایگانش از شمال شرق منطقه  "Germencik"  ، از جنوب شرق  "Soke" ، از غرب دریای اژه و از شمال منطقه  "Selcuk"  هستند. نام این شهر ترکیبی از  "kus"  به معنای پرنده و  "ada"به معنای جزیره است. علت این نامگذاری شکل ظاهری این شبه جزیره بوده که همانند سر یک پرنده است


کوش آداسی با تهران در حدود1.30- دقیقه اختلاف ساعت دارد که این مساله یک فاکتور مثبت برای گردشگران ایرانی به شمار می رود. فاصله هوایی آن با تهران نیز برابر با 3.15 دقیقه محاسبه شده است. دو فرودگاه بین المللی در نزدیکی کوش آداسی قرار گرفته اند. یکی از آنها "فرودگاه بین المللی ازمیر" است که در 80 کیلومتری کوش آداسی واقع شده و دیگری "فرودگاه بین المللی بدروم" که در 130 کیلومتری این شهر واقع شده است. برای کنترل اطلاعات پرواز خود در فرودگاه ازمیر به پایگاه اینترنتی"http://www.izmir-airport.info/ " و فرودگاه بدروم به پایگاه اینترنتی"http://www.bodrum-airport.com/en/index.php" مراجعه کنید.


گزینه های مختلفی برای رفتن از این فرودگاه ها به کوش آداسی وجود دارند که مسافربرهای بخش خصوصی و یا تاکسی دو مورد از آنها هستند.


جاده های اصلی از استانبول، Cappadocia یا آنتالیا از طریق ازمیر به کوش آداسی مرتبط هستند. از فرودگاه ازمیر سه گزینه مختلف برای رفتن به کوش آداسی وجود دارد؛ جاده فرعی که از خط ساحلی و روستاها عبور می کند، جاده اصلی قدیمی و یا بزرگراه که باید برای عبور از آن عوارضی پرداخت کرد. ایستگاه اتوبوس اصلی کوش آداسی نیز پذیرای شرکت های مختلف اتوبوسرانی از سراسر ترکیه است. در فصل های اصلی گردشگری می توان از این طریق و به صورت مستقیم به شهرهای اصلی و پرطرفدار ترکیه مانند استانبول، آنکارا و آنتالیا دسترسی داشت.


 

بهترین راه سفر به کوش آداسی

رفت و آمد در شهر


 سه گزینه اصلی برای تردد در کوش آداسی وجود دارند؛ اولین و رایج ترین آنها خدمات مینی بوس است که ساعات کار آنها در فصل های شلوغ سال - بین ماه می(اردیبهشت) تا ماه اکتبر|(مهر) -  بین 7:30 صبح تا نیمه شب است.  ایستگاه ها و مسیرهای مینی بوس با علائم مشخص در جاده ها نشانه گذاری شده اند. دومین گزینه استفاده از تاکسی است. تاکسی ها به ویژه در اواخر شب که کرایه ها ارزان تر حساب می شوند، بسیار سودمند هستند. سومین گزینه گردش و پیاده روی در شهر است. سطحی صاف و مناظر زیبا، این مساله را لذت بخش می کند. این در شرایطی است که پیاده روی از یک سوی کوش آداسی به سوی دیگر آن، تنها به 30 دقیقه زمان نیاز دارد.


زندگی در کوش آداسی همانند سایر شهرهای ترکیه با محوریت گردشگری، سرشار از جنب و جوش و حرکت است. به عبارت دیگر زمان در کوش آداسی هرگز متوقف نمی شود، در تمام ساعات شبانه روز خیابان ها و سواحل این شهر زیبا مملو از جمعیت گردشگران است.

جهت رزرو هتل در کوش آداسی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

سوالات متداول درباره کوش آداسی

  • شهر کوش آداسی در کشور کوش آداسی واقع شده است. کوش اداسی با طبیعت بی نظیر خود و با موقعیت بسیار عالی در نزدیکی ایران، همواره یکی از جذاب ترین مقاصد به شمار میرود. برای خرید تور با ما تماس بگیرید: 88559925-021
  • برای سفر به ترکیه نیازی به ویزا ندارید و همراه داشتن اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ پرواز کافیست.