جاذبه های کوش آداسی

گردشگاههای ساحلی

شن ها ی داغ و گرمای ملایم آب مهمترین شاخصه گردشگاههای ساحلی در کوش آداسی است. نکته قابل توجه آن است که سواحل کوش آداسی به رغم توسعه و پیشرفت کمتر در مقایسه با شهرهایی نظیر بدروم و آنتالیا، طرفداران بیشتری را به خود جلب کرده است. مهمتریم پلاژهای ساحلی در کوش آداسی عبارتند از:

City Beach

Gold Beach

Pigeon Island Beach

Yilanciburnu Beach

Paradise Beach

Ladies Beach

Kustur Beach

Tusan Beach

Love Beach

Long Beach

Guzelcamli Town Beaches

National Park Beaches

 

اماکن دیدنی و تاریخی

پارک های آبی کوش آداسی

سه پارک آبی در کوش آداسی وجود دارند که دو عدد از آنها در میان بزرگترین پارک های آبی اروپا قرار دارند. "آدالند" (Adaland ) و "آکوافانتزی" (Aquafantasy ) به ترتیب در 4 و 6 کیلومتری کوش آداسی واقع شده اند. "لانگ بیچ آکوا ریزورت" (Longbeach Aquaresort) نیز در 5 کیلومتری این شهر واقع شده اما از نظر اندازه به بزرگی دو پارک آبی دیگر نیست. آکوافانتزی و لانگ بیچ آکواریزورت در واقع ترکیب هتل و پارک آبی هستند، در شرایطی که آدالند تنها پارک آبی است. پارک های آبی کوش آداسی از 9 صبح تا 6 بعد از ظهر باز هستند.

ساموس (Samos)

ساموس جزیره ای یونانی بوده و در 2.25 کیلومتری کوش آداسی واقع شده است. در بازه زمانی آوریل(فروردین) تا اکتبر(مهر) و همه روزه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر، قایق ها در مسیر ساموس کوش آداسی و بالعکس تردد می کنند که صبح ها زمان حرکت ساعت 8:30 و زمان رسیدن به مقصد ساعت 10:30 و عصرها زمان حرکت ساعت 5:00 و زمان رسیدن به مقصد ساعت 7:00 است.  این در شرایطی است که یک ساعت و نیم قبل از حرکت قایق ها باید در بندر باشید.

غواصی

غواصی در ترکیه از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و غواصان از سراسر جهان برای کشف زیبایی های مدیترانه راهی این کشور می شوند. در کوش آداسی نیز مراکز غواصی بسیاری فعال هستند و از این رو، استاندارهای تجهیزات و ایمنی غواصان و در نتیجه هزینه های آنها متفاوت است.

تور قایق و کشتی سواری

آبهای آبی مدیترانه، اژه، مرمره و دریای سیاه از جنوب، غرب و شمال، ترکیه را احاطه کرده و خلیج ها، سواحل و دیگر جاذبه های دریایی را برای این کشور و شهر کوش آداسی فراهم کرده اند. از این رو، تور مذکور یکی از تفریحات مفرح در کوش آداسی محسوب می شود.

ازمیر

ازمیر شهری بزرگ و مدرن است که پس از استانبول و آنکارا، سومین شهر بزرگ ترکیه محسوب می شود. اتوبوس یکی از گزینه های معمول برای حرکت از کوش آداسی یه سمت ازمیر است که چیزی در حدود یک ساعت و 15 دقیقه زمان می برد.

افسوس (Ephesus)

قدمت "افسوس" به 3 هزار سال قبل از میلاد باز می گردد. افسوس یکی از زیباترین شهرهای باستانی در جهان محسوب می شود. این شهر مرکز زیارتی  "Cybele"  و پس از آن  "Artemis"  و در نهایت  "Virgin Mary" بوده است. افسوس محل تولد "هراکلیتوس" فیلسوف بزرگ یونانی نیز بوده است. یونانی ها، لیدی ها، رومی ها و بسیاری دیگر از تمدن ها در این شهر ساکن بوده و آثاری از خود را در آن بر جای گذاشته اند.

پارک ملی دیلک (Dilek)

پارک ملی "دیلک" در نزدیکی کوش آداسی واقع شده و یکی از زیبایی های طبیعی این منطقه محسوب می شود. به مدت هفت ماه از سال بین ماه های آوریل(فروردین) و نوامبر(آذر) می توانید از پیاده روی و گردش در این پارک لذت ببرید. پارک ملی دیلک همه روزه بین ساعات 9:00 صبح تا 8:00 شب باز است.

کلاروس (Claros)

"کلاروس" در 32 کیلومتری شمال کوش آداسی و دو کیلومتری شمال بندر باستانی "Notion" قرار گرفته است. کلاروس به دلیل وجود "معبد آپولو" که به عنوان مرکز اندیشه و الهه ها در دوران رومی ها و هلنیستیک ها شناخته می شده، مشهور است. کلاروس دارای چند ساختمان مذهبی از جمله معبد آپولو است.

معبد آرتمیس (Artemision)

"معبد آرتمیس" یکی از عجایب هفت گانه دنیا در دوران باستان محسوب می شود. این معبد در منطقه افسوس و بر روی سطحی صاف که با گذشت زمان به باتلاق مبدل شده، ساخته شده است. معبد آرتمیس در 18 کیلومتری کوش آداسی واقع شده است.

معبد دیدیما (Didyma)

"معبد دیدیما" در سراسر یونان به دلیل الهه هایش مشهور بوده و حتی از این نظر، از شهرت "معبد دلفی" (Delphi) نیز پیشی گرفته بود. دیدیما در 75 کیلومتری جنوب کوش آداسی واقع شده است.

 

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره جاذبه های کوش آداسی چیست؟


جهت رزرو هتل در کوش آداسی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵