راهنمای سفر به روسیه

رزرو هتل در روسیه

درباره روسیه

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی روسیه

اصل پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار

بهترین راه سفر به روسیه

سفر های هوایی در داخل روسیه:


شبکه پروازهای داخلی از سه فرودگاه اصلی مسکو انجام میشود.  


بیش از 100 خط هوایی محلی در روسیه وجود دارد .


ایمنی هواپیماها در دهه گذشته بهبود یافته ، خریداری هواپیماهای جدیدتر  وتجدید نظر در قوانین و مقررات ایمنی اوضاع امنیت را از این نظر بهتر خواهد کرد.


سفر زمینی:


شبکه جاده ای در سراسر کشور به طور قابل ملاحظه ای رو به بهبود است با این حال این رشد به اندازه ای نبوده که به یک گزینه ی آرامش بخش برای سفرهای داخلی به حساب بیاید .همچنین با توجه به پهناور بودن این کشور سفر زمینی بسیار طولانی و وقت گیر است معمولا سفر با هواپیما و قطار جایگزین مناسبتری خواهند بود. برای سفرهای جاده در بخش اروپایی روسیه به علت صعب العبور بودن جاده ها در زمستان  از توصیه های پلیس راه بهره ببرید.


اگر شما تصمیم به سفر جاده ای گرفته اید  برنامه سفر را از قبل برنامه ریزی کنید و تجهیزات لازم را به همراه داشته باشید. برای سهولت بیشتر علائم راهنمایی به زبان لاتین نیز ترجمه شده اند .


 


یک سری از فواصل محاسبه شده به عنوان نمونه عبارتند از:


مسکو به سنپترز بوگ:692 کیلومتر


مسکو به مینسک:690 کیلومتر


مسکو به روستوف نادونو :1.198 کیلومتر


مسکو به اودسا:1.347 کیلومتر


کرایه کردن ماشین:


اجاره ماشین از طریق شرکت های محلی و بین المللی قابل امکان میباشد. همچنین اتومبیل با راننده  در اکثر شهر ها در دسترس میباشد.


 


تاکسی:


تاکسی نسبتا ارزان و در تمام شهرها و استانها به راحتی در دسترس هستند.


دوچرخه:


دوچرخه سواری یکی از سرگرمی های  فوق العاده در روسیه محسوب می شود  لذا اگر شما استقامت کافی برای استفاده از این وسیله را دارید یک پیشنهاد عالی برای دیدن کشور در طول تابستان میباشد.


کالسکه:


کالسکه ها با اینکه سفری به مراتب کندتر و راحت تر از سفر با قطار هستند  یکی از کم هزینه ترین وسائل نقلیه  در سراسر روسیه به شمار می آیند .اگر بودجه درنظر گرفته شده تان ااین اجازه را میدهد که با قطار سفر کنید معمولا گزینه مناسبتری خواهد بود.


قوانین:


محدودیت سرعت در مناطق شهری: 60 کیلومتر در ساعت


   محدودیت سرعت در جاده ها: 90 کیلومتر در ساعت


محدودیت سرعت در بزرگراه ها: بین 120-100 کیلومتر در ساعت


نکته :برای کسانی که سابقه رانندگی شان زیر دو سال میباشد حداکثر سرعت مجاز 70 کیلومتر در ساعت میباشد.


اتومبیل ها حتما باید پلاک ثبت شده از کشوری که در آن ثبت شده است را داشته باشند .


راننده باید بستن  کمبرند ایمنی را رعایت کرده و یک کیت کمک های اولیه،آتشنشانی و نشانه های اضطرار(مثلثی) را به همراه داشته باشد.


توجه داشته باشید اگر پلاک خودورو کثیف یا ناخوانا باشد ممکن است جریمه شوید.


مدارک:


داشتن گواهی نامه بین المللی با ترجمه مجاز الزامیست . توریستها و مسافرین خارجی همیشه باید پاسپورت و ویزا شماره و اسناد مالکیت خودرو ،مجوزی که هنگام ورود به کشور به علاوه ی مدارک بیمه را همراه داشته باشند .


مالیات و عوارض جاده ای پس از ورود به کشور قابل پرداخت میباشند.


برای اطلاعات بیشتر با سفارت یا فرد متخصص برگزار کننده تورهای مسافرتی تماس بگیرید.


سفر به اطراف شهرها و شهرستان ها:


استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در شهرها ارزان و قابل دسترسی میباشد مانند بسیاری از خدمات در حمل و نقل الکتریکی: مترو، تراموا،اتوبوس برقی.


ایستگاه های مترو در مسکو و سن پترزبورگ بسیار مجلل و با شکوه هستند.


بلیط های مترو به صورت یکبار مصرف و چند بار مصرف ارائه میشوند. کارتهای عبور مرور نیز ه به صورت هفتگی و ماهانه عرضه میگردند . ساعت کار اتوبوس ها از ساعت05:00 تا 00:00 میباشد .بلیط های اتوبوس به صورت نواری یا دفترچه ای فروخته شده و پس از ورود به اتوبوس و هنگام استفاده باید توسط دستگاه مخصوص پانچ شوند همچنین استفاده از کارت های الکترونیکی نیز رو به افزایش میباشد.


تاکسی ها هم همواره قابل دسترسی میباشند چه با منتظر ماندن در کنار خیابان چه به صورت تماس تلفنی. تاکسی های رسمی به مراتب گرانتر ولی امن تر هستند.آنهارا میتوانید به رنگ زرد و علائم شطرنجی روی در خودرو تشخیص دهید.


خطوط ریلی روسیه:


استفاده از سیستم راه آهن گرچه سریعترین راه برای سفر در روسیه نیست ولس میتواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. راه آهن یک بخش حیاتی از از زیر ساخت های روسیه به شماره می آید زیرا در بعضی نقاط سیستم جاده ای ضعیف است. گردشگران میتوانند بلیط های قطار را به صورت آنلاین یا در خود ایستگاه ها تهیه نمایند.


بلیط قطار برای کودکان زیر پنج سال رایگانو برای کودکان بین 5 تا 9 سال نیم بها میباشد .

سفارتخانه های روسیه

سفارت روسیه در تهران

نام سفیر :   لوان جاگاریان

آدرس : خیابان نوفل لوشاتو، شماره 39

تلفن : 3-66701161

فکس : 66701652

جهت رزرو هتل در روسیه با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

سوالات متداول درباره روسیه

اماکن تاریخی روسیه

مراکز تفریحی روسیه

جاذبه های طبیعی روسیه