راهنمای سفر به اوکراین

رزرو هتل در اوکراین

درباره اوکراین

اوکراین یکی از کشورهای اروپای شرقی است و بعد از روسیه پهناورترین کشور اروپای شرقی به شمار می رود. این کشور دارای معادن و ذخایر کم نظیری در دنیا است. بخش گسترده ای از تاریخ کشور اوکراین را موسیقی تشکیل می دهد، از موسیقی بومی سنتی گرفته تا موسیقی هایی که در سطح بین الملل مطرح هستند.
پایتخت کشور، کیف نام دارد و از شهرهای مهم آن می‌توان کریمه، خارکیف، دنپیرو و دونتسک را نام برد.


زبان رسمی مردم اوکراین، اوکراینی است و زبان روسی نیز در برخی نواحی رواج دارد. دین بیشتر ساکنان را مسیحیت ارتدوکس تشکیل می‌دهد. نظام سیاسی اوکراین، جمهوری نیمه پارلمانی-نیمه ریاست جمهوری است که در آن قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضاییه مستقل هستند و رئیس جمهور با انتخابات عمومی، در راس دولت قرار می‌گیرد. مردم اوکراین در معاملات خود از واحد پول گریونا (₴) استفاده می‌کنند.


پس از فروپاشی شوروی، اوکراین بعد از روسیه بزرگ‌ترین ارتش اروپا را دارد. با قرارگیری در کنار دریای سیاه و دریای آزوف، اوکراین از خط ساحلی به طول تقریبی ۳ هزار کیلومتر برخوردار است. آب و هوای کشور معتدل قاره‌ای شمرده می‌شود و در سواحل جنوبی می‌توان شاهد اقلیم مدیترانه‌ای نیز بود.


در رتبه بندی سازمان جهانی گردشگری، اوکراین از نظر تعداد گردشگران جایگاه هشتم را به خود اختصاص می‌دهد. عجایب هفت‌گانه اوکراین از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور به شمار می‌آید که شامل پارک سوفیفسکی، صومعه پچرسک لاورا کیف، شهر کامیانتس پودیلسکیی، جزیره خورتیتسیا، شهر باستانی خرسونسوس، کلیسای جامع سنت سوفیا و قلعه خوتین است.


از دیگر دیدنی‌های اوکراین می‌توان به مجسمه مادر سرزمین اشاره کرد که با ارتفاعی برابر ۶۲ متر، از فولاد ضدزنگ ساخته شده است. پیروهیو نیز از جاذبه‌های محبوب گردشگرانی است که به اوکراین سفر می‌کنند. با وسعت ۱۰۵ کیلومتر مربع، پیروهیو موزه‌ای روباز به شمار می‌رود که موضوع اصلی آن معماری اوکراینی و زندگی مردم آن است. آسیاب‌های بادی پیروهیو، جذاب‌ترین بخش موزه روباز محسوب می‌شوند و بازدیدکنندگان را شیفته خود می‌کنند. دروازه طلایی کیف که در قرن ۱۱ میلادی به عنوان دروازه اصلی شهر کیف مورد استفاده قرار می‌گرفت، هر ساله میزبان گردشگران زیادی می‌شود. بنای اولیه دروازه طلایی در سال‌های قرون وسطا نابود شد و بعدها مسئولان شوروی آن را در سال۱۹۸۲ بازسازی کردند.


جاذبه‌های اوکراین تنها به همین موارد ختم نمی‌شود و از بی‌شمار دیدنی‌های شگفت‌انگیز آن می‌توان قلعه اولسکو، موزه پیسانکا، میدان مارکت و موزه صنعت هوانوردی اوکراین را نیز نام برد.


ساعت محلی اوکراین ۱.۵ ساعت از ساعت ایران عقب‌تر است و ایرانیان عزیز برای سفر به این کشور بلوک شرق، نیازمند ویزا هستند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی اوکراین

۲ قطعه عکس ۳x۴ رنگی + اصل پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار + اصل شناسنامه + گواهی اشتغال به کار به فارسی + گواهی تمکن مالی با موجودی حداقل ۲۰ میلیون تومان که در آن هم گردش و هم موجودی به دلار و ریال قید شده باشد. + کلیه افراد بالای ۱۸ سال نیاز به حضور در سفارت جهت مصاحبه دارند.

سفارتخانه های اوکراین

سفارت اوکراین در تهران

نام کاردار :  سرهی کراسنو شاپکا

آدرس : خیابان ولنجک، شماره 44

تلفن : 2-22404081

فکس : 22417921

جهت رزرو هتل در اوکراین با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

سوالات متداول درباره اوکراین

 • برای سفر به اوکراین به ویزا نیاز دارید.

  مدارک ویزای اوکراین شامل موارد زیر است:
  • ۲ قطعه عکس ۳x۴ رنگی
  • اصل پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار
  • اصل شناسنامه
  • گواهی اشتغال به کار به فارسی
  • گواهی تمکن مالی با موجودی حداقل ۲۰ میلیون تومان که در آن هم گردش و هم موجودی به دلار و ریال قید شده باشد.
  • کلیه افراد بالای ۱۸ سال نیاز به حضور در سفارت جهت مصاحبه دارند.