موزه ارمیتاژ , روسیه

موزه ارمیتاژ

از دهه 1760 به بعد کاخ زمستانی اقامتگاه اصلی تزار روسیه بود. این بنای مجلل که در ساحل رودخانه نوا Neva River واقع شده است، به سبک باروک ساخته شده است. که به جرات میتوان گفت یکی از چشمگیرترین جاذبه‌های سنت‌پترزبورگ می‌باشد. بسیاری از بازدیدکنندگان آن را به عنوان ساختمان اصلی موزه ارمیتاژ Hermitage Museum می‌شناسند. این ساختمان سه طبقه سبز و سفید یک شگفتی در معماری باروک است و دارای 1786 درب، 1945 پنجره و 1057 سالن و اتاق زیبا و با تزئینات مجلل می‌باشد که درِ بسیاری از آنها به روی عموم مردم باز می‌باشد.

کاخ زمستانی بین سال‌های 1754 تا 1762 برای ملکه الیزابت، دختر پتر کبیر ساخته شده است. متاسفانه الیزابت قبل از اتمام ساخت کاخ درگذشت و تنها کاترین کبیر و جانشینان او توانستند از فضای داخلی خانه مجلل الیزابت لذت ببرند. بسیاری از فضاهای داخلی چشم‌نواز کاخ پس از آن و بخصوص پس از سال 1837، زمانیکه که یک آتش‌سوزی بزرگ بیشتر قسمت‌های ساختمان را تخریب کرد، بازسازی شده است. امروزه کاخ زمستانی به همراه چهار ساختمان دیگر در کنار هم و در امتداد رودخانه قرار گرفته است و خانه کلکسیون‌های گسترده ارمیتاژ Hermitage است. موزه ارمیتاژ Hermitage Museum بزرگترین گالری هنری در روسیه و یکی از بزرگترین و معتبرترین موزه‌های هنری در جهان است.

این موزه در سال 1764 زمانیکه کاترین کبیر مجموعه‌ای از 255 تابلوی نقاشی را از شهر برلین در آلمان خریداری کرد، تاسیس شد. در حال حاضر ارمیتاژ Hermitage با بیش از 2 میلیون و 700 اثر و نمایش طیف وسیعی از آثار و مصنوعات هنری از سرتاسر جهان و در طول تاریخ (از مصر باستان تا اوایل قرن 20 اروپا) به خود می‌بالد. مجموعه‌های ارمیتاژ شامل آثار لئورنادو داوینچی، میکل آنژ، رافائل و تیتان، یک مجموعه منحصر بفرد از رامبراند و روبنس، بسیاری از آثار امپرسیونیست فرانسوی توسط رنوار، سزان، مانه، مونه و پیسارو، بوم‌های متعدد نقاشی توسط ون گوگ، ماتیس، گوگن و چندین مجسمه از آثار رودین می‌شود. این مجموعه بسیار بزرگ و متنوع است و بازدید از آن برای هر کسی که علاقمند به تاریخ و هنر باشد ضروری است. کارشناسان می‌گویند اگر قرار باشد شما فقط یک دقیقه زمان برای دیدن هریک از آثار این موزه وقت بگذارید، برای دیدن کل آنها به 11 سال زمان احتیاج دارید. ما به شما توصیه می‌کنیم برای بازدید از اینجا حتما یک راهنمای تور نیز همراه خود داشته باشید.

 

چگونه به موزه ارمیتاژ برویم؟

آدرس موزه ارمیتاژ

Palace Square, 2, St Petersburg, Russia, 190000 سنت پترزبورگ, روسیه

ساعت کار موزه ارمیتاژ

هر روز10:30 تا18:00 پنجشنبه ها و جمعه ها10:30تا21:00

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره موزه ارمیتاژ چیست؟

جهت رزرو هتل در سنت پترزبورگ با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵