تجارت در روسیه

 سفر کاری به روسیه:

تجارت در روسیه:

مراکز اصلی کسب و کار (تجارت) در روسیه عبارتند از مسکو ،سنت پترزبورگ ،نیژنی نووگوردو ،نوو سیبیریک و شهر ولادی وستک .

قوانین و مقررات کسب و کار رسمی بسیار مهم است ، مردان و زنان هردو باید لباس رسمی و شیک بپوشند. در کل ظاهر بسیار مهم است مخصوصا در مسکو جایی که پوشیدن لباسهای تیره و آراسته و کفش های واکس زده ضروری است.

ملاقات کننده های تجاری ، هر جلسه کاری را با یک دست دادن و تبادل بیزنس کارتی که به دو زبان انگلیسی و روسی چاپ شده شروع می کنند. این افراد تنها زمانی در این جلسات میتوانند حضور داشته باشند که از قبل دعوت شده باشند و برای آغاز جلسه باید منتظر حضور نماینده ارشد روسیه بمانند.

خطاب کردن همکاران برای اولین بار با نام و نام خانوادگی شان راه خوبی است که نشان دهنده رعایت آداب و رسوم روسی میباشد.

تجارت در روسیه هنوز هم یک حرفه مردانه محسوب می شود درصورتی که تجار غربی مرد و زن پا به پای هم کار میکنند .

اگر شما ملاقاتی با یک خانم روس دارید تنها زمانی با او دست دهید که او در این امر پیشقدم شده باشد و به طور کل داشتن تماس فیزیکی ناخواسته در این ملاقات ها بی حرمتی محسوب میشوند.

ساعات اداری:

دوشنبه تا جمعه ساعت 10:00 تا 18:00 میباشد با احتساب تایم ناهار مناسب که در این بازه زمانی مجبور به انجام وظایف کاری نیستید (حتی تماس های تلفنی تان را میتوانید بدون پاسخ رها کنید)

اقتصاد روسیه:

اقتصاد روسیه صنعتی و مبتنی بر صنایع وابسته به منابع انرژی بزرگ این کشور به ویژه گاز و ذخایر نفتی است(این کشور در سال2011 تبدیل به یکی از تولیدکنندگان نفت در جهان شد) . تولیدات و فرآورده های انرژی و صنایع سنگین (تولید ماشین آلات و وسایل نقلیه ، کالاهای فلزی ، مصالح ساختمانی و ...) هسته اصلی صنعت روسیه محسوب می شوند . پارچه و مواد شیمیایی از دیگر موارد مهم صنعتی ای کشور به شمار میروند. فقط ثروت عظیم انرژی روسیه است که توانسته به اقتصاد ضعیف آن غلبه کند و بر این دسته از مشکلات فائق بیاید اگرچه بحران مالی جهانی در ضعف اساسی نظام اقتصادی روسیه بی تاثیر نبوده. اقتصاد این کشور بر پایه سرمایه داری ، اقتصاد دولتی و خصوصی سازی شکل گرفته است.

صادرات اصلی:

نفت و فرآورده های نفتی ،گاز طبیعی ، چوب و محصولات چوبی ، مواد شیمیایی و کالاهای تولیدی و سخت افزار نظامی .

واردات اصلی:

ماشین آلات و تجهیزات، وسایل نقلیه، دارو، پلاستیک، گوشت و شکر.

شرکای تجاری اصلی:

آلمان، اوکراین، هلند، ایتالیا و چین

 

 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره تجارت در روسیه چیست؟

جهت رزرو هتل در روسیه با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵