توصیه های پولی و گمرکی روسیه

ول ملی کشور روسیه روبل است و هر روبل به 100 کوپک تقسیم می شود. چک های مسافرتی و کارتهای اعتباری نیز در روسیه قابل قبول هستند اما ترجیح با پول نقد و کارتهای بانکی است. ارزهای دلار، یورو و پوند را با توجه به کثرت صرافی ها بویژه در شهرهای بزرگ روسیه می توان به روبل تبدیل نمود. معمولاً صرافی ها برای تبدیل مقادیر معادل دو هزار دلار به بالا پاسپورت درخواست می نمایند. مقررات کنترل ارز معمولاً محدودیت قابل ملاحظه ای بر سرمایه گذار خارجی اعمال نمی نماید و شرکتهای خارجی می توانند به شرکتهای روسیه وام دهند اما اتباع روسی بایستی برخی الزمات فنی را برای پرداخت و دریافت قراردادهای خود بعمل آورند. یکی از این موارد، مدارک ثبت معامله است که مربوط به اخذ وام از افراد غیر مقیم است.

 

واحد پول:

واحد پول روسيه روبل مي باشد كه هر روبل به صد كوپك تقسيم مي شود.

 

کارت های اعتباری:

اکثر کارتهای اعتباری و نقدی اروپایی از جمله ویزا و مسترکارت در هتل های بزرگ و فروشگاه های بین المللی و رستورانها  پذیرفته میشوند اما گول نقد شده به روبل قابل اطمینان تر است  کارتهای امریکن اکسپرس  در خارج از مسکو و سنپترز  بورگ به ندرت پذیرفته میشوند.

 

دستگاه های خودپرداز:

دستگاه های خودپرداز به صورت گسترده در سراسر روسیه در دسترس میباشند.هرچند اگر شما قصد سفر به روستاها و مناطق غیر شهری را دارید مقدار پول مورد نیاز خود را به صورت نقد همراه داشته باشید. اکثر دستگاه های خودپرداز  به زبان انگلیسی در دسترس هستند .

چک های مسافرتی:

معمولا همراه داشتن پول نقد توصیه میشود .

ساعت کار بانک ها:

دوشنبه تا جمعه از ساعت 9:30 تا 17:30


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره توصیه های پولی و گمرکی روسیه چیست؟

جهت رزرو هتل در روسیه با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵