آب و هوای روسیه

بهترین زمان سفر به روسیه:

همانطور که میدانید آب و هوای روسیه بسیار متغیر است و بین 37 درجه سانتی گراد(زمان ذوب شدن یخ ها ) و منفی 30درجه سانتی گراد( در طول زمستان سیبری) درحال تغییر است. مطلوب ترین دمای روسیه را میتوانید در امتداد ساحل دریای بالتیک تجربه کنید جایی که اهالی مسکو برای  گذراندن تعطیلات تابستانی خود به آنجا میروند همچنین سوچی به خاطر داشتن آب و هوای گرمسیری به عنوان یک تفریحگاه ساحلی  لقب "فلوریدای روسیه " را به خود اختصاص داده است.

جولای و آگوست که مصادف است با ماه های تیر و مرداد(تا اوایل شهریور) گرم‌ترین ماه‌های سال هستند، و به همین دلیل بهترین فصل برای تعطیلات و خوشگذرانی نیز به شمار می‌آیند. اگر به برف و یخ نیز علاقه‌مند باشید و کاری با هوای سرد و کولاک نداشته‌باشید، زمستان‌های روسیه فوق‌العاده‌اند، روزهایی که برف جلوه‌ای فوق‌العاده به همه‌چیز می‌بخشد. روزهای پایانی اکتبر که برابر است با ماه مهر (بارشهای اولیه برف)، و ماه‌های مارس و آوریل برابر با  اوایل اسفند تا اوایل اردیبهشت (آب شدن برف‌های زمستانی) برای سفر مناسب نیستند. در این روزها پیاده‌روی در خیابان‌ها تقریباً غیرممکن است و برف‌های آب شده به همه جا نفوذ می‌کنند.

لباس مورد نیاز در روسیه:

توریستهایی که در طی فصل تابستان از روسیه بازدید میکنند بهتر است ترکیبی از لباسهای سبک و خنک (الیاف طبیعی مانند کتان و پنبه بهترین هستند) را به همراه داشته باشند . مسافرین فصل زمستان بهتر است لباس های لایه لایه از پشم و کشمیر که بهترین محافظین و نگدارنده گرما میباشندرا همراه داشته باشند همچنین کفشهای با استحکام بالا بدون توجه به اینکه در چه زمانی از سال سفر میکینید  مناسبترین گزینه میباشند.

موقعیت جغرافیایی:

فدراسیون روسیه تقریبا مساحتی دو برابر مساحت ایالات متحده امریکا را پوشش می دهد. این کشور در شمال اورآسیا واقع شده که از غرب با کالینینگراد تا دشت سیبری محاصره شده  و در شرق به دریای اخوستک می رسد. مرز بین روسیه اروپایی و سیبری آسیا است که توسط رشته کوه های اورال ،رودخانه اورال تشکیل شده. به طور کلی روسیه شامل 16 مرز بین المللی با کشورهایی از جمله فنلاند ،لیتوانی،ایالات متحده ،ژاپن ،اوکراین،آذربایجان و چین است.

روسیه اروپایی از دریای قطب شمال ،ارتفاعات مرکزی روسیه تا دریای سیاه ،قفقاز شمالی و دریای خزر کشیده شده است . سیبری از جلگه سیبری شرقی،فلات سیبری مرکزی تا رود لنا و از جنوب تا سایان و یابونوی گسترش یافته . شرق روسیه تا خاور دور کشیده شده ،منطقه ای که تقریبا به وسعت خود سیبری تا اقیانوس آرام ادامه دارد و شامل شبه جزیره های شاکوتکا و کاماتکا میشود. با وجود وسعت روسیه ،منطقه ای است که از تنوع زیادی برخوردار است. توندرای سیبری تا رشته کوه های اورال ،سواحل دریای سیاه ،جلگه های روسیه غربی همه و همه نشان دهنده این است که هر شخصی میتواند در روسیه تجارت منحصر به فردی داشته باشد.

 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره آب و هوای روسیه چیست؟

جهت رزرو هتل در روسیه با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵