کاخ پیترهوف , روسیه

کاخ پیترهوف

یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری سن پترزبورگ کاخ و پارک پیترهف Peterhof (پیترگوف نیز نامیده می‌شود) است که غالبا از آن با عنوان "ورسای روسیه" یاد می‌شود؛ اگرچه که بسیاری از بازدیدکنندگان معتقدند این مقایسه عظمت و شکوه این بنای شاهانه را زیر سوال می‌برد. این کاخ مجموعه‌ای از کاخ‌ها و باغ‌ها است که برای پتر کبیر روسیه ساخته شده است که در ابتدا قرار بود صرفا مکانی ساده برای استراحت در زمان شکار در کنار دریای بالتیک باشد.

درست است که کاخ ورسای الهام‌بخش پتر کبیر برای ساخت یک کاخ سلطنتی در حومه شهر جدید خود بود، اما بعد از بی‌نتیجه ماندن تلاش‌هایش در Strelna، پیترهف که به معنی "دربار پیتر" در زبان آلمانی است، محل ساخت کاخ Monplaisir تزار و پس از آن کاخ بزرگ اصلی شد. این املاک برای دختر پتر، ملکه الیزابت نیز بسیار محبوب بود، کسی که دستور به گسترش کاخ بزرگ و تا حد زیادی پارک و سیستم معروف فواره‌های آن که دارای آبشاری بزرگ و دیدنی است، را داد.

توسعه و تکمیل پارک در طول قرون 18 و 19 نیز ادامه پیدا کرد. پس از آن کاترین کبیر Catherine the Great محل فرمانروایی خود را به پوشکین منتقل کرد. اما در زمان سلطنت نیکلاس Nicholas، کسی که دستور ساخت کاخ کلبه روستایی Cottage Palace را در سال 1826 داد، پیترهف Peterhof بار دیگر محل اقامت رسمی شاهنشاهی شد.

مانند اغلب املاک حومه شهر سن پترزبورگ، پیترهف Peterhof هم توسط نیروهای آلمانی در جنگ جهانی دوم تخریب شد. با اینحال یکی از اولین مکان‌هایی که به کار مهندسان نظامی و همچنین بیش از 1000 داوطلب، احیا شد، کاخ پیترهف Peterhof Palace بود که در سال 1945 پارک پایین آن به روی عموم مردم باز شد و نمای خارجی کاخ بزرگ هم در سال 1952 بازسازی شد.

امروزه 8 کاخ این مجموعه به روی عموم باز است و 173 فواره و 3 آبشار مصنوعی بازسازی شده است. طیف گسترده فواره‌ها یکی از دلایل شکوه و عظمت این کاخ است.

چگونه به کاخ پیترهوف برویم؟

آدرس کاخ پیترهوف

Razvodnaya ulitsa, 2, St Petersburg, Russia سنت پترزبورگ, روسیه

ساعت کار کاخ پیترهوف

9صبح تا 7 بعدازظهر

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره کاخ پیترهوف چیست؟

جهت رزرو هتل در سنت پترزبورگ با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵