میدان سرخ , روسیه

میدان سرخ

میدان سرخ Red Square در مقابل دیوار شرقی کاخ کرملین Kremlin و از سه طرف توسط ساختمان‌های دیگر محدود شده است: موزه دولتی تاریخ، دپارتمان استور GUM و کلیسای جامع سنت باسیل St. Basil's Cathedral. میدان سرخ قرن‌ها به عنوان میدان مرکزی این کشور شاهد رویدادهای تاریخی مهم این شهر و کشور و همینطور تغییر  نسل‌ها، قرن‌ها و دوره‌ها بوده است.

آغاز ساخت میدان سرخ به قرن 15 برمی‌گردد؛ زمانی‌که شاهزاده مسکو ایوان سوم Ivan III دستور داد که برای حفاظت از کاخ کرملین در مقابل آتش‌سوزی‌های مکرر، زمین مجاور دیوار جدید کرملین را از ساختمان‌های چوبی خالی کنند. در نتیجه یک منطقه گسترده در مقابل دیوارهای شرقی کرملین شکل گرفت. اجازه داده شد که در این مکان خرید و فروش‌های جزئی انجام بگیرد، به همین دلیل نام اصلی این میدان در ابتدا Torg (تجارت) بود.

ساختمان‌های چوبی در میدان اغلب گرفتار آتش می‌شدند، بنابراین نام دیگر آن Pozhar (آتش) بود. در قرن 16 به دلیل قرارگیری کلیسای ترینیتی Trinity در ضلع جنوبی میدان، Troitskaya (ترینیتی) نامیده شد. نام "سرخ" برای اولین بار در اواخر قرن 17 در یکی از دستورات صادرشده توسط تزار الکسی میخایلویچ Tsar Alexei Mikhailovich به کار برده شد. معنای اصلی این کلمه در روسیه "زیبا" بود. به زودی این منطقه مرکز زندگی در شهر شد که از آن به عنوان محلی برای اعلام احکام شاهنشاهی، جلسات و بحث پیرامون مسائل حیاتی استفاده می‌شد. مراسماتی مانند تاجگذاری تزارها و همینطور حرکت‌های متنوع مذهبی نیز در همینجا برگزار می‌گردید.

در قرن 20 میدان سرخ Red Square در کنار کرملین به عنوان نماد دولت جدید شناخته شد. از سال 1918، رژه‌های نظامی و تظاهرات کارگران نیز در دفعات مکرر در همین میدان اتفاق افتاده است. اینجا جایی‌ست که رژه نظامی معروف در تاریخ 7 نوامبر سال 1941 در آن اتفاق افتاد و شرکت‌کنندگان در آن از سمت چپ میدان مستقیم به سمت خط مقدم حرکت کردند. همچنین در 24 ژوئن 1945 شاهد رژه پیروزی در همینجا بوده‌ایم. از دهه 1990 به بعد میدان سرخ مکانی برای برگزاری جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و کنسرت‌ها است.

از هرکدام از دوره‌های مختلف تاریخی اثری در میدان سرخ Red Square باقی مانده است؛ قرن 15 – دیوار کرملین Kremlin با برج اسپاسکایا Spasskaya، سنا و Nikolskaya؛ قرن 16 – محل اعدام و کلیسای جامع سنت باسیل St. Basil's Cathedral ؛ قرن 19 – مجسمه یادبود مینین و پوژارسکی، ساختمان موزه تاریخ روسیه و ساختمان تجاری  GUM؛ قرن 20 – مقبره لنین Mausoleum of V.I. Lenin و گورستان نزدیک دیوار کرملین.

حواستان به اموالتان باشد و سعی کنید از این محل سوغاتی نخرید. کالاهای سنتی در اینجا اگرچه که بسیار معمولی هستند اما با قیمت بسیار بالا به فروش می‌رسند. حتما کارت شناسایی‌ همراهتان باشد.

چگونه به میدان سرخ برویم؟

آدرس میدان سرخ

Red Square, Moscow, Russia مسکو, روسیه

ساعت کار میدان سرخ

بهترین زمان برای قدم زدن در میدان سرخ صبح زود و بین روزهای دوشنبه تا جمعه است.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره میدان سرخ چیست؟

جهت رزرو هتل در مسکو با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵