راهنمای خرید در رم

ایتالیا شهرت خوبی برای کیفیت اجناسش دارد و در هیچ کجا بیشتر از مغازه‌های رم، کارگاه‌ها و بوتیک‌های تخصصی وجود ندارد. مارک‌های تجاری بزرگ به خوبی نشان داده می‌شوند اما بصورت سفارشی نیز کالاهای چرمی ، لباس، لوازم جانبی و موادغذایی نیز با بهترین کیفیت در مقابل پولی که پرداخت می‌کنید ارائه می‌شوند.

محل‌های اصلی خرید:

 Via Condotti جاییست که در آن تمام طراحان معروف مغاره دارند. اگر تمایل به بازدید از بوتیک‌های مستقل و کوچک‌تر دارید می‌توانید سری به Via del Boschetto، Via del Pellegrino و Via dei Governo Vecchio بزنید. برای دیدن فروشگاه‌های زنجیره‌ای بهتر است بیشتر تمرکزتان را بر روی منطقه Via del Corso بگذارید تا بتوانید کالاهای لوکس مانند سرکه عالی، قارچ‌های خوراکی و روغن زیتون خریداری کنید. در Castroni، Via Cola di Rienzo 196 مقدار زیادی مواد غذایی محلی مربوط به آشپزخانه به فروش می‌رسد.

بزرگترین بازار محلی رم، بازار vast Porta Portese در Trastevere (یکشنبه‌ها ساعت 07:00 تا 13:00) است که شما می‌توانید خرت و پرت‌های عتیقه با قیمت خوب در آن پیدا کنید. Campo dei’Fiori قدیمی‌ترین و مشهورترین بازار فروش مواد غذایی است (دوشنبه تا شنبه 08:00 تا 13:00) که از محصولات تازه و ماهی گرفته تا گل‌های زیبا در آن پیدا می‌شود.

مراکز خرید:

قدیمی‌ترین مرکز خرید در Cinecittàdue Centro Commerciale به نشانی  Viale Palmiro Togliatti 2 قرار دارد. آنجا همه چیز برای خریداران مشتاق - از مغازه عطرفروشی گرفته تا فروشگاه اسباب‌بازی فروشی- وجود دارد. TAD در Babuino 155A یک دپارتمان استور کوچک به سبک مفهومی است که به همه نیازهای طرفداران این سبک از بروزترین محصولات تکنولوژیکی تا کالاهای گرانقیمت مد روز را پاسخگو است.

ساعات کاری:

مغازه‌ها در رم از دوشنبه تا شنبه از ساعت 09:00 تا 13:00 و 16:00 تا 20:00 باز هستند. سوپرمارکت‌ها و دپارتمان استورها در تمام طول روز و حتی روزهای یکشنبه نیز باز هستند.

سوغاتی:

سوغاتی‌های رم طیف گسترده و متنوعی دارند؛ می‌توانید در هر مغازه محلی توقف کنید و کالاهای چرمی محلی از کیف‌های دستی تا چکمه‌ها را بررسی کنید و یا در واتیکان یک تسبیح که با دست حکاکی شده است، انتخاب کنید. نوشیدن یک نوشیدنی ایتالیایی limoncello خوشمزه، سفر شما را به یادماندنی‌تر می‌کند.

اطلاعات مالیات:

مالیات بر ارزش افزوده در ایتالیا 22% است که به هر خرید اضافه می‌شود. اگر شما ساکن کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستید و برای یک خرید بیش از 155 یورو هزینه پرداخته‌اید می‌توانید مالیات آن را هنگام خروج از کشور پس بگیرید. این مورد فقط برای مغازه‌هایی است که علامت" بدون مالیات" را درج کرده‌اند.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره راهنمای خرید در رم چیست؟


جهت رزرو هتل در رم با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵