ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا و الزامات پاسپورت

پاسپورت:

گذرنامه باید به مدت 6 ماه فراتر از مدت اقامت در ایتالیا اعتبار داشته باشد همچنین صادر شده در 10 سال گذشته باشد. این مورد برای تمامی اتباع کشورهایی که در جدول بالا ذکر شده است صادق است به جز اتباع اتحادیه اروپا که می‌توانند با پاسپورت یا کارت ملی عکس دار خود در مدت زمان قانونی‌شان در ایتالیا اقامت کنند.

در صورتی که جزو گردشگران اتحادیه اروپا هستید که از یک کشور عضو شینگن به کشور دیگر سفر می‌کنید، احتیاج نخواهید داشت تا پاسپورت و یا کارت ملی عکس دار خود را نشان دهید. توصیه می‌شود که حتما کارت ملی عکس دار و پاسپورت خود را در طول سفر به همراه داشته باشید تا در صورت لزوم برای اثبات هویت خود از آنها استفاده نمایید. توجه داشته باشید کشورهای بلغارستان، کرواسی، قبرس، ایرلند، رومانی و انگلستان عضو شینگن نیستند پس حتما در صورتی که مقصدتان این کشور‌ها نیز است، پاسپورت و کارت ملی عکس دار به همراه داشته باشید.

اتباع اتحادیه اروپا نیاز به ارائه بلیط برگشت خود و یا نشان دادن وجوه کافی برای ترک کشور ایتالیا ندارند.

توجه :

هیچگونه تشریفاتی برای ورود به شهر واتیکان وجود ندارد، اما ورود به شهر واتیکان همیشه از طریق رم صورت می پذیرد، پس حتما باید مقررات ایتالیا را پذیرفته و انجام دهید.

در شهر واتیکان اجازه ورود فقط به کلیسای پیتر مقدس St Peter's Church، میدان پیتر مقدس St Peter's Square، موزه و باغ واتیکان را خواهید داشت. برای بازدید از سایر جاهایی که در بالا به آنها در واتیکان اشاره نشد، باید اجازه نامه ویژه ای دریافت نمایید.

همچنین هیچگونه تشریفات مرزی در سان مارینو وجود ندارد و شما باید به مقررات ایتالیا احترام گذاشته و از آنها پیروی نمایید.

داشتن ویزا برای اتباع کشورهایی که در جدول بالا عنوان شده‌اند، در مدت زمانی که در پایین ذکر می شود نیاز نمی‌باشد:

اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای مدت زمان نامحدود

اتباع کشورهای استرالیا، کانادا و امریکا به مدت حداکثر 90 روز .

توجه:

به اتباع کشورهایی که نامشان در لیست بالا نبوده است، توصیه می‌شود که با سفارت ایتالیا در کشورشان در ارتباط باشند و شرایط اخذ ویزا را سوال نمایند.

انواع و هزینه های ویزا:

ویزای شینگن: 60یورو/47.10 پوند. برای اتباع بعضی از کشورها و کودکان، مقداری کاهش هزینه در نظر گرفته شده است. دو نوع ویزای شینگن برای گردشگران غیرعضو که قصد اقامت کوتاه مدت در ایتالیا را دارند، در نظر گرفته شده است. ویزای شینگن یکبار ورود که به گردشگران این اجازه را می‌دهد که یکبار وارد مناطق شینگن شده و در داخل آن به سفر بپردازند و ویزای چند بار ورود که به گردشگران این اجازه را می‌دهد که به هر مقدار که می‌خواهند وارد مناطق شینگن شده و از آن خارج شوند که مدت زمان اقامتشان در بالا اعلام شده است.

اعتبار :

ویزای کوتاه مدت شینگن برای حداکثر 90 روز از یک دوره شش ماهه معتبر است.

ترانزیت

اتباع کشورهای خاص نیاز به ارائه ویزا ترانزیت برای گذر از ایتالیا را دارند. حتما برای اطلاع از اسامی این کشورهای خاص به کنسولگری مربوطه مراجعه نمایید.

درخواست ویزا:

برای درخواست ویزای شینگن برای ورود به کشور ایتالیا حتما باید شخصا نسبت به ثبت درخواست در سفارتخانه و یا کنسولگری ایتالیا اقدام نمایید.

ساکنان کشور انگلستان و ولز همچنین می‌توانند به مرکز درخواست ویزا به آدرس http://it.vfsglobal.co.uk مراجعه نمایند و نسبت به ثبت درخواست اقدام کنند، هزینه‌های اضافی استفاده از این روش 14.65 پوند می‌باشد. ساکنان اسکاتلند باید از طریق کنسولگری ایتالیا در شهر ادینبرو – پایتخت اسکاتلند- نسبت به ثبت درخواست ویزا اقدام نمایند. ساکنان ایرلند شمالی می‌توانند برای ثبت درخواست ویزا به کنسولگری افتخاری ایتالیا در بلفاست مراجعه نمایند.

همه‌ی متقاضیان 12 سال به بالا برای ویزا باید اطلاعات بیومتریک خود را در زمان ملاقات حضوری به همراه داشته و به آنها ارائه نمایند.

ویزای شینگن

کشور ایتالیا یکی از اعضای کنوانسیون شینگن می‌باشد.

اقامت موقت:

اگر شما قصد اقامت بلند مدت در ایتالیا را دارید، نیاز به مجوزی برای ماندنتان خواهید داشت. این اجازه نامه به شما این امکان را می‌دهد که به صورت قانونی در کشور ایتالیا بمانید و در آنجا درس بخوانید و یا کار کنید. برای دریافت این اجازه نامه احتیاج به گذرنامه معتبر ( مهر شده به تاریخ ورود به کشور ایتالیا)، ویزای صادر شده از کشور مبدا (برای اتباع کشورهای عدم عضو در اتحادیه اروپا) و اثبات توانایی مالی‌تان برای داشتن حمایت مالی در دوره اقامتتان خواهید داشت. برای نشان دادن این مدارک و دریافت مدت زمان بیشتر برای اقامت حتما به دفتر مهاجران خارجی در اداره پلیس محلی‌ مراجعه نمایید. اعضای اتحادیه اروپا نیازی به داشتن اجازه نامه برای اقامت و یا کار در ایتالیا ندارند. با اینحال ، بعد از سه ماه، در صورتی که بیشتر قصد ماندن در این کشور را داشته باشید باید حتما سری به اداره ثبت اسناد بزنید و در آنجا، داشتن کار در ایتالیا یا مبلغ لازم برای ماندن در ایتالیا و حمایت مالی را اثبات نمایید.

روزهای کاری:

فرایند بررسی ویزا و صادر شدن آن بین 5 تا 10 روز کاری به طول می‌انجامد. در بعضی موارد خاص ممکن است بیشتر از این نیز طول بکشد.

بودجه کافی:

اگر در حال ثبت درخواست ویزا هستید باید حتما توانایی نشان دادن بودجه کافی برای مدت زمان اقامتتان در مناطق شینگن را داشته باشید. به طور متوسط بودجه‌ای حدودا 50 پوند برای هر روز را باید در نظر بگیرید. توجه داشته باشید باید گزارش وضعیت بانکی خود را در دوره 3 ماهه قبل از اعمال درخواست برای دریافت ویزا در دست داشته باشید.

مدارک لازم برای ورود:

کسانی که با ویزا شینگن قصد ورود به ایتالیا را دارند، بهتر است یک نسخه کپی از بیمه مسافرتی، بلیط برای بازگشت، برگه تایید رزرو هتل و یا برگه تایید ماندن در خانه دوستان یا خانواده‌ای که در مدت اقامت قرار است آنجا باشید، داشته باشند.

تمدید اقامت:

به طور کلی تنها می‌توانید با اثبات موارد زیر نسبت به تمدید ویزای شینگن اقدام نمایید:

دلایل شخصی بسیار جدی و مهم/ دلایل شغلی و حرفه ای / دلایل بشردوستانه و یا موارد فورس ماژور و اضطراری

ورود با حیوانات خانگی:

داشتن گذرنامه برای حیوانات خانگی در هنگام سفر به ایتالیا الزامی است. داشتن ریزتراشه و گواهی واکسیناسیون ( از جمله هاری) که حداقل 21 روز مانده به سفر به ایتالیا بروز شده است برای سگ‌ها، گربه‌ها و یا راسوهای اهلی الزامی است. همچنین یک دامپزشک مورد وثوق-معتبر- نسبت به تکمیل فرم دوزبانه  EU Annex II برای کشور ایتالیا می‌بایست اقدام نماید. سگ‌ها باید حتما پوزه بند و افسار داشته باشند، سگ‌هایی که خطرناک باشند ممکن است اجازه ورود به ایتالیا را بدست نیاورند.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره ویزای ایتالیا چیست؟

سفارت ایتالیا در تهران

نام سفیر :  مائورو کنچاتوری

آدرس : خیابان نوفل لوشاتو، شماره 79

تلفن : 7-66726955

فکس : 66726961

جهت رزرو هتل در ایتالیا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵