راهنمای سفر به ایتالیا

رزرو هتل در ایتالیا

درباره ایتالیا

سفر به ایتالیا قطعا یکی از تجربه‌های کمیاب زندگی هر شخص – مانند تجربه یک روز بهاری عالی و یا قدرت اولین عشق- خواهد بود که در مورد آن مبالغه نمی‌کنیم. در چند مکان تاریخ، هنر، مد، غذا و لادولچه ویتا (زندگی خوب) بدون هیچ زحمتی در کنار هم قرار گرفته‌اند و ترکیب شدند. جزایر آفتابی، دریاچه‌هایی مخصوص موج‌سواری، دریاچه‌های یخی و آتشفشان‌های آتشین، کشتزارهای وسیع و مناظر شهری زیادی در این کشور وجود دارند که باعث شده‌اند میراث جهانی یونسکو در ایتالیا از هر کشور دیگری بر روی زمین بیشتر باشد. کمتر جایی با این تنوع در دنیا وجود دارد و البته کمتر بازدیدکننده‌ای است که هنگام ترک این کشور در اشتیاق دیدار مجدد آن نباشد.


گنجینه معماری و هنری رم، ونیز، فلورانس و ناپل بازدیدکنندگان را مانند پروانه به دور شمع به این کشور جذب می‌کند. با اینکه رومیان بر بسیاری از دنیای شناخته شده آن زمان مسلط بودند اما باز هم راضی نبودند، ونیزی‌ها مارکوپلو را برای شناسایی مکان‌هایی که بر روی نقشه نبودند اعزام کردند؛ درحالیکه در همان زمان جوتو، لئوناردو داوینچی، برونلسکی و میکل آنژ در حال پایه‌گذاری سبک رنسانس در معماری و هنر غرب بودند.


به اطراف خود نگاه کنید و درحالیکه کاخ‌های پرزرق و برق، نقاشی‌ها، کلیساها، بناهای تاریخی را می‌بینید از پیوند سختی که میان قرن‌های مختلف این کشور بوده و همینطور تغییر نکردن روش‌های سنتی ساخت شراب، شگفت‌زده خواهید شد. همانند هنر محلی، شراب نیز به نحوی برای بالا بردن روحیه افراد درست می‌شده است.


در مورد غذاها نیز این کشور یک ضیافت بی پایان از بهترین تجربه‌ها را برایتان رقم می‌زند. مهم نیست که چقدر پرخوری کنید چون شما همیشه این احساس را خواهید داشت که در حال خوردن اولین بخش غذایتان هستید. آیا شما علاقمند به اسکی در دولومیت Dolomites یا دوچرخه سواری در کشور شراب هستید؟ آیا شیرجه در زیر آفتاب مستقیم در آب‌های ساردینیا، صعود از قله‌های آتشفشانی آیولین و یا قدم زدن در بازارهای محلی ناپل را دوست دارید؟ هرکدام از انتخاب‌های شما خیره‌کننده و سردرگم است. بنابراین بهتر است از مردم محلی مشورت بگیرید. عجله نکنید، به آرامی بنشینید و برای شروع آماده شوید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا

اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه­‌های قبلی (مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم - ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر) + 3 قطعه عکس 4.5 * 3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس، چهره فرد باشد ( حداکثر برای 6 ماه اخیر - عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.) + اصل و ترجمه شناسنامه + اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 7 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.) + حساب‌های جاری : کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی + گواهی تمکن برای سپرده ‌های بانکی به زبان انگلیسی و به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضا بانک (ارائه گواهی تمکن به تنهایی مورد قبول نمی‌باشد.) + حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000 ريال باشد. + اصل سند مالکیت + اصل و ترجمه مدارک شغلی شامل موارد زیر: + پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری) + وکلا: پروانه وکالت + مشاغل دولتی: حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) و سه فیش آخر حقوق + بازنشسته­‌ها: حکم بازنشستگی، آخرین فیش حقوق + مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان + در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات /آگهی تاسیس / کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است.) + معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) به همراه سه فیش آخر حقوق + دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل + برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد. + اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌دار + تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق + حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 12 سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی می‌­باشد. + اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌ماند. + ضمانت­نامه بانکی حداقل به مبلغ 100,000,000 تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌­های بیشتر متعاقباً اعلام می‌­گردد. + لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

بهترین راه سفر به ایتالیا

سفر هوایی:


شرکت هواپیمایی ملی این کشور Alitalia است. دیگر شرکت‌های هواپیمایی که از انگلیس به ایتالیا پرواز دارند شامل British Airways، easyJet و Ryanair هستند.


مدت زمان پرواز:


به رم : از لندن – 2 ساعت و 30 دقیقه؛ از نیویورک – 8 ساعت و 15 دقیقه.


مالیات خروج:


ندارد.


سفر ریلی:


شبکه ریلی Trenitalia یک سرویس منظم است که هم خطوط داخلی و هم بین المللی را پوشش می ‌دهد.


شرکت ریلی Thello هم قطارهای شبانه از پاریس به میلان، ورونا و ونیز دارد.


مسیرهای ریلی:


گذرنامه اتباع اروپا InterRail: بلیط‌های نامحدود برای سفرهای ریلی درجه یک و درجه دو برای 29 کشور اروپایی برای ساکنان اروپاست که بیش از شش ماه است ساکن هستند و یکی از دو نوع پاسپورت زیر را دارند. پاسپورت جهانی اجازه سفر به مدت 15 روز، 22 روز، یک ماه، 5 روز در مدت 10 روز و یا 10 روز در مدت 22 روز در تمام کشورها را به فرد می‌دهد. پاسپورت یک کشوره نیز اجازه سفر برای سه، چهار، شش یا هشت روز در ماه را برای هریک از کشورها بجز بوسنی و هرزگوین و مونته نگرو را می‌دهد.


سفر به کشور محل اقامت مسافر مجاز نیست. قیمت بلیط برای مسافران زیر 26 سال کمتر است. مسافران زیر 12 سال درصورتی که به همراه یک بزرگسال که دارای پاسپورت بزرگسالان باشد سفر کنند بلیطشان رایگان است. برای خدمات سریع السیر، رزرو صندلی و یا صندلی‌های تخت‌خواب‌شو هزینه اضافی دریافت می‌گردد. تخفیف در Eurostar و برخی مسیرهای کشتی محاسبه می‌شود.


گذرنامه اتباع غیر اروپایی Eurailpass: اجازه سفرهای نامحدود ریلی به 28 کشور اروپا وجود دارد. بلیط‌ها برای سفر به مدت 15 روز، 21 روز، یک ماه، دو ماه، سه ماه، 5 روز در طی 10 روز، 10 روز در مدت دو ماه و یا 15 روز در مدت دو ماه وجود دارد. پاسپورت جهانی اجازه ورود به تمام کشورهای عضو را می‌دهد. پاسپورت انتخابی Select Pass فقط برای چهار کشور هم مرز معتبر است. پاسپورت منطقه‌ای Regional Pass اجازه سفر به دو کشور هم مرز را به شما می‌دهد. پاسپورت یک کشوره نیز فقط اجازه ورود به یکی از 27 کشور را می‌دهد.


خرید بلیط درجه یک برای کسانی که پاسپورت بزرگسالان را دارند امکانپذیر است درحالیکه جوانان زیر 26 سال باید بلیط درجه دو تهیه کنند. کودکان زیر 12 سال درصورتیکه به همراه یک فرد بزرگسال دارای پاسپورت بزرگسالان سفر کنند بلیطشان رایگان است. این گذرنامه ‌ها به شهروندان اتحادیه اروپا یا ساکنان این کشورها فروخته نمی‌شود.


سفر دریایی:


بنادر اصلی: آنکونا Ancona، بریندیسی Brindisi، ناپل Naples و ونیز Venice.


شرکت‌های کشتیرانی:


شرکت‌های کشتیرانی اصلی Superfast Ferries، SNAV، Ustica Lines و Navigazione Libera del Golfo هستند.


مسیرهای بین المللی اصلی از یونان و کرواسی هستند. همچنین یک راه ارتباطی از تونس به سیسیل نیز وجود دارد. کشتی‌های کروز در بنادری مانند Genoa و Citavecchia وجود دارند.

سفارتخانه های ایتالیا

سفارت ایتالیا در تهران

نام سفیر :  مائورو کنچاتوری

آدرس : خیابان نوفل لوشاتو، شماره 79

تلفن : 7-66726955

فکس : 66726961

جهت رزرو هتل در ایتالیا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

سوالات متداول درباره ایتالیا

 • برای سفر به ایتالیا به ویزا نیاز دارید.

  مدارک ویزای ایتالیا شامل موارد زیر است:
  • اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه­‌های قبلی (مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم - ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر)
  • 3 قطعه عکس 4.5 * 3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس، چهره فرد باشد ( حداکثر برای 6 ماه اخیر - عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)
  • اصل و ترجمه شناسنامه
  • اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 7 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)
  • حساب‌های جاری : کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی
  • گواهی تمکن برای سپرده ‌های بانکی به زبان انگلیسی و به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضا بانک (ارائه گواهی تمکن به تنهایی مورد قبول نمی‌باشد.)
  • حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000 ريال باشد.
  • اصل سند مالکیت
  • اصل و ترجمه مدارک شغلی شامل موارد زیر:
  • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری)
  • وکلا: پروانه وکالت
  • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) و سه فیش آخر حقوق
  • بازنشسته­‌ها: حکم بازنشستگی، آخرین فیش حقوق
  • مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
  • در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات /آگهی تاسیس / کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است.)
  • معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) به همراه سه فیش آخر حقوق
  • دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل
  • برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.
  • اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌دار
  • تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق
  • حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 12 سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی می‌­باشد.
  • اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌ماند.
  • ضمانت­نامه بانکی حداقل به مبلغ 100,000,000 تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌­های بیشتر متعاقباً اعلام می‌­گردد.
  • لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.
 • تعدادی از اماکن تاریخی که در ایتالیا می توانید بازدید کنید، عبارتند از:
 • تعدادی از مراکز تفریحی که در ایتالیا می توانید بازدید کنید، عبارتند از:

اماکن تاریخی ایتالیا

مراکز تفریحی ایتالیا