غذاهای ایتالیا

هم‌جواری این کشور با سایر کشورها، باعث دخل و تصرف در غذاهای سنتی ایتالیا شده است. در شمال تاثیرات فرانسوی‌ها و اتریشی‌ها باعث شکل گیری غذاهایی با مقدار زیاد گوشت، خامه و کره شده است، این درحالی است که در قسمت‌های جنوبی کشور، پخت و پز سبک‌تر و بیشتر با استفاده از روغن زیتون، گوجه فرنگی و ماهی است.

مردم شهرها و شهرستان‌های ایتالیا هرکدام نسبت به موادغذایی و غذاهای محلی‌شان که معمولا کالباس و یا گوشت خشک شده و نمک اندود شده و یا پنیر است، افتخار می‌کنند و غذاهایی را که با این دو قلم کالا پخت و سرو می‌گردد را بسیار دوست دارند.  پیتزا Neapolitan – تشکیل شده از گوجه و پنیر موزرلا- ماهی ساردین به همراه مخلفات، سوپ لوبیا، پاستا و ماکارونی مخصوص ایتالیایی‌ها و ... نمونه هایی از غذاهای ایتالیایی‌هاست که در نقاط مختلف این کشور به شکل‌های مختلف پخت و سرو می‌گردد.

علاوه بر استفاده از مواد غذایی سالم و خوشمزه، استفاده از ادویه‌جات و دقت در نحوه پخت غذاها باعث می‌شود غذاهای ایتالیایی با طعم و مزه‌ای خوب میان گردشگران شناخته شوند. به شما توصیه می‌کنیم حتما از غذاهای محلی ایتالیایی امتحان کنید، عملا غیرممکن است که غذایی را دوست نداشته باشید.

غذا و نوشیدنی‌های اصیل ایتالیایی:

Gnocchi alla Romana : که در میان انگلیسی زبانان به نام Roman gnocchi معروف است، یک نوع کوفته خمیری است که خمیر آن از آرد سمولینا تهیه شده است.

Bagna càuda: یک نوع سس- طعم دهنده- که تشکیل شده از نوعی ماهی به نام موتوماهیان، سیر، روغن زیتون، کره و گاهی اوقات خامه می‌باشد.

پستو Pesto: یک سس کلاسیک در ایتالیا است که تشکیل شده از برگ ریحان، دانه کاج و نوعی پنیر مخصوص pecorino است.

پنیر پارمیجانو Parmigiano-reggiano : این پنیر که به اسم پنیر پارمیزان نیز شناخته شده است، از شیر گاو درست می‌شود و به عنوان پیش غذا و یا به صورت برش هایی بسیار نازک و یا تکه‌های بسیار ریز در کنار غذاها استفاده می‌گردد.

Ossobuco: از غذاهای محبوب میلانی‌ها است و از گوشت گوساله پخته شده به همراه سس گوجه فرنگی تهیه می‌شود.

Ragù : این غذا مخصوص شهر بولونیا است که حاوی گوشت نسبتا ضخیم به همراه سس است که درون لازانیا و یا تالیاتله – نوعی پاستای نواری شکل تخم مرغی- و یا دیگر ماکارونی‌ها قرار می‌گیرد.

Porchetta : رول گوشت خوک است که با انواع سبزی‌های معطر، سیر و  رازیانه پخت می‌شود.

Panettone: کیک مخصوص کریسمس که با کشمش و میوه‌های شیرین شده تهیه می‌شود.

Limoncello: نوشیدنی خنک که با اسانس لیمو تهیه می‌شود و بعد از غذا نوشیده می شود تا غذاها به راحتی هضم گردند.

 

انعام دادن:

حق سرویس و مالیات در تمامی صورتحساب‌های هتل‌های ایتالیا محاسبه می‌گردد. در صورتی که از خدماتی بسیار راضی بودید می‌توانید تا حدود 10% نیز اضافه انعام بدهید.

 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره غذاهای ایتالیا چیست؟

جهت رزرو هتل در ایتالیا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵