باغ گیاه شناسی پیزا , ایتالیا

باغ گیاه شناسی پیزا

 Orto Botanico di Pisa

محلی های پیزا به باغ گیاه شناسی اورتو بوتانیکو د پیزا می گویند.

باغ بوتانیک پیزا ،در شهر پیزا در کشور ایتالیا واقع شده است. این باغ از قدیمی ترین باغ های گیاه شناسی در همه دنیاست و در سال 1543 میلادی کشف و پیدا شده است. پزشک و گیاه شناسی به نام لوکا قینی این باغ را پیدا و راه اندازی کرده است. دوک بزرگ به لوکا قینی بعد از کشف این باغ، پیشنهاد مدیریت و به عهده گرفتن مسولیت آن را پیشنهاد کرد.

باغ گیاه شناسی پیزا یا بوتانیک گاردن از زمانی که کشف و احیا شده است، در تعلیمات و آموزش نقش بسیار مهمی ایفا کرده است. در حال حاضر، دانشمندان و محققان فراوانی از گیاهان این باغ برای مطالعات علمی خود بهره می برند. این باغ به ویژه برای رشته های دانشگاهی گیاه شناسی بسیار کاربرد دارد. برخی از رشته های دانشگاهی همچون ژنتیک، بوم شناسی، زیست شناسی و ... از این باغ برای تحقیقات مطالعاتی خود می توانند استفاده کنند. صرف نظر از همه اینها، این مرکز همچنین منبعی برای بخش های کاربردی همچون دامپزشکی، زراعت و فارماکولوژی نیز هست.

درختانی که به آمنتیفروس و کانیفروسگروپ تعلق دارند نیر در بخش شمالی این باغ به چشم می خورند، این منطقه همچنین باغی دارد که درخت های متعددی که از نظر تاریخی اهمیت فراوانی دارند، در آن یافت می شود. گینکو بیلبا و منگولیا گراندیفلورا را می توان از اورتو دل سدرا تماشا کرد. این گیاهان در سال 1787 میلادی کاشته شده اند. این گیاهان با خانواده های خود دسته بندی می شوند. این کار باعث درک و شناخت بهتر گونه های مختلف گیاهان و درختان می شود.

حدود 140 گونه مختلف گیاهان در باغ گیاه شناسی پیزا وجود دارند. این گیاهان خاصیت درمانی و طبی نیز دارند. یک گونه گیاهی بسیار قدیمی به نام میرتوس کامیونیز نیز در این باغ یافت می شود. مجموعه ای از گونه های بومی گیاهان نشان دهنده گیاهان آبزی هستند. این گیاهان نشان دهنده «توسکی» قدیمی هستند. با توجه به احیای هیدرولیک و آلودگی آب برخی از این گیاهان یا منقرض شده یا در شرف منقرض شدن قرار دارند. تعدادی از گیاهان آبزی عجیب و غریب همچون ویکتوریا رجیا لیندلی نیز در باغ رشد کرده اند.

گونه های گیاهی متعلق به «موسکاری»، «اورنیتوگالوم» و «آلیوم» نیز در این باغ دیده می شوند. از جمله گونه های گیاهی متنوعی که در این باغ وجود دارند می توان به کاملیناسیه، بروملیاکائه، آراسیائه و ارکیداسیائه اشاره کرد. انواع گیاهان دیگری که مصارف غذایی دارند، همچون پاپیا، قهوه، فلفل، گل، و آلوچه نیز در این باغ کشت و پرورش داده می شوند. گیاهان، درختان و درختچه هایی که در زمان های قدیم توسط مصری های برای ساخت دارو استفاده می شده نیز در این باغ دیده می شوند.

 

چگونه به باغ گیاه شناسی پیزا برویم؟

آدرس باغ گیاه شناسی پیزا

Via Luca Ghini, 13, 56126 Pisa PI, Italy پیزا, ایتالیا

ساعت کار باغ گیاه شناسی پیزا

8:30صبح تا 5:30 بعداز ظهر

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره باغ گیاه شناسی پیزا چیست؟

جهت رزرو هتل در پیزا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵