توصیه های پولی و گمرکی ایتالیا

پول، ارز و تعرفه‌های گمرکی در ایتالیا

اطلاعات ارزی:

پول ایتالیا یورو است که با نشان EUR و نماد € نمایش داده می‌شود. هر یورو برابر است با 100 سنت. اسکناس‌های یورو با مبالغ 5،10،20،50،100،200،500 چاپ می‌شوند. سکه نیز با مبالغ 1 و 2 یورویی و 50،20،10،5،2،1 سنتی وجود دارد.

کارت های اعتباری:

مسترکارت، امریکن اکسپرس، Maestro، Cirrus و ویزا کارت در بیشتر جاها قابل قبول و قابل استفاده است. در بعضی از رستوران‌ها در صورتی که بخواهید با کارت‌های اعتباری هزینه را بپردازید مبلغ بیشتری را به عنوان هزینه خدمات از حساب شما کسر می‌کنند، بهتر است پیش از حساب کردن، این مورد را سوال نمایید. از اوایل سال 2013، در شهر واتیکان فقط پول نقد پذیرفته می‌شود که این عمل- عدم قبول پرداخت با کارت‌های اعتباری- سعی در خنثی سازی اثر پولشویی می‌باشد.

دستگاه‌های خودپرداز:

دستگاه‌های خودپرداز در سرتاسر ایتالیا قابل دسترس هستند. برای راحتی کار با دستگاه‌های خودپرداز می‌توانید به خودپردازهایی مراجعه کنید که علامت " Bancomat " را داشته باشند، این دستگاه‌ها دارای زبان‌های مختلف است و شما می‌توانید با هر زبانی که آشنایی داشتید، کار بانکی خود را انجام دهید. جیب بری و سرقت پول در مناطق توریستی، یک معضل برای گردشگران شده است، پس نسبت به حفظ اموال خود کمال دقت را داشته باشید. همچنین در هنگام دریافت پول نقد از دستگاه خودپرداز و یا فروشگاه‌ها، حتما حواستان به مقدار مبلغ دریافتی باشد و هم به فکر مراقبت از آنها باشید. برداشت از دستگاه‌های خودپرداز به طور موقت در شهر واتیکان ممنوع شده است.

چک‌های مسافرتی:

چک‌های مسافرتی در بیشتر جاها مورد قبول است. برای جلوگیری از پرداخت هزینه اضافی، توصیه می‌شود مسافران چک‌های مسافرتی به دلار آمریکا، یورو یا پوند استرلینگ با خود به همراه داشته باشند.

ساعات و روزهای کاری بانک‌ها:

ساعات و روزهای کاری از شهری به شهر دیگر در ایتالیا متفاوت است اما به صورت کلی روزهای کاری از دوشنبه تا جمعه 8:30 تا 13:30 و 15:00 تا 16:00 می‌باشد.

محدودیت‌های ارزی:

هیچگونه محدودیتی در صادرات و واردات ارز محلی یا بین المللی وجود ندارد. با اینحال، گردشگرانی که قصد ورود و یا خروج از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارند بهتر است مقادیر بالاتر مساوی 10000 یورو را گزارش نمایند.

تبادل ارز:

چک‌های مسافرتی، سایر چک‌ها و پول‌های خارجی در بانک‌ها، ایستگاه‌های راه آهن و هواپیما و در بیشتر اوقات در هتل‌های شهرهای بزرگ قابل تبدیل می‌باشند.

تعرفه گمرگی در ایتالیا

کشور ایتالیا عضو اتحادیه اروپا است. اگر شما از انگلستان قرار است وارد ایتالیا شوید، می‌توانید نسبت به خرید عطر، محصولات مراقبت از پوست، مواد آرایشی، شامپاین، نوشیدنی‌های خاص الکلی، لوازم جانبی مد و زیبایی، هدیه و سوغاتی اقدام کنید و با خودتان به ایتالیا بیاورید و همگی این موارد در قیمت‌های معادل، معاف از مالیات هستند.

اگر شما از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به ایتالیا سفر می‌کنید هیچ محدودیتی در مقدار یا ارزش کالاهایی که آنها را برای مصارف شخصی خود وارد می‌کنید ندارید. البته کالاهایی که به قصد بازرگانی وارد شوند مشمول هزینه گمرک می‌شوند؛ در زیر مشخص کرده‌ایم که هر کالایی را تا چه میزان می‌توانید رایگان وارد این کشور کنید:

800عدد سیگار یا 400 عد سیگاریلو یا 200 عدد سیگار برگ یا یک کیلوگرم توتون و تنباکو

4لیتر مشروب و 16 لیتر آبجو و 1 لیتر نوشیدنی الکلی بالای 22% الکل یا 2لیتر نوشیدنی الکلی پایین‌تر از 22% الکل

سایر کالاها تا ارزش 430 یورو اگر هوایی یا دریایی وارد شوند، درصورت ورود از راه‌های دیگر تا ارزش 300 یورو امکانپذیر است ( برای کودکان زیر 15 سال تا ارزش 150 دلار)

کالاهای وارداتی ممنوعه:

واردات گوشت، شیر و هرمحصول مشتق شده‌ای از آنها از خارج از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، گونه‌های گیاهی، گونه‌های جانوری محافظت شده، سلاح گرم بدون مجوز، تسلیحات و کالاهای تقلبی به خاک کشور ایتالیا ممنوع می‌باشد.

کالاهای صادراتی ممنوعه:

خارج کردن آثار باستانی که بیش از 50 سال قدمت داشته باشند، حتما باید با مجوز صادرات صورت بگیرد. 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره توصیه های پولی و گمرکی ایتالیا چیست؟

جهت رزرو هتل در ایتالیا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵