توصیه های بهداشتی ایتالیا

بهداشت و واکسیناسیون در ایتالیا

در سرتاسر ایتالیا مراقبت‌های بهداشتی در سطح بهتری از استاندارد انجام می‌پذیرد. اگرچه که بیمارستان‌های دولتی که در شمال کشور ایتالیا هستند کمی بهتر از بیمارستان‌های دولتی در جنوب ایتالیا هستند. داروسازان در موارد بیماری‌های جزئی و کوچک میتوانند راهنمایی های لازم را داشته باشند و دارو به بیمار بدهند و در صورت لزوم می‌توانند مشاوره‌هایی نیز به بیمار داشته باشند. ساعات کاری داروخانه‎ها نیز همانند سایر مغازه‎ها است، هرچند برخی از داروخانه‌ها نیز شب هنگام باز هستند و در موارد اضطراری خدماتی را ارائه می‌دهند. بر شیشه داروخانه‌ها، لیستی از اسامی این داروخانه‌های شبانه روزی نصب شده است.

گردشگران اروپایی در صورتی که دچار سانحه و یا بیماری در ایتالیا بشوند، به صورت رایگان و یا با مبلغ بسیار کم خدمات پزشکی به آنها ارائه می‌شود. توصیه می‌شود گردشگران اروپایی حتما کارت بیمه سلامت خود را به همراه داشته باشند، چرا که این کارت اجازه استفاده از خدمات درمانی دولتی را برای این گردشگران فراهم می‌سازد. گردشگران سایر کشورها نیز بهتر است کارت بیمه که مورد قبول هم کشور ایتالیا و هم کشور مبدا است را همراه داشته باشند. برای مثال اتباع کشور استرالیا، می‌توانند کارت بیمه درمانی خود را به همراه داشته باشند چرا که این کارت مورد پذیرش کشور ایتالیا نیز می‌باشد. در شهرهای بزرگ، پزشکان انگلیسی زبان و یا مترجم قابل دسترس هستند. خدمات دندانپزشکی در ایتالیا بیشتر خصوصی است.

برای موارد اورژانسی به 118 آمبولانس زنگ بزنید. همچنین در مواقع اضطرار می‌توانید به بخش اورژانس نزدیکترین بیمارستان مراجعه کنید که در اینجاها درمان‌های دندانپزشکی اضطراری نیز صورت می‌پذیرد.

غذا و نوشیدنی:

استفاده از آب شیر مشکلی ندارد. در صورتی که تابلو Acqua Non Potabile کنار شیر آب را دیدید به این معنی است که آن آب قابل آشامیدن نمی‌باشد. شیر در ایتالیا پاستوریزه عرضه می‌گردد و به طور کلی شیر و فراورده های لبنی سالم می‌باشند. گوشت محلی، ماکیان، غذاهای دریایی، میوه، سبزیجات و محصولات لبنی همگی سالم و مطمئن برای مصرف می‌باشند.

خطرات دیگر:

سازمان بهداشت جهانی، توصیه می‌کند واکسیناسیون علیه بیماری‌های سرخک، اوریون، سرخجه، فلج اطفال و هپاتیت B بهتر است انجام شود.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره توصیه های بهداشتی ایتالیا چیست؟

جهت رزرو هتل در ایتالیا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵