پل ریالتو ونیز , ایتالیا

پل ریالتو ونیز

پل ریالتو به طور محلی به نام «پونته دی ریالتو» شناخته می شود.

پل ریالتو -Rialto Bridge-، یکی از پربازدیدکننده ترین جاذبه های گردشگری شهر تاریخی و زیبای ونیز  در کشور ایتالیاست. این پل، قدیمی ترین و نخستین پل ساخته شده بر کانال آب گراند است. دردو طرف این پل پر از فروشگاه های مختلف است. این مغازه ها، انواع محصولات همچون محصولات شیشه و کریستال، سوغاتی، جواهرات و ... می فروشند. در کنار آنها، انواع رستوران ها و کافه ها نیز وجود دارند و گردشگران می توانند در آنجا استراحت کنند یا غذا و نوشیدنی بخورند و بنوشند. این پل، یک نمای 360 درجه – پانوراما – از کانال گراند را در اختیار گردشگر قرار می دهد تا از زیبایی آن لذت ببرند.

پل ریالتو یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهر ونیز به شمار می رود. دو پل دیگر نیز به نام های اسکالزی و آکادمیا در ونیز وجود دارند. همان طور که در بالا اشاره کردیم، این پل روی کانال گراند ساخته شده است و نخستین و قدیمی ترین پل ساخته شده روی این کانال است. این پل ابتدا محلی برای فروش مواد غذایی بود. این کانال با اینکه محلی برای عبور بود اما همیشه مملو از قایق ها می شد و پلی از قایق ها در آن ساخته می شد. سال ها بعد، یک پل واقعی از چوب روی کانال ساخته شد. این پل از دو قسمت و دو قوس ساخته شده و متحرک بود. به طوری که هنگام عبور کشتی ها به دو طرف باز می شد تا کشتی ها توان عبور از آن را داشته باشند.

پل ریالتو در حال حاضر ، یک قوس دارد و از سنگ ساخته شده است. مهندس ناظر ساخت این پل، آنتونیو دا پونته بود. زمان ساخت این پل از سال  1588 تا 1591 میلادی به طول انجامید. ساخت این پل به هیچ عنوان کار ساده ای نبود. دشواری آن نیز به دلیل عمق زیاد دریا و شرایط ناثبات موجود بوده است. پل سنگی موجود در حال حاضر، بسیار شبیه نسخه قبلی این پل است. در حال حاضر، پل ریالتو از سنگ و با دو قوس ساخته شده است و در دو طرف آن مغازه ها، رستوران ها و کافی شاپ های مختلف ساخته شده اند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که ونیز زمانی یکی از بندرهای بسیار مهم به شمار می رفته است. کشتی های غول پیکر از سراسر دنیا در این شهر لنگر می انداخته اند. این شهر یکی از مهم ترین مراکز معاملات تجاری نیز به شمار می رفته است. ونیز برای تجارت ابریشم، ترشی جات و ادویه جات که از شرق آورده می شوند بسیار شهرت داشته است. بعلاوه، همچنین معاملات فلزات و منسوجات نیز با دیگر شهرها و کشورها همچون آلمان، آلپ، فلورانس و لمباردی نیز در ونیز انجام می شده است.

 

 

چگونه به پل ریالتو ونیز برویم؟

آدرس پل ریالتو ونیز

Sestiere San Polo, 30125 Venezia, Italy ونیز, ایتالیا

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره پل ریالتو ونیز چیست؟

جهت رزرو هتل در ونیز با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵